reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Bez jaj, że przez cały okres L4 masz siedzieć w domu, nie masz zapalenia płuc tylko jesteś w ciąży. Trzymam kciuki, żeby się wszystko wyjasniło, w końcu nerwy są zupełnie niepotrzebne.

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Bo właśnie to jest żałosne. Wychodzą z założenia, że jeśli możesz normalnie chodzić to i możesz pracować. Jak nie na swoim stanowisku to innym. I rozumiem, że dostosują mi godziny pracy jak się wyśpię, ni w nocy spać nie mogę, klientów będę obsługiwać na leżąco i stres mi w ogóle wyklucza. A teraz zakładamy źle się poczułam i idę do domu, jak to jest liczone ? Z urlopu ?
 
reklama
Przypomniało mi się :) Same się umawiacie na usg połówkowe? Ja chodzę na NFZ, teraz jak byłam we wtorek mi zrobił USG (w ogóle patrząc na obraz to ja nie wiem co ten lekarz widział, bo to była jedna wielka szara plama z ciemniejszą ruszającą się plamką, czyli serduszkiem, taki mamy sprzęt ;/ ), czyli z limitu zostaje mi jeszcze jedno bliżej porodu. Czy prenatalne liczą się jako połówkowe?
Usg polowkowe to inaczej II badanie prenatalne [emoji4] jeśli Twój lekarz ma taki kiepski sprzęt to na pewno musisz się gdzie indziej, bo to jest bardzo dokładne badanie. A miałaś I prenatalne? Ja byłam na nfz i przy odbiorze wyniku pappy umawialam termin drugiego badania.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja to się martwię, bo przecież jestem zameldowana u rodziców... kontrol pewnie zjawilaby się najpierw u rodziców ...
a w piątek przyszedł do mnie list z zusu, serduszko mocniej zabilo... Ale na szczęście - to tylko jakies tam bzdury [emoji1]
dlatego do L4 podaje się adres zamieszkania, a nie meldunku. U mnie roznica jest ponad 200 km
 
Usg polowkowe to inaczej II badanie prenatalne [emoji4] jeśli Twój lekarz ma taki kiepski sprzęt to na pewno musisz się gdzie indziej, bo to jest bardzo dokładne badanie. A miałaś I prenatalne? Ja byłam na nfz i przy odbiorze wyniku pappy umawialam termin drugiego badania.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Tak byłam na I, właśnie w innym miejscu (podobno najlepszy sprzęt w Polsce ;) ) i dzisiaj umówiłam się na II
Myślałam, że prenatalne nie są obowiązkowe
 
To może warto pomyśleć o dzwonku? [emoji3]



Ja to się martwię, bo przecież jestem zameldowana u rodziców... kontrol pewnie zjawilaby się najpierw u rodziców ...
a w piątek przyszedł do mnie list z zusu, serduszko mocniej zabilo... Ale na szczęście - to tylko jakies tam bzdury [emoji1]
Już wyraziłam swoje oburzenie, że nawet się mnie o to nie zapytał. Teraz jak czekam na kuriera to muszę siedzieć prawie pod drzwiami albo zawczasu do niego zadzwonić, że się do mnie nie dostanie. Faktycznie, dzwonek to zbędna rzecz. Faceci... [emoji53]

Co do adresu to w L4 powinien być nie adres zameldowania, ani nawet niekoniecznie zamieszkania, tylko faktycznego przebywania [emoji6]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak byłam na I, właśnie w innym miejscu (podobno najlepszy sprzęt w Polsce ;) ) i dzisiaj umówiłam się na II
Myślałam, że prenatalne nie są obowiązkowe
Bo w zasadzie nie są. Wskazań jest kilka - wiek ciężarnej powyżej 35lat, występowanie w rodzinie wad genetycznych i szeroko pojęte nieprawidłowości w obrazie usg [emoji6]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A u mnie 2 km [emoji3] w razie czego zagram glupa, że nie wiedziałam [emoji1]
A po drugie wcale na nich nie czekam.
Ja mam nadzieje, że u mnie w mieście mają więcej bardziej wątpliwych L4 do sprawdzenia niż moje. Generalnie nie jeżdzę niewiadomo gdzie, a jak już to na weekend na wieś.
 
Usg polowkowe to inaczej II badanie prenatalne [emoji4] jeśli Twój lekarz ma taki kiepski sprzęt to na pewno musisz się gdzie indziej, bo to jest bardzo dokładne badanie. A miałaś I prenatalne? Ja byłam na nfz i przy odbiorze wyniku pappy umawialam termin drugiego badania.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja miałam tak samo. To trzecie jest juz nierefundowane.
 
reklama
W środę się do nich wybieram po lekarzu, wszystkiego dopytam co w razie jak: będę się kąpać, będę spać, będę sr@ć, będzie awaria domofonu, będę na spacerze, będę w sklepie ale nie będzie tego co chciałam, więc nie kupię nic etc i czy przy kontroli nie mają obowiązku poczekać np chwili aż ktoś faktycznie usłyszy pukanie czy domofon. Ja tak czułam, że oni do mnie przyjdą :D jestem pod tym względem "szczęściarą" [emoji23]

Napisane na 2014813 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry