reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

W ksiazce pisza, ze nasadki i dawanie smoczka utrudnia nauke jedzenia. Cos z chwytaniem przez dziecko sutka i technika ssania - inaczej sutek a inaczej smoczek.
A i jeszcze apropo smoczka- u mnie było tak że jedna córka była bardzo smoczkowa. Ciągnęła smoczek, butelkę, cyca bez problemu, nic jej się z ssaniem nie zaburzało. Druga z kolei ani smoczka ani butelki. Tylko cycek, byłam uziemiona dopóki nie odkryłam butelek z łyżeczką. Moje wybawienie jak musiałam gdzieś wyjść, no i jak wróciłam do pracy.
U każdego malucha inaczej to wygląda. Urodzimy-zobaczymy😉
 
reklama
Te silikonowe kapturki to super wynalazek.
Ja jednak radzę nie uzywac ich regularnie, tylko wtedy gdy mamy te trudne momenty: obolale i poranione sutki.
Wtedy kiedy najbardziej bolaly odciagalam laktatorem, karmilam odciagnietym z butelki i kiedy bylo juz w miare znosnie karmilam piersią z tą silikonowa nasadką. W miedzyczasie zaraz po karmieniu uzywalam kremu, by szybciej sie zagoiły. Kiedy bol mijał karmilam piersią bez silikonowych kapturkow. Po dwoch, trzech miesiacach brodawki sie przyzwyczaiły albo maluch przestal je kąsać dziąsłami, niewiem tego, ale pozniej juz nie bylo zadnego problemu z karmieniem. Bylo cudownie!
@zoja81 oczywiscie ze pisząc "planujesz" myslalam o karmieniu piersią, a nie zrzuceniu kilo, chociaz mozna planowac i jedno i drugie :p
 
Dziewczyny jak to jest z tą położną środowiskową? Muszę ją wybrać jakoś wcześniej ale konieczne są spotkania z nią jeszcze w ciąży czy są takie co przychodzą tylko po porodzie?
 
Te silikonowe kapturki to super wynalazek.
Ja jednak radzę nie uzywac ich regularnie, tylko wtedy gdy mamy te trudne momenty: obolale i poranione sutki.
Wtedy kiedy najbardziej bolaly odciagalam laktatorem, karmilam odciagnietym z butelki i kiedy bylo juz w miare znosnie karmilam piersią z tą silikonowa nasadką. W miedzyczasie zaraz po karmieniu uzywalam kremu, by szybciej sie zagoiły. Kiedy bol mijał karmilam piersią bez silikonowych kapturkow. Po dwoch, trzech miesiacach brodawki sie przyzwyczaiły albo maluch przestal je kąsać dziąsłami, niewiem tego, ale pozniej juz nie bylo zadnego problemu z karmieniem. Bylo cudownie!
@zoja81 oczywiscie ze pisząc "planujesz" myslalam o karmieniu piersią, a nie zrzuceniu kilo, chociaz mozna planowac i jedno i drugie :p
Czyli z Twojego doswiadczenia wynika, ze warto miec i silikonowe kapturki i laktator. :) fajny sposob na przetrwanie - dzieki :)
 
Dziewczyny jak to jest z tą położną środowiskową? Muszę ją wybrać jakoś wcześniej ale konieczne są spotkania z nią jeszcze w ciąży czy są takie co przychodzą tylko po porodzie?
Mi gin powiedziala, ze nie mam obowiazku wybierac. Gdybym chodzila na nfz to przypisaliby mi jakas.
Powiedziala, ze moge ale jak nie chce to nikt mnie nie zmusi. Jak jest po to nie wiem dokladnie ale w moim miasteczku zamieszkania pewnie jest jedna wiec i tak nie mam w czym wybierac. Z reszta z tego co slyszalam to wizyty sa na 'odwal sie'...
 
reklama
Dziewczyny jak to jest z tą położną środowiskową? Muszę ją wybrać jakoś wcześniej ale konieczne są spotkania z nią jeszcze w ciąży czy są takie co przychodzą tylko po porodzie?
Ja jestem co prawda w innym kraju, ale to tez dla mnie nowosc, wczesniej u mnie bylo troszkę inaczej... Przedtem po kazdym porodzie przychodzila polozna z organizacji ONE ( biuro narodzin i dziecinstwa).
Nie bardzo wiem w sumie dlaczego teraz mam wybrac sama położną, czy to aby tylko inicjatywa tej akuszerki ktora w zeszlym tygodniu robila mi dossier do porodu.
W 36 tc mam zadzwonic do jednej poloznej (dostalam liste) by mogla mnie juz wrzucic w swoj kalendarz i po porodzie nas odwiedzic w domu.
 
Do góry