reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
ja w tym roku bede miała 33, maz 35, 2 dzieci 10 i 5 lat, jesteśmy z soba 14lat a małzenstwem 12.

Dziewczyny mam pytanie na jakim boku spicie zwracacie na ta uwagę? i ile czasu poswiecacie na rozmowy przez telefon i komputer? Ja staram się to ograniczyć pilnuje by rozmowa nie trwała dłużej niż 15 minut. Nie przesadzam? W tym miesiącu mam mieć robione badanie holtera wada serca od małego, ale zrezygnuje boje się promieniowania bo to urządzenie mierzace prace serca nosi się dobe praktycznie na brzuchu, mój kardiolog skrzyczała mnie ze wogle o tym pomyslalam ale niech tam. Moja wada nie jest jakas mega jest pod kontrola odkad pamiętam- arytmia itp.
Ja kiedyś czytałam wpis u mamyginekolog , że można spać na każdym boku... jeżeli Tobie jest wygodnie to dziecku też.
A z tymi rozmowami to trochę przegiecie... [emoji14] nie mogę tego czytać [emoji3]
 
reklama
Lovi bardzo mi przykro ;( musiało Ci byc bardzo cieżko ;(

Ja mam jeszcze 24 lata ale rocznikowo to 25 ;) maz ma 26 lat. W tym roku stuknie nam 9 lat bycia razem, a po ślubie jesteśmy 3 lata ;) mamy małe oczko w głowie tatusia 8 miesięczna córeczkę i dwa aniołki w niebie[emoji56][emoji56]

Magiczna super wieści ;)
Martyna super wiescie ;)

Malinka spij jak Ci wygodnie ;) podobno jak w jakiejś pozycji jest nam nie wygodnie to dzidzia daje znac ze jemu tez ;) natura wszystko bezpiecznie wymyśliła ;)

A co do urządzeń telefon używam bardzo często, a komputer włączam raz na tydzien moze...
Myśle ze z tymi rozmowami trochę przesadzasz ;)




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
ja w tym roku bede miała 33, maz 35, 2 dzieci 10 i 5 lat, jesteśmy z soba 14lat a małzenstwem 12.

Dziewczyny mam pytanie na jakim boku spicie zwracacie na ta uwagę? i ile czasu poswiecacie na rozmowy przez telefon i komputer? Ja staram się to ograniczyć pilnuje by rozmowa nie trwała dłużej niż 15 minut. Nie przesadzam? W tym miesiącu mam mieć robione badanie holtera wada serca od małego, ale zrezygnuje boje się promieniowania bo to urządzenie mierzace prace serca nosi się dobe praktycznie na brzuchu, mój kardiolog skrzyczała mnie ze wogle o tym pomyslalam ale niech tam. Moja wada nie jest jakas mega jest pod kontrola odkad pamiętam- arytmia itp.


Wyczytalam ze wazne jest by spac na lewym boku bo wtedy nie dosc ze lepsze trawienie dla mamy to jeszzcze lepszy przeplyw krwi obwodowej itp takze ma to znaczenie dla dziecka. Co do komputera to wszystko dla ludzi ale z umiarem
 
A jeszcze co do spania przez cała ciąże na jednym boku (ponoć lepszym lewym) uważajcie, bo moze to powodować asymetrię u dziecka, gdziesz czytałam taki arylul, chyba u wspomnianej wyżej mamaginekolog


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Wyczytalam ze wazne jest by spac na lewym boku bo wtedy nie dosc ze lepsze trawienie dla mamy to jeszzcze lepszy przeplyw krwi obwodowej itp takze ma to znaczenie dla dziecka. Co do komputera to wszystko dla ludzi ale z umiarem
Z tym spaniem na boku to jest tak, normalnie człowiek powinien częściej spać na prawym niż lewym bo to mniej obciąża serce. Kobieta w zaawansowanej ciąży lepiej żeby spala na lewym niż na prawym bo duży brzuch powoduje ucisk na jakieś tam żyły czy tętnice, a spanie na lewym boku pozwala tego uniknąć, ale tu jest mowa o zaawansowanej czyli jak się ma już duży brzuch ;-)

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
ja w tym roku bede miała 33, maz 35, 2 dzieci 10 i 5 lat, jesteśmy z soba 14lat a małzenstwem 12.

Dziewczyny mam pytanie na jakim boku spicie zwracacie na ta uwagę? i ile czasu poswiecacie na rozmowy przez telefon i komputer? Ja staram się to ograniczyć pilnuje by rozmowa nie trwała dłużej niż 15 minut. Nie przesadzam? W tym miesiącu mam mieć robione badanie holtera wada serca od małego, ale zrezygnuje boje się promieniowania bo to urządzenie mierzace prace serca nosi się dobe praktycznie na brzuchu, mój kardiolog skrzyczała mnie ze wogle o tym pomyslalam ale niech tam. Moja wada nie jest jakas mega jest pod kontrola odkad pamiętam- arytmia itp.

Z tymi rozmowami to gruba przesada - właśnie wisiałam 40 minut na telefonie gadając z mamą [emoji16] Komputera nie używam w ogóle, wszystko robie na telefonie - i przyznaje wprost, że jestem od niego uzależniona !
Co do spania - też się nad tym zastanawiałam, wiem, że najkorzystniej jest spać na lewym boku ale też nie można przesadzać. Ja głownie śpię na prawym, jest to moja ulubiona pozycja do spania choć na brzuchu w dalszym ciagu śpię i zastanawiam sie do kiedy mozna ;) Oby jak najdłużej !


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
A jeszcze co do spania przez cała ciąże na jednym boku (ponoć lepszym lewym) uważajcie, bo moze to powodować asymetrię u dziecka, gdziesz czytałam taki arylul, chyba u wspomnianej wyżej mamaginekolog


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Nie no, az tak to nie, ze caly czas tylko na jednym haha. Troche na wznak, troche na lewym, a pewnie zdarzy sie i na prawym - kiedys spalam tylko na tym po prostu. Teraz raczej tego unikam. Lepiej dmuchac na zimne ;)
 
Witam wszystkie styczniowe mamy:-)

U mnie termin z OM 19.01.18

Niestety jestem strasznie "skichana" tą ciążą, i nikomu się jeszcze nie pochwaliłam (oprócz mężowi xD)
Mam jakiś paraliżujący strach i nie chce się cieszyć na zapas.
Na ostatniej wizycie 7-06 gin mi stwierdziła że ciąża jest trochę młodsza niż z OM i dokładnie sama nie wiem w którym to tygodniu ostatecznie jestem. I niestety stwierdzili mi też krwiak obok pęcherzyka. Leże i biorę leki a wizytę kontrolną mam 20-06. Już układam w głowie scenariusze, i to niestety te gorsze, nie mogę się tego wyzbyć.
Dobrze że was znalazłam to będzie mi łatwiej to przetrwać.
 
reklama
Z tym spaniem to najlepiej słuchać własnego ciała, jak
nam wygodnie tak śpijmy, ja milion razy w nocy zmieniam pozycje nieświadomie, przecież nie da sie tego kontrolować. Ja nadal zasypiam na brzuchu, pamietam ze w pierwszej ciazy do 6 miesiąca tak spałam a czasem nawet pózniej mi sie zdarzało i wszystko było i jest w porządku, mam nadzieje ze tym razem tez długo pospie na brzuchu ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry