reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
MOhaaa z tego co wiem, to serce widać po 7 tc, a u ciebie dopiero 6-sty jest. Wiec ja bym jeszcze nie załamywała się. A co powiedział lekarz? Dał nadzieje, czy był sceptycznie nastawiony?
No właśnie poszłam do jakiegoś innego lekarza. Był sceptycznie nastawiony. Dał mi skierowanie do szpitala i powiedział, ze w szpitalu jeszcze jedno usg mi zrobią i wtedy się okaże. On mi kazał jutro tam jechać... ja chyba tez wole zaczekać, może jeszcze się coś rozwinie, nie chce skreślać tej ciąży tak na początku ;( jak zobaczyłam dziś zarodek, to się prawie popłakałam, a potem lekarz powiedział, ze na tym etapie skoro widać zarodek, to musi być tez serce
 
No właśnie poszłam do jakiegoś innego lekarza. Był sceptycznie nastawiony. Dał mi skierowanie do szpitala i powiedział, ze w szpitalu jeszcze jedno usg mi zrobią i wtedy się okaże. On mi kazał jutro tam jechać... ja chyba tez wole zaczekać, może jeszcze się coś rozwinie, nie chce skreślać tej ciąży tak na początku ;( jak zobaczyłam dziś zarodek, to się prawie popłakałam, a potem lekarz powiedział, ze na tym etapie skoro widać zarodek, to musi być tez serce
Też bym poczekała nieco dłużej jeśli nie masz objawów niepokojących. Jeśli są bóle brzucha i plamienie bałabym się, że dostanę zakażenia.
 
Jestem po wizycie. Betz ponad 4000, ale brak pecherzyka. Najprawdopodobniej ciąża w jajowodzie. Mam skierowanie do szpitala, wlaśnie jadę :(
Przykro mi

Hej dziewczyny :) gratuluję udanych wizyt i bijacych serduszek ❤ ja juz po wizycie, mała fasolina rośnie :) kolejna wizyta 4 czerwca :)
Mamy tego samego dnia wizytę

Powiecie mi jak idze zmienić to zaciekawiona bb pod nickiem
 
Hej dziewczyny. Ja wróciłam od lekarza :( jest zarodek, ale serce nie bije. Jestem zrozpaczona ;( powiedzcie szczerze, może coś gdzieś kiedyś słyszałyście lub czytałyście - czy jest jeszcze szansa jakaś dla nas? Wg om dziś 7+0, wg usg 6+3. Lekarz miał nowy sprzęt i dokładnie sprawdzał, ale oznakow życia brak :( nie przeżyje kolejnego poronienia :( dlaczego mnie to znów spotyka ;(
Kochana spokojnie , ja myślę że jest czas jeszcze ! Ciąża młodsza , jest duża szansa!
 
To dlaczego on tak powiedział? Mówił tylko, ze szanse są niewielkie... ze zdarzały się takie przypadki, ze pacjentki jechały do szpitala, a tam na usg serduszko, ale to pojedyncze przypadki. Mam na dziś jeszcze jedna wizytę umówiona u mojego starego lekarza i chyba pójdę jeszcze zasięgnąć drugiej opinii. A dziś pytałam tez o ten słaby przyrost bety i on powiedział, ze przy kilkutysięcznych wartościach beta rośnie dużo wolniej i zeby się tym nie sugerować. Plamienie miałam tylko delikatne w ndz i dziś w trakcie badania
 
To dlaczego on tak powiedział? Mówił tylko, ze szanse są niewielkie... ze zdarzały się takie przypadki, ze pacjentki jechały do szpitala, a tam na usg serduszko, ale to pojedyncze przypadki. Mam na dziś jeszcze jedna wizytę umówiona u mojego starego lekarza i chyba pójdę jeszcze zasięgnąć drugiej opinii. A dziś pytałam tez o ten słaby przyrost bety i on powiedział, ze przy kilkutysięcznych wartościach beta rośnie dużo wolniej i zeby się tym nie sugerować. Plamienie miałam tylko delikatne w ndz i dziś w trakcie badania
Zanlazlam takie coś :
Przez dopochwowe badanie ultrasonograficzne (USG wewnętrzne) można wykryć bicie serca właśnie już około 6 tygodnia. Pamiętaj jednak, że w tym czasie nie musi być jeszcze słyszalne. Mają na to wpływ różne czynniki, np. jakość ultrasonografu, budowa matki i położenie jej macicy itp. Niektóre mamusie zobaczą bicie serduszka dopiero w 8 tygodniu. Jeśli do tego czasu nadal nie widać akcji serca zazwyczaj niestety oznacza to poronienie.
 
reklama
To dlaczego on tak powiedział? Mówił tylko, ze szanse są niewielkie... ze zdarzały się takie przypadki, ze pacjentki jechały do szpitala, a tam na usg serduszko, ale to pojedyncze przypadki. Mam na dziś jeszcze jedna wizytę umówiona u mojego starego lekarza i chyba pójdę jeszcze zasięgnąć drugiej opinii. A dziś pytałam tez o ten słaby przyrost bety i on powiedział, ze przy kilkutysięcznych wartościach beta rośnie dużo wolniej i zeby się tym nie sugerować. Plamienie miałam tylko delikatne w ndz i dziś w trakcie badania
Mohaa a jakiej wielkości jest zarodek? bo to też ważne.
 
Do góry