reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Jezu ja nawet nie wiem po co ta baza [emoji24] myślałam ze sam fotelik się kupuje i jeszcze isofixa nie mam [emoji53]

---23tc---
No to jak nie masz isofix to wybór trochę się ogranicza.
Baza EasyFix jest również możliwa do zamontowania na pas.
Ale w wypadku montowania na pas lepszym wyborem niz Cabriofix będzie chociażby Citi (jest też tańszy).
Baza ułatwia montaż fotelika, po prostu wkładasz fotelik, klik i już. Nie musisz się bawić z pasami. Na bazie też fotelik "siedzi" stabilniej niż na pasach. Ale... jest jeden myk z bazą, dlatego trzeba mierzyć fotelik do auta przed zakupem. Może się okazać, że kanapy w aucie są na tyle pochyłe, że po zamontowaniu bazy i fotelika na niej, fotelik jest za bardzo pionowo. Wtedy wyjściem jest zrezygnowanie z bazy i montaż pasami, w tym wypadku można wypracować lepszy kat nachylenia. Ale w przypadku Cabriofix takie kombinowanie mija się z celem, bo bez bazy nie wypada on jakoś rewelacyjnie, pod kątem bezpieczeństwa.

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
No to jak nie masz isofix to wybór trochę się ogranicza.
Baza EasyFix jest również możliwa do zamontowania na pas.
Ale w wypadku montowania na pas lepszym wyborem niz Cabriofix będzie chociażby Citi (jest też tańszy).
Baza ułatwia montaż fotelika, po prostu wkładasz fotelik, klik i już. Nie musisz się bawić z pasami. Na bazie też fotelik "siedzi" stabilniej niż na pasach. Ale... jest jeden myk z bazą, dlatego trzeba mierzyć fotelik do auta przed zakupem. Może się okazać, że kanapy w aucie są na tyle pochyłe, że po zamontowaniu bazy i fotelika na niej, fotelik jest za bardzo pionowo. Wtedy wyjściem jest zrezygnowanie z bazy i montaż pasami, w tym wypadku można wypracować lepszy kat nachylenia. Ale w przypadku Cabriofix takie kombinowanie mija się z celem, bo bez bazy nie wypada on jakoś rewelacyjnie, pod kątem bezpieczeństwa.

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Dziękuję!!! Robię zrzut ekranu i pokażę mezowi!

---23tc---
 
Dziękuję!!! Robię zrzut ekranu i pokażę mezowi!

---23tc---
No i też druga sprawa, że (w sumie ja nie znam, ale może są takie auta) na przednim fotelu zazwyczaj nie ma isofix, nawet jeśli masz z tyłu w kanapie.
My się zdecydowaliśmy na Cabriofix z bazą, ale liczę się z tym, że będzie jeździć tylko z tyłu. Z Citi, który mieliśmy poprzednio jak jeździłam sama to wozilam również z przodu (koniecznie musi być wyłączona poduszka jeśli jest, jak się nie da wyłączyć, nie wolno montować fotelika na przednim siedzeniu).


Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No i też druga sprawa, że (w sumie ja nie znam, ale może są takie auta) na przednim fotelu zazwyczaj nie ma isofix, nawet jeśli masz z tyłu w kanapie.
My się zdecydowaliśmy na Cabriofix z bazą, ale liczę się z tym, że będzie jeździć tylko z tyłu. Z Citi, który mieliśmy poprzednio jak jeździłam sama to wozilam również z przodu (koniecznie musi być wyłączona poduszka jeśli jest, jak się nie da wyłączyć, nie wolno montować fotelika na przednim siedzeniu).


Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Tak tak poduszka to wiem

---23tc---
 
Hello! Zaczynamy nowy tydzień... @Jolen26 i @MarM obyscie usłyszały same dobre wieści na usg połówkowym [emoji6] [emoji813] @Magiczna83 i @malinka1000 miłych poglądów i samych dobrych informacji na wizytach Wam życzymy! Buziaki

---23tc---
Znów zaczynam zazdraszczać :) Powodzenia dziewczynki <3

Btw. dzisiaj tylko ja już nie śpię? Nawet się wyspałam [emoji6] i już umieram z głodu...

---23tc---
Też się nie wyspałam :( i zmusiłam się żeby zjeść rogalika na śniadanie, ale już mi do gardła podchodzi :(
 
Maaaatko temat fotelików mnie przeraża. Nadal nie czaję o co chodzi z tym kątem nachylenia a M ma póki co w nosie zacznie się martwić w grudniu po południu [emoji54]

---23tc---
 
reklama
Maaaatko temat fotelików mnie przeraża. Nadal nie czaję o co chodzi z tym kątem nachylenia a M ma póki co w nosie zacznie się martwić w grudniu po południu [emoji54]

---23tc---
Mój nie ogarnia do dzisiaj. Przy wyborze fotelika następnego po nosidle, musiałam go zaszantażować, że albo będzie to fotelik tyłem do kierunku jazdy albo niech już sobie kupi miesięczny, bo nie wsadzę dziecka przodem do kierunku jazdy przed ukończeniem 4 roku życia.
Na szczęście po jednej jeździe przodem (miała grypę zoladkowa i bałam się że mi się zadławi wymiocinami zanim ją wyjmę) przyznal mi rację i obecnie w ogóle nie protestuje w kwestii fotelików, wybór zostawia mnie.
Zresztą on się w sumie uparł na wózek i też dobrze wybrał, więc ja się zajęłam fotelikami.

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry