reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
monia_123 a Ty na kiedy masz termin?
Mi z USG termin wyszedł na 29 grudnia :)
Ja w DE wszystkie podstawowe badania mam za darmo :) I słyszałam, że prenatalne też są darmo, ale to niepotwierdzone info jeszcze. :) Chociaż i tak pewnie będę chciała zrobić większość badań w Polsce, tym bardziej, że mam super lekarza w Pl ;)
 
reklama
Witam nowe mamusię! Ale na przybywa :D Nie wyrabiam już z czytaniem.

Co do mdłości u mnie są głównie wieczorami. Głównie pojawiają się jak nie mam nic w ustach przez parę godzin. Nawet jak nie jestem głodna to muszę zjeść kanapkę albo owoc, bo inaczej bieg do toalety gwarantowany. Co do zachcianek to ostatnio moją ulubioną potrawą są kanapki z serkiem topionym i pomidorem :D Ogólnie staram się dodać jak najwięcej warzyw i owoców do diety, chociaż do tej pory, najchętniej ograniczałabym się do miecha samego XD.
Wczoraj zjadłam całe mango i skończyło się na biegunce ;/ Później gdzieś przeczytałam że w ciąży należy unikać owoców egzotycznych - nie zebranych w kraju w którym się mieszka. Takie tracą podobno większość wartości odżywczych pod czas transportu, a do tego mogą powodować reakcje alergiczne. Co wy o tym sądzicie?

Co do wyprawki to ja postaram się z pierwszymi zakupami poczekać chociaż do 12 tygodnia, chociaż jak widzę w sklepie dziecięce ubranka to jest ciężko....
 
Witam nowe mamusię! Ale na przybywa :D Nie wyrabiam już z czytaniem.

Co do mdłości u mnie są głównie wieczorami. Głównie pojawiają się jak nie mam nic w ustach przez parę godzin. Nawet jak nie jestem głodna to muszę zjeść kanapkę albo owoc, bo inaczej bieg do toalety gwarantowany. Co do zachcianek to ostatnio moją ulubioną potrawą są kanapki z serkiem topionym i pomidorem :D Ogólnie staram się dodać jak najwięcej warzyw i owoców do diety, chociaż do tej pory, najchętniej ograniczałabym się do miecha samego XD.
Wczoraj zjadłam całe mango i skończyło się na biegunce ;/ Później gdzieś przeczytałam że w ciąży należy unikać owoców egzotycznych - nie zebranych w kraju w którym się mieszka. Takie tracą podobno większość wartości odżywczych pod czas transportu, a do tego mogą powodować reakcje alergiczne. Co wy o tym sądzicie?

Co do wyprawki to ja postaram się z pierwszymi zakupami poczekać chociaż do 12 tygodnia, chociaż jak widzę w sklepie dziecięce ubranka to jest ciężko....

Uwielbiam egzotyczne owoce i melona czy ananasa nie potrafię (i nie chce!) sobie odmawiać! Mango to rownież jeden z moich ulubionych owoców, uwielbiam go w sałatkach czy smoothie :) Na szczęście nie mam żadnych rewolucji po nich.

My w okolicy 5 miesiąca będziemy sie rozglądać za wózkiem, choć nie ukrywam, już mam wypatrzony jeden ;))


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeśli chodzi o wyprawkę- to moje łowy do tej pory :D
 

Załączniki

  • 18641161_421564954883921_1155127378_o.jpg
    18641161_421564954883921_1155127378_o.jpg
    296,1 KB · Wyświetleń: 60
  • 18641391_421564744883942_1247296747_o.jpg
    18641391_421564744883942_1247296747_o.jpg
    250,5 KB · Wyświetleń: 69
  • 18641554_421564854883931_1643468103_o.jpg
    18641554_421564854883931_1643468103_o.jpg
    234,5 KB · Wyświetleń: 54
  • 18641755_421564788217271_1306890922_o.jpg
    18641755_421564788217271_1306890922_o.jpg
    218,1 KB · Wyświetleń: 57
Ja dziś wstąpiłam do Smyka kupić córce majteczki, ale kompletnie nie mam głowy do zakupów. Jakoś nie wiem, nie czuje jeszcze tego :) i tak rozglądałam się za rzeczami dla córki.

@kass.es jaki wózek upatrzylas?
 
Hej laseczki, ale sie naczytalam od wczoraj ladne zaleglosci mi sie zrobily ;-)
Witam nowe przyszle i obecne mamusie B-)
Lody to jest cos najlepszego póki co i do tego truskawki i borowki.... a mieso? Tragedia jak tylko spojrze to mi nie dobrze. Wiec na obiadek ziemniaki z kalafiorem brokulem i marchwia ;-) a na kolacje krem z brokul,tak mnie naszlo ;-) aaa i jogurty bardzo mi podchodza, ogolnie zauwazylam, ze wszystko co zimne :-) jablko tez musi byc. z lodowki.
Co do kupowania rzeczy, wozka itd. To tez wstrzymuje sie jeszcze,mysle ze tego nie zabraknie ;-) dlatego kolo 5miesiaca bede kupowala. Ale nie ukrywam, ze wózki ogladam nagminnie :-) a Wy macie jakies upatrzone??? :-)
 
Ja też wózki już patrzę, wydaje mi się że z nim będę miała największy problem..
Musi być lekki (mieszkamy na 4 pietrze), mało zajmować miejsca po złożeniu, pompowane koła.. No i nie wiem czy lepiej (i taniej) osobno kupić gondole i później spacerowej czy od razu wziąć 2 w 1 .. ;)
 
reklama
Ja czekam z zakupami aż będę znała płeć. Mam nadzieję, że na USG genetycznym już będzie widać. Jestem zapisana w połowie czerwca na wizytę.
A co do wózka to już praktycznie wybrany.

m3sx3e3k25iia4nv.png
 
Do góry