reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Pewnie, że będzie dobrze [emoji5]. Najgorsze, ze przy cukrzycy ciążowej wskazana jest duża aktywność a niestety nie zawsze jest to wskazane.
Ah, i na razie 2 tygodnie bez grzeszkow...[emoji5]. Glukometr dopiero od 3 dni więc też badam co mogę jeść a co lepiej odstawić [emoji5]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
No wlasnie to mnie dobija to uziemienie, ze nic nie moge z soba zrobić i moja rozrywka jest leżenie

Napisane na BLN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Niestety statystycznie duza czesc kobiet ktore mialy cukrzyce ciazowa w pozniejszym okresie choruja na cukrzyce typu 2. Oczywiscie zdrowe odrzywianie jest podstaww zatrzymujacaa procesy chorobowe
 
Niestety statystycznie duza czesc kobiet ktore mialy cukrzyce ciazowa w pozniejszym okresie choruja na cukrzyce typu 2. Oczywiscie zdrowe odrzywianie jest podstaww zatrzymujacaa procesy chorobowe
Czyli trzeba się ciągle pilnować...[emoji5] ale lepiej być świadomym i zapobiegać niż później leczyć [emoji5]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Powiem wam dziewczyny ze cukrzyca ciążowa to najgorsze co mogło mnie spotkać w ciąży . Jestem na diecie już prawie miesiąc i insulinie . Jedzenie wazę liczę i nawet do 7 razy dziennie kontroluje cukry . Gdy już się cieszę ze mam dobre wyniki i coś sprawia ze mam dobry wynik nagle coś świruje w moim organizmie i cukier rośnie a diabetolog zwiększa insulinę . Niestety to cholerstwo rządzi się swoimi prawami i jak dziecko rośnie teraz w trzecim trymestrze najwiecej te cukry są wręcz nie do opanowania. Ja jestem ogólnie bardzo słaba i zmęczona już tym wszystkim . Dwa tygodnie temu miałam duży brzuszek taki jak przystało na 7 miesiąc a dziś wyglądam jakbym była w 5 miesiącu . Chudnę w oczach a od lekarza słyszę tylko ze wysokie cukry i tego nie mogę tego tez. Jak tak dalej będzie to niestety wyląduje w szpitalu na kroplowkach . Płacze po nocach boje się o córcię choć wszyscy mówią ze dziecko sobie poradzi i weźmie ode mnie to co najlepsze . Same zobaczcie jaki miałam brzuszek jeszcze trzy tygodnie temu (po lewej )a tak wyglądam dziś po prawej [emoji53]
1509218398-05372180447414db-aaaaaa.jpeg
h


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Powiem wam dziewczyny ze cukrzyca ciążowa to najgorsze co mogło mnie spotkać w ciąży . Jestem na diecie już prawie miesiąc i insulinie . Jedzenie wazę liczę i nawet do 7 razy dziennie kontroluje cukry . Gdy już się cieszę ze mam dobre wyniki i coś sprawia ze mam dobry wynik nagle coś świruje w moim organizmie i cukier rośnie a diabetolog zwiększa insulinę . Niestety to cholerstwo rządzi się swoimi prawami i jak dziecko rośnie teraz w trzecim trymestrze najwiecej te cukry są wręcz nie do opanowania. Ja jestem ogólnie bardzo słaba i zmęczona już tym wszystkim . Dwa tygodnie temu miałam duży brzuszek taki jak przystało na 7 miesiąc a dziś wyglądam jakbym była w 5 miesiącu . Chudnę w oczach a od lekarza słyszę tylko ze wysokie cukry i tego nie mogę tego tez. Jak tak dalej będzie to niestety wyląduje w szpitalu na kroplowkach . Płacze po nocach boje się o córcię choć wszyscy mówią ze dziecko sobie poradzi i weźmie ode mnie to co najlepsze . Same zobaczcie jaki miałam brzuszek jeszcze trzy tygodnie temu (po lewej )a tak wyglądam dziś po prawej [emoji53]
1509218398-05372180447414db-aaaaaa.jpeg
h


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Biedna ;( widać ile to cię stresu kosztuje.
A jakie masz wahania ??? Ile najwięcej ci wyskoczylo po jedzeniu ??
 
Biedna ;( widać ile to się stresu kosztuje.
A jakie masz wahania ??? Ile najwięcej ci wyskoczylo po jedzeniu ??

U Mnie jest problem na czczo nie mogę zejść nawet po insulinie poniżej 96 . Zaczynałam od 7 jednostek insuliny a teraz dostaje 16 a cukier rano zawsze taki sam . Po jedzeniu Max ile miałam to 170 po kawie z mlekiem a tak nie dopuszczam do wyższych niż 130 bo uważam na to co jem . Moja Mama ma cukrzyce i brat tez a Ja czuje ze się po ciazy z nią nie pożegnam [emoji53]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Powiem wam dziewczyny ze cukrzyca ciążowa to najgorsze co mogło mnie spotkać w ciąży . Jestem na diecie już prawie miesiąc i insulinie . Jedzenie wazę liczę i nawet do 7 razy dziennie kontroluje cukry . Gdy już się cieszę ze mam dobre wyniki i coś sprawia ze mam dobry wynik nagle coś świruje w moim organizmie i cukier rośnie a diabetolog zwiększa insulinę . Niestety to cholerstwo rządzi się swoimi prawami i jak dziecko rośnie teraz w trzecim trymestrze najwiecej te cukry są wręcz nie do opanowania. Ja jestem ogólnie bardzo słaba i zmęczona już tym wszystkim . Dwa tygodnie temu miałam duży brzuszek taki jak przystało na 7 miesiąc a dziś wyglądam jakbym była w 5 miesiącu . Chudnę w oczach a od lekarza słyszę tylko ze wysokie cukry i tego nie mogę tego tez. Jak tak dalej będzie to niestety wyląduje w szpitalu na kroplowkach . Płacze po nocach boje się o córcię choć wszyscy mówią ze dziecko sobie poradzi i weźmie ode mnie to co najlepsze . Same zobaczcie jaki miałam brzuszek jeszcze trzy tygodnie temu (po lewej )a tak wyglądam dziś po prawej [emoji53]
1509218398-05372180447414db-aaaaaa.jpeg
h


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Jejku, no właśnie. Strasznie Ci współczuję, ale naprawdę dziecko sobie poradzi. Dużo już schudłas? Insulina nie jest w stanie uregulować tych cukrów?

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U Mnie jest problem na czczo nie mogę zejść nawet po insulinie poniżej 96 . Zaczynałam od 7 jednostek insuliny a teraz dostaje 16 a cukier rano zawsze taki sam . Po jedzeniu Max ile miałam to 170 po kawie z mlekiem a tak nie dopuszczam do wyższych niż 130 bo uważam na to co jem . Moja Mama ma cukrzyce i brat tez a Ja czuje ze się po ciazy z nią nie pożegnam [emoji53]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Nie możesz tak myśleć że się nie pozegnasz ! Wiem że to trudne ale musisz myśleć pozytywnie, ważne że jesteś pod kontrolą, więc twojej malutkiej nic nie będzie. Zobaczysz po ciąży to sobie pójdzie, będę trzymać mocno kciuki aby tak było
 
Jejku, no właśnie. Strasznie Ci współczuję, ale naprawdę dziecko sobie poradzi. Dużo już schudłas? Insulina nie jest w stanie uregulować tych cukrów?

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Nie wiem sama już ile schudłam bo mam wrażenie ze jedno wchodzi w drugie ale wychodzi ze na plusie nie całe 3 kg od początku ciazy . To jest to ze właśnie cukrzyca w ciazy nie jest miarodajna i stala bo dziecko zwiększa swoje zapotrzebowanie i jak już myśle ze jest ok to nagle znowu te cukry rosną . Lekarz chce mi dołożyć insulinę do dwóch posiłków jeszcze ale ja już czuje się jak więzień bo nic nie robię całe dnie jak szykuje jedzenie i kontroluje cukry itd


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie wiem sama już ile schudłam bo mam wrażenie ze jedno wchodzi w drugie ale wychodzi ze na plusie nie całe 3 kg od początku ciazy . To jest to ze właśnie cukrzyca w ciazy nie jest miarodajna i stala bo dziecko zwiększa swoje zapotrzebowanie i jak już myśle ze jest ok to nagle znowu te cukry rosną . Lekarz chce mi dołożyć insulinę do dwóch posiłków jeszcze ale ja już czuje się jak więzień bo nic nie robię całe dnie jak szykuje jedzenie i kontroluje cukry itd


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Rozumiem Cię doskonale z tym szykowaniem jedzenia, itd. Takie życie z zegarkiem w ręku... ale już niedużo nam zostało [emoji5]. Współczuję insuliny, ale trzymasz rękę na pulsie. Pociesze Cię, ze u mnie +4 na plusie i brzuszek też nie jest pokaźnych rozmiarów (podobny jak Twój teraz) a synek zdrowo rośnie. Wyniki krwi też ok. I nie zamartwiaj się na zapas, bo zniknie to cholerstwo. Nie ma innej opcji. [emoji5]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry