reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Chyba to.chodzi o.to ze w tym okresie sie najczesciej zaczyna i lepiej wykryc na początku niz pozniej.
No wlansie to odżywianie, ja od poprzedniej ciazy staram sie zdrowo i racjonalnie odzywiac bo od poprzedniej jak wyszly problemy z tarczyca to i z waga i zeby nie tyc musialam jesc zdrowo wiec tez myslalam ze mi to bardzo nie grozi. No niestety czesto problemy z tarczyca ida w parze z cukrzyca i na to sie juz nie ma wielkiego wplywu.

Napisane na BLN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Hm, ja mam niedoczynność tarczycy. Ale na tej cholernej wyspie po wywiadzie rodzinnym nie jestem w grupie ryzyka, więc nie wiem czy uda mi się to badanie zrobić. Pogadam z lekarzem rodzinnym i z położną, bo mam wizytę w przyszły czwartek.
 
reklama
Nie wiem sama już ile schudłam bo mam wrażenie ze jedno wchodzi w drugie ale wychodzi ze na plusie nie całe 3 kg od początku ciazy . To jest to ze właśnie cukrzyca w ciazy nie jest miarodajna i stala bo dziecko zwiększa swoje zapotrzebowanie i jak już myśle ze jest ok to nagle znowu te cukry rosną . Lekarz chce mi dołożyć insulinę do dwóch posiłków jeszcze ale ja już czuje się jak więzień bo nic nie robię całe dnie jak szykuje jedzenie i kontroluje cukry itd


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Och współczuję Ci bardzo, ale też myślę, że dziecko na tym etapie ma wszystko czego potrzebuje, a cukry kontrolujesz, to najważniejsze. I myśl pozytywnie, że po ciąży cukrzyca przejdzie.
Choć rozumiem, że jest to psychicznie wykańczające.
 
@Ropuszka666 po pierwdze nie zalamuj sie! Cycki do gory! Po drugie... tak cukrzyca jest paskudna, ale wbij sobie do glowki ze to tylko jeszcze pare tygodni. Jestes dorosla i jestes w stanir sobie z tym poradzic. Niestety ty musisz sie sama stac eksperyem w tej dziedzinie. Proponuje codzienna lekture.
Musisz sobie wbic ze poziomy cukrow zaleza od wielu czynnikow, nie tylko od jedzenia. Ale podstawa leczenia cukrzycy jest dieta. I to nie odchudzajaca a po prostu racjonalne, dostosowane odyzwianie.
Regularne posilki, pelnowartosciowe. Wazenie, mierzenie, liczenie jedzonka. Zapisywanie tak, aby lekarz mogl Ci dostosowac insuline. Posilki musza byc co 2.5 - 3 h co lacznie moze dac nawet 6-7 razy!
Uwiez, sa gorsze problemy, a jak cos mozna wyregulowac w taki sposob i za 3 miesiace sie z tym porzegnasz to nalezy sie tylko cieszyc.
Wiec chociaz masz dola, otwieraj neta szukaj, czytaj, kup cukrzycowe encyklopedie, bo to na zdrowie tobie i twojego dziecka.
 
@Ropuszka666 może za późno masz ostatni wieczorny posiłek, że poranne cukry są za wysokie. Ja tak miałam jak się koło 21-22 najadłam kaszy manny z odrobiną soku malinowego. I tego typu podobne akcje, to cukier rano śmigał w górę.
Brzuszek mógł wizualnie zmaleć bo może mały ułożył się bardziej w miednicy? Nie wiem, tak myślę. Ale skonsultuj to z lekarzem, bo nie możesz się tak zadręczać. Dzidzia z Ciebie i tak weźmie to co najlepsze potrzebuje. Ale spokój psychiczny jest bardzo ważny!
 
@Ropuszka666 może za późno masz ostatni wieczorny posiłek, że poranne cukry są za wysokie. Ja tak miałam jak się koło 21-22 najadłam kaszy manny z odrobiną soku malinowego. I tego typu podobne akcje, to cukier rano śmigał w górę.
Brzuszek mógł wizualnie zmaleć bo może mały ułożył się bardziej w miednicy? Nie wiem, tak myślę. Ale skonsultuj to z lekarzem, bo nie możesz się tak zadręczać. Dzidzia z Ciebie i tak weźmie to co najlepsze potrzebuje. Ale spokój psychiczny jest bardzo ważny!

Kazała mi lekką kolacje jeść jeszcze tak koło 21 a o ok 24 biorę insulinę . Jem kromkę razowego z ogórkiem nic raczej ciężkiego . Dziewczyny walczyłam o moja córcię 5 lat . Niestety bez invitro nigdy nie mogłabym być Mama do tego od początku miałam problemy z utrzymaniem . Wiem ze dam radę ale już człowiek zmęczony tym ze ciagle „coś „. Dziękuje za wasze słowa wsparcia . Jeszcze chwila i będziemy tuliły nasze skarby . Miłej niedzieli mimo paskudniej pogody [emoji8]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Ropuszka666 może za późno masz ostatni wieczorny posiłek, że poranne cukry są za wysokie. Ja tak miałam jak się koło 21-22 najadłam kaszy manny z odrobiną soku malinowego. I tego typu podobne akcje, to cukier rano śmigał w górę.
Brzuszek mógł wizualnie zmaleć bo może mały ułożył się bardziej w miednicy? Nie wiem, tak myślę. Ale skonsultuj to z lekarzem, bo nie możesz się tak zadręczać. Dzidzia z Ciebie i tak weźmie to co najlepsze potrzebuje. Ale spokój psychiczny jest bardzo ważny!
Manna na mleju ma wysoki ig i bym w cukrzycy ciazowej nie jadla, pomijam juz syrop malinowy. Lyzeczka cukru....
Mleko potragi wywalic tez bo ma cukier -laktoze
 
Kazała mi lekką kolacje jeść jeszcze tak koło 21 a o ok 24 biorę insulinę . Jem kromkę razowego z ogórkiem nic raczej ciężkiego . Dziewczyny walczyłam o moja córcię 5 lat . Niestety bez invitro nigdy nie mogłabym być Mama do tego od początku miałam problemy z utrzymaniem . Wiem ze dam radę ale już człowiek zmęczony tym ze ciagle „coś „. Dziękuje za wasze słowa wsparcia . Jeszcze chwila i będziemy tuliły nasze skarby . Miłej niedzieli mimo paskudniej pogody [emoji8]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Doloz jajco do tego gotowane np. Masz kalorie plus wegle i powolny rozklad
 
reklama
Ojej dziewczyny. Biedne jesteście z tą cukrzycą :( Jesteście niesamowicie dzielne. Najgorsze jest to, że nie ma uniwersalnych zaleceń dla wszystkich. U jednej jakiś produkt wywali cukier, a u drugiej niekoniecznie.
 
Do góry