reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Udanych wizyt, @Lovi23 oby Cię w szpitalu nie trzymali!

4 rano jest magiczna, tylko że ja często dopiero wtedy zasypiam... a pobudka o 7.30...
Jak mi się to nie zmieni do końca września chyba schowam dumę w ciemny kąt i będę błagać lekarza o L4, bo czuję że opadam z sił.

@Guanta! Kanałowe bez znieczulenia?! Brawo, ja bym nie dała rady.
Co do brzucha to raczej normalne, sprawdzasz jak cię coś "uwiera" czy czasem nie twardnieje?
 
reklama
@aleksandra.a @Parkolka przerazajace to jest nie wyobrażam sobie faszerowac sie bez badania i antybiogramu. Przecież można mieć np bakterie tlenowe a można beztlenowe i to są zupełnie inne metody leczenia...nie mówiąc o tym ze niektóre poważne bakterie nie daja żadnych objawów

07.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu

Dla mnie też jest to niewyobrażalne, ale tak jak pisałam byłam pod opieką innych lekarzy. Pomysł o badaniu czystości i oznaczeniu CRP sama im podsuwałam, posiew zlecałam sobie prywatnie. Wczoraj uświadamiałam panią doktor, że natamycyna to faktycznie antybiotyk, ale polienowy działający na grzybicę i pierwotniaki, a nie na bakterie. Receptę wzięłam, ale nie zrealizowałam.
Także naprawdę jesteś szczęściarą, że masz takiego lekarza, któremu ufasz i który zleca Ci odpowiednie badania. Trzymaj się go i nie puszczaj, bo to bardzo odciąża przede wszystkim głowę :)
 
Udanych wizyt, @Lovi23 oby Cię w szpitalu nie trzymali!

4 rano jest magiczna, tylko że ja często dopiero wtedy zasypiam... a pobudka o 7.30...
Jak mi się to nie zmieni do końca września chyba schowam dumę w ciemny kąt i będę błagać lekarza o L4, bo czuję że opadam z sił.

@Guanta! Kanałowe bez znieczulenia?! Brawo, ja bym nie dała rady.
Co do brzucha to raczej normalne, sprawdzasz jak cię coś "uwiera" czy czasem nie twardnieje?
W sumie nie wiem czy twardnieje. Zazwyczaj mam taki mało miękki, od zawsze. 18ego mam polowkowe. Dopytam lekarza. Żadnych skurczy ani plamien nie mam a nie chce sie tez nakręcać i świrować. To pierwsza ciaza i nie mam porównania. A kanalowe bez znieczulenia bo wczesniej zab zatruty. Dentystka nie chciała mi dawać znieczulenia i tego zęba robiłam na 3 razy, cieszę sie, ze juz po, bo boje się denstysty.
 
Dla mnie też jest to niewyobrażalne, ale tak jak pisałam byłam pod opieką innych lekarzy. Pomysł o badaniu czystości i oznaczeniu CRP sama im podsuwałam, posiew zlecałam sobie prywatnie. Wczoraj uświadamiałam panią doktor, że natamycyna to faktycznie antybiotyk, ale polienowy działający na grzybicę i pierwotniaki, a nie na bakterie. Receptę wzięłam, ale nie zrealizowałam.
Także naprawdę jesteś szczęściarą, że masz takiego lekarza, któremu ufasz i który zleca Ci odpowiednie badania. Trzymaj się go i nie puszczaj, bo to bardzo odciąża przede wszystkim głowę :)
tak lekarka jest niesamowita, anioł nie kobieta, aczkolwiek płacę 300 zł za wizytę (już z posiewem), więc nie czuję żeby to była jakaś łaska :p
 
szamam śniadanko, byłam dziś u rodzinnej po skierowanie do okulisty i od razu poprosiłam na krew mocz i tsh-a co kurczę wiecznie wszystko prywatnie....więc jestem zadowolona:) zmierzyła mi ciśnienie, takie jak zawsze czyli niskie-w normie, także gitarka:) piersi robię dzisiaj na obiad, niestety nie mam bułki tartej bez glutenu:( i wpieprzam bułkę pszenną i drożdżówkę...jakoś nie wierzę w moc nie-jedzenia glutenu. Ale już jestem posrana przed czwartkową wizytą i kontrolą tych przepływów...
 
U mnie porzadek, nie mam czego "odgruzowywac", bo zbednych rzeczy pozbywam sie na biezaco. Moj opowiada znajomym, ze mam pierdolca na punkcie sprzatania i ma nadzieje, ze po porodzie mi przejdzie, bo dziecko da popalic. Nie mam nic kupionego dla bobo (poza rzeczami od siostry narzeczonego, z ktorych pewnie wiekszosci nie uzyje, bo sa na dziewczynke, a szkoda) jakos tak nie mam weny :D czasem zapominam o ciazy, ani sie w niej nie czuje, ani nie wygladam. Jutro wizyta i sprawdzimy to nieszczesne tsh. Osobna kupka floty na wyprawke caly czas jest, takze, mysle, ze na wszystko wystarczy i jeszcze dla mnie zostanie na zachcianki. Snilo mi sie, ze moje dziecko dostalo prezenty od ciotek, kolorowanki. Dla niemowlaka taki prezent. Co za jazda.
zdazysz z wyprawka;) ja teraz odwrotnie-przystopowałam z kupowaniem rzeczy dla Małej a sobie ciuchy musiałam pokupić
 
szamam śniadanko, byłam dziś u rodzinnej po skierowanie do okulisty i od razu poprosiłam na krew mocz i tsh-a co kurczę wiecznie wszystko prywatnie....więc jestem zadowolona:) zmierzyła mi ciśnienie, takie jak zawsze czyli niskie-w normie, także gitarka:) piersi robię dzisiaj na obiad, niestety nie mam bułki tartej bez glutenu:( i wpieprzam bułkę pszenną i drożdżówkę...jakoś nie wierzę w moc nie-jedzenia glutenu. Ale już jestem posrana przed czwartkową wizytą i kontrolą tych przepływów...
Ale ze mnie gapa... też mogłam poprosić rodzinna o skierowanie na te podstawowe badania. A byłam ostatnio ... Bo też wszystko prywatnie i za gin place podobnie.
Następnym razem poproszę rodzinna bo babka jest super ;)
 
tak lekarka jest niesamowita, anioł nie kobieta, aczkolwiek płacę 300 zł za wizytę (już z posiewem), więc nie czuję żeby to była jakaś łaska :p
I za kazda az tyle płacisz? Ja na początku placilam 250, potem 200 a 2 ostatnie wizyty 140, wiec jestem bardzo zadowolona z tej obnizki. [emoji5]

Zwlaszcza, ze mieszkam w Warszawie i wiadomo jakie tu sa ceny

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
I za kazda az tyle płacisz? Ja na początku placilam 250, potem 200 a 2 ostatnie wizyty 140, wiec jestem bardzo zadowolona z tej obnizki. [emoji5]

Zwlaszcza, ze mieszkam w Warszawie i wiadomo jakie tu sa ceny

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
ja mieszkam w Poznaniu ale to jest Klinika Leczenia Niepłodności...stąd te ceny zapewne. Za każdą tyle płacę. W czwartek mam kontrolę przepływów płacę normalnie, za tydzień do mojej prowadzącej idę, płacę, więc czasami mam ochotę się rzucić z mostu...
 
reklama
ja mieszkam w Poznaniu ale to jest Klinika Leczenia Niepłodności...stąd te ceny zapewne. Za każdą tyle płacę. W czwartek mam kontrolę przepływów płacę normalnie, za tydzień do mojej prowadzącej idę, płacę, więc czasami mam ochotę się rzucić z mostu...
Pewnie tak, ale najważniejsze, ze jestes pod bardzo dobrą opieką. Zdrowia maluszka nie da się przeliczyć na żadne pieniądze [emoji5]. I ja tez tak samo. Wszystkie badania prywatnie.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry