reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Cześć dziewczyny!
Ja dopiero wstałam :-) mąż ma teraz zmiany od 18:00-02:00 więc z rańca razem dłużej sobie śpimy - jakoś tak żal opuszczać ciepłe łóżeczko :-) dzisiaj w dalszym ciągu biorę się za porządki :-) muszę pochować do kartonów rzeczy w które już się nie mieszczę i na strych! jest tego trochę ale nie ma się co oszukiwać że szybko nie założż tych rzeczy więc nie żal mi wolnego miejsca na półkach :-) tym bardziej że ostatnio kupiłam kilka fajowych ciążowych używek więc musi być zrobione miejsce obowiązkowo :-) także cel na dzisiaj jest.. mam nadzieję że wieczorem z dumą napiszę na forum że został osiągnięty i dzień nie należał do straconych :-)

dotka85 z tym komiksem to prawda :-)
januarka wizytowa koszula nawet dla takiego maluszka się przyda! wkońcu nie może odbiegać od rodzinki na ważnych domowych uroczystościach :-D słodkie te bodziaki :-) a co do tatuaży to też jestem przeciwniczką.. kiedyś chciałam sobie zrobić i o zgrozo dobrze że mam mądrą mamusię i teraz jej za ten zakaz dziękuję bo nie wyobrażam sobie mieć tatuaży w tym wieku a co dopiero jak będę miała 40 lat..
Alice88 dzięki tobie jem dzisiaj na śniadanie kanapki z sałatą, szynką, żółtym serem majonezem i pomidorem:szok: no narobiłaś chęci jak nic! :-) powodzenia na zajęciach :-)
Alicja32 zazdroszczę że już masz remonty za sobą! może jakaś fotka rezultatów? hm? :-)
marta87 piękne imię! U nas też Alicja bezapelacyjnie i już tak zostanie bo od początku wołamy do brzuszka Ala więc mała też chyba się przyzwyczaiła :-)

miłego poniedziałku ;-)
 
reklama
Afja widocznie gdzieś się pogubiłam z tymi studiami :/ ale u mnie to w ciąży normalne, że mam braki w logicznym myśleniu i kojarzeniu faktów :D Ja też niby mam ok, ale właśnie o to chodzi, że to i tak męczy, nawet jeśli Ty musisz tylko być na tych zajęciach:/

Czarni i Afja powodzenia dzisiaj na wizytach ;)
 
Człowiek się jeden dzień nie odezwie i już ma do nadrobienia HO HO i jeszcze trochę:) Ja już czuję się lepiej, gardziołko powoli się ucisza! Antybiotyk działa więc i humor lepszy! Niestety mam straszne zaparcia już od jakiegoś miesiąca i nic nie pomaga i wczoraj kurcze to nawet sporo krwi :((( Muszę to powiedzieć na następnej wizycie, że tak mnie męczy:(
Ja wczoraj z mężulkiem sobie porozmawiałam i powiem wam że dobre to dla nas było. Powiedzieliśmy sobie jakie mamy obawy odnośnie dziecka, ciązy i tego najbliższego okresu i jakie mamy oczekiwania i wszystko się wyjaśniło między nami i tak dobrze się na serduszku zrobiło:) Polecam jak najwięcej takich rozmów- zbliżają....
Januarka Zazdroszczę dzisiejszej wizyty:) Też bym chętnie posłuchała serduszka Tosi:) już się nawet zastanawiałam kiedyś czy stetoskop nie kupić i sobie tak na własną rękę :p
Aninek Masz nam obowiązkowo pokazać próbki swoich prac- bez migania się!!!! :) Super że masz taki talent... Już sobie wyobrażam jak udekorujesz pokój dzidzi:)
Marta 87 Super wyszło z tym mieszkankiem! Takie zbiegi okoliczności są najlepsze!!!! A więcej miejsca na pewno Wam się przyda- bo nie oszukujmy się kawalerka to było trochę mało ...:( Gratulacje!!!!
Marzenixx Nie chcę się tu wymądrzać , ale mam takie zboczenie po studiach i wydaje mi się że to był po prostu atak paniki. Wiem jak to brzmi- ale to jest naprawdę "normalna" sprawa dotycząca "normalnych" ludzi! Teraz gdy cały czas koncentrujemy się na ciąży, na dziecku, na zmianach w życiu i te wszystkie obawy i myśli. W nocy śpi nam się nie tylko gorzej ze względu na biologię tj duże brzuchy, gorsze krążenie ale także ze względu na psychikę , która jeszcze dostaje kopa hormonalnego i po prostu czasem daje znać że tego wszystkiego jest za dużo.... To samo dot koszmarów sennych czy właśnie takich lęków na jawie... Melisa kochana wypoczynek i spróbuj coś dla siebie zrobić- nie dla ciązy, męza czy dziecka ale dla siebie...Sciskam:****
Indziorka Mnie też mąż po porodzie do 2 pokoju wyrzuca, żeby się mógł wysypiać do pracy:)))
Kaja 28 Też mam ten sam problem choć okna mam nowe to nie wiem jak go rozwiązać- jak coś wymyślisz daj znać:)
 
Hej dziewczyny.

Dziś zapowiada się pracowity dzień, bo zamówiliśmy paletę z Polski z resztą naszego dobytku i będzie wielkie rozpakowywanie.

Aninek, Afja-Anetka Jeśli okna są mokre to dobrze, bo to znaczy, że są szczelne. Kondensacja jest normalnym zjawiskiem, tyle że akurat w tym mieszkaniu tej wody jest więcej. Może dlatego, że okna sa nowe.
Aninek Powodzenia w szukaniu mieszkania. Mam nadzieję, że trafi się Wam coś fajnego.
Elisse Mamy jamniczka króliczego, załączam fotkę
A Wy jakiego macie?
Magda Gratuluję wyboru imienia! Bardzo mi się podoba :)
Kurczak korma smakuje nieźle z tego przepisu ....... ale jak mam smak, a nie mam siły lub ochoty gotować, to kupuję po prostu gotowy sos i do tego naans. W każdym markecie to znajdziesz. My najbardziej lubimy z firmy Patak's i Sharwood's.
Marta Dużo się u Ciebie wydarzyło przez te kilka dni :) Gratuluje imienia i zmiany mieszkania! A ruchami dzidzi to miałam podobną historię - bobasek był aktywny, a tu nagle cały dzień cisza i tylko lekkie 2 ruchy. Drugi dzień to samo. Pojechaliśmy do szpitala i okazało się, że po prostu zmienił pozycję (z górnej części brzucha zanurkował aż na sam dół) i dlatego go nie czułam. Jak położna słuchała serduszka to akurat się wtedy poruszył i poczułam go w okolicach spojenia łonowego!
Hanus Czytałam o tej kondensacji i z tym nie da się za bardzo nic zrobić. Kupię po prostu taką ściągaczkę do okien i tyle.

Miłego dzionka wszystkim!
 
Witam poniedziałkowo.

Próbowałam kurtkę kupić w weekend i wyszła z tego d**a. Szukałam oczywiście nie typowo ciążowej ale jakiejś większej po prostu bo cena od razu przystępna ale kurcze boję się kupić bo taki minimalny luz jest w brzuchu a w ciągu zeszłego tygodnia brzuszek sporo się powiększył więc jak by tak dalej to bez sensu kupić jak się nie dopnę, chyba jeszcze poczekam na szczęście znowu jest trochę cieplej
A wiecie co koleżanka mnie pocieszyła z cellulitem bo coś mi chodzi po głowie,że nie tylko ja narzekam ze straszny się w ciąży zrobił, ze to może być taki wodny bo wiadomo,ze zbieramy wodę zwłaszcza jak dużo nie przytyłyśmy a się robi i jej kuzynce po 2 tygodniach po porodzie sam po prostu zniknął więc mi może tez zejdzie

Odpisuję ile pamiętam

Elisse gratuluję córeczki. Nic się nie martw, ja też mam póki co malutko rzeczy. W listopadzie zamierzam zrobić dużo zakupów a wózek i łóżeczko to w grudniu będę szykowała.

Magda super,ze synek potwierdzony imię śliczne a do zdjęcia jeszcze będzie pozował. Ja w ciąży to oddam królestwo za kanapkę z rzodkiewką wcinam ciągle

Mamaaga sukinkoty z tych ludzi, ja jakbym takiego na cmentarzu dorwała to nie powiem co, moja teściówka to zalewa w beton stroiki (w jakiejś misce) i podpis robi żeby nie kradli i stoją więc może to jest pomysł. A tak ogólnie silna z Ciebie babeczka i dasz radę a uszka z barszczem na pewno rodzinka przyniesie . Moja sąsiadka po utracie maluszka w 7 m-cu teraz wozi śliczną niunię w wózeczku:biggrin2:, ty niedługa swoją tez będziesz tulić.

Marzenix w moim rodzinnym domu, bo to taki poniemiecki budynek kiedyś był zakład pogrzebowy i nic nie straszy a 20 parę lat tam mieszkałam więc spokojnie pewnie to jakieś koszmary na jawie były;-)

Marta87 super wyszło z tym mieszkankiem a komfort jak piszesz o niebo lepszy w niedużej różnicy w cenie, no i co 2 pokoje to nie jeden zwłaszcza z dzidzią a imię śliczne wybraliście.

Caroline ale masz power do prac domowych, tez by mi się taki przydał ale niestety mam lenia

Indziorka i Afja ja was studentki nasze podziwiam, z moimi gumisiami w głowie to ja sobie nie wyobrażam czegoś się uczyć bo ja zwykłych informacji czasem nie mogę w tym moim łebku pookładać a może już stara jestem po prostu:-D
Aninek prawo jazdy tez by mi się przydało niestety już kilka razy poległam parę lat temu oczywiście za głupoty oblewałam i potem z braku kasy nie dokończyłam a jak pomyśle o tym egzaminie to mnie wykręca bo naprawdę dobrze czuje się za kierownicą a wiadomo jak u nas od lat z tym egzaminem jest:wściekła/y:

Hanus współczuję z tymi zaparciami, koniecznie powiedz lekarzowi może coś pomoże, ja tez gdzieś czytałam że jak się więcej pije to pomaga

Miłego dnia
 
green flower ja też miałam nie lada problem, żeby znaleźć coś ciepłego i zarazem mieszczącego brzuszek:)
W New Yorker znalazłam płaszczyk, ciepły no i ma tylko trzy guziki u góry przez co brzuch można mieć dowolnie duży:)
New Yorker - Jacken 2012 to jest numer 40-414 trzecia strona. Wybrałam dla siebie kolor beżowy, kożuszek jest odpinany, na brzuchu nic się nie rozchodzi, jest idealny na ciążę i nie tylko, bo bez brzuszka to po prostu taki rozkloszowany płaszczyk:) Może pomogłam, pozdrawiam!:)
 
Witam się z rana. Na razie u mnie pochmurno i chyba tak zostanie.

Magda śliczne imię wybraliście. Bardzo słodkie a zarazem takie męskie:tak:Dziękuję Ci za informację w sprawie rozmiarówki z nexta. W sumie to dalej mam mętlik w głowie i najgorsze że przed kupnem nie mogę tych rzeczy obejrzeć bo u nas nie ma sklepu Nexta. Będę kupowała w ciemno z angielskiej strony Nexta w ciemno. Trochę wezmę 3-6 a resztę 6-9 miesięcy. Ostatnio gdzieś wyczytałam że Next jest w Warszawie w Złotych Tarasach, ale moja córka szukała i nie znalazła. Mówi że nawet na mapce nie było, więc może zlikwidowali. Mam nadzieję że z UK jest wysyłka do Polski bo inaczej byłabym zawiedziona a na ich stronie co chwilę coś nowego i fajnego. Poczekam więc jak się Lilunia urodzi i zaraz po powrocie ze szpitala złożę zamówienie a na razie muszę nazbierać dużo kasy bo strasznie dużo rzeczy mi się podoba:tak:

Ajfa-Anetka ja też startowałam z wagą 59 kg a teraz waże 65 więc idziemy łeb w łeb:-D

Januarka body przesłodkie. Każdy szanujący się facet powinien mieć koszulę więc bierz i się nawet nie zastanawiaj;-)

Marta87 super że się przeprowadzacie, zawsze większe mieszkanie to więcej przestrzeni do życia zwłaszcza jak pojawi się malusze to dodatkowy pokój dla Alicji "w krainie czarów"( imię śliczne) się przyda. Ja mam trzy pokoje ale nas jest już czwórka i czekamy na piątą członkinię naszej rodzinki, więc my starzy śpimy w salonie, córka ma jeden pokój i syn ma drugi a maleństwo na noc z nami w salonie a za dnia za zgodą oczywiście starszego brata będzie u niego w pokoju. W przyszłym roku starsza córka wyjedzie na studia to w tygodniu jeden pokój się zwolni.

Alicja32 super że remont skończony. To zawsze oczy cieszy. A ja jeszcze się wacham czy zacząć grzebać w przedpokoju czy dać sobie spokój. Mam jeszcze troche czasu.

Green flower teraz celulit ma prawie każda laska, więc trzeba się z tym pogodzić. Możliwe że to nadmiar wody w organiźmie i po porodzie zniknie. Ja jednak nie wpadam w panikę. Wolałabym na przykład mieć celulitis w zamian za płaski brzuch:-D

Hanuś łączę się z Tobą w bólach co do zaparć. W każdej ciąży dopada mnie to paskudztwo i to moja największa zmora. Ja kupuję sobie w słoiczkach dla dzieci z Hipa śliwki i staram sie je regularnie jeść. Powiem że troche pomaga. Jak lubisz suszone śliwki to jedz, jak nie to kup sobie na spróbowanie te ze słoiczka+więcej owoców i więcej wody do picia.Jakoś musimy sobie radzić.

A ja po konfrontacji z Wami kochane stwierdziłam że muszę znowu chwycić byka za rogi i potrząsnąć tym moim życiem. Kidyś moim mottem na życie były marzenia i ich spełnianie. W tamtym roku umarło to we mnie ale teraz jestem gotowa znów w to uwierzyć. łatwiej żyć mając cel i go spełniając. Wkurzało mnie ostatnio moje niezdecydownie. Model wózka zmieniałam z 5 razy i tak zamówiłam nie taki jakbym chciała. Nigdy taka nie byłam i chcę od tego odejść. Pierwszy krok to dzwonię do sklepu Bobowózki i odmawiam rezerację na wózek. Trudno najwyżej stracę 200 zł. Stwierdziłam że nie będę przekonywać się do czegoś na siłę kiedy od dawna podoba mi się szalenie inny model i właśnie w ramach spełnienia marzeń zamówię go będąc w Zielonej Górze na najbliższych badaniach:-)To będzie taki pierwszy krok.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. Jesteście kochane.
 
Cześć dziewczyny:-)

U mnie wszystko bez zmian. Co prawda obudziłam się z okropnym bólem głowy, ale po śniadanku ból się uciszył, więc może nie będzie źle. Dzisiaj mąż wyjechał na jakieś szkolenie i muszę sobie poradzić z zaprowadzaniem dziewczynek do szkoły sama. Ciężko będzie, ale mam nadzieję, że nie odchoruję tego. Oby tylko nie padało.

Poza tym cieszę się, że tak wielu z Was podoba się imię, jakie wybraliśmy. To miłe:-)


Aninek
niby się mówi, że ciężarnej się nie odmawia, bo Cię myszy zjedzą, ale to coś zupełnie innego, niż takie bezinteresowne dawanie. Może po prostu jesteś tak sympatyczną osobą ( co zresztą się czuje, nawet tu na forum), że ludzie chcą koniecznie jakoś Ci umilić tę ciążę. Ciąża wiadomo, stan wyjątkowy i wiele osób lubi dać to odczuć ciężarnej:happy:


Marta super Wam się trafiło z tym mieszkaniem! Naprawdę okazja i dobrze, że się zgodziliście. Nawet pomimo tych 200zł. Jak ja to mówię, czasem lepiej mniej zjeść, niż przegapić taką szansę;-) A z tymi ruchami dziecka, to tak już jest, że czasem dzieci mają spokojniejsze momenty. Słusznie tu Kaja napisała, że często przy zmianie ułożenia ruchy dziecka zaczynamy odczuwać bardziej lub właśnie mniej intensywnie. Pamiętam, że nie dawano Wam pisałam, że młody ( o dziwo!) za spokojny i właśnie teraz skojarzyłam, że przechodził wówczas z ułożenia poprzecznego do główkowego. Obyś więcej nie musiała tak się martwić;-) Imię dla córci śliczne. Jeden z moich typów dla dziewczynki:-)


Alicja
gratki z okazji ukończenia remontu. Teraz siedź i odpoczywaj:happy:


Januarko ja miałam w Pl KTG na każdej wizycie po 30tc, ale nie zawsze tak jest, bo nie każdy lekarz ma w gabinecie sprzęt do tego. Natomiast w razie wszelkich obaw, jak pojedziesz na izbę przyjęć, to powinni właśnie na tym etapie ciąży robić KTG. Inna sprawa, że niektóre szpitale każą za to płacić, coś ok 20zł. Chodzi o to, jak przyjedziesz bez skierowania od lekarza. Nie wiem, jak jest u Ciebie, ale zapytaj.
Ja też mam łożysko na przedniej ścianie, więc kompletnie nie wiem, czemu aż tak mocno czuję te szaleństwa Marceka:eek:
Mam takie samo zdanie co do tatuaży. Podobają mi się malutkie, subtelne, ale jakoś przeraża mnie świadomość, że będąc babcią 60 letnią będę dalej z tym chodzić. Może po prostu jestem tchórzem:baffled: Lubię za to pooglądać u innych:happy:
I zgadzam się z Marzenixx. Body w rozmiarze 68 wystarczy naszym dzieciom na całe lato. Bodziak fantastyczny!


Agaagaaga u nas było wczoraj dużo słonka i naładowałam bateryjki. Dziś już pochmurnie, ale i tak lepiej się czuję po wczorajszym dniu. Nawet mi buzię lekko słonko złapało. Od razu lepiej się patrzy w lusterko:-p


Marzenixx dobrze, że zmora odpuściła....hehe...może światła nie lubi:-D Zazdroszczę dnia wolnego od dziecka:-p Też bym sobie poszła na zakupy sama, ale jak tu iść, jak człowiek ledwo się kula:eek:


Anetka
faktycznie sen musiał być realistyczny, skoro dziecka szukałaś po przebudzeniu:szok::-) Mi się tak pamiętam zdarzyło jak byłam w ciąży z Nelcią. Bałam się, ze sen proroczy, ale mimo iż miałam cc to dopiero w terminie porodu, także takie sny nic nie znaczą:tak:


Indziorka ale mieliście przeboje w nocy:szok: Jak nie kurczak, to pizza...echhhh....kiedy Ty biedna wreszcie zaznasz spokoju:confused2: Mój synuś mi daje popalić, ale jak tatuś do niego stuka, to grzeczniutki, jak nie wiem....sprytna bestia:cool: I wiesz co? Ja też mam łożysko na przedniej ścianie, więc...hmmmmm......normalnie karateka mi się szykuje:eek:
A moja Landlady to cierpi na mózgopleksję. Nic jej już nie pomoże;-)


Hanuś
tak doraźnie na zaparcia, to dobra jest woda spod ogórków kiszonych lub kapusty kiszonej. Albo np ogórki kiszone przegryzione serkiem typu cottage cheese. Często jednak cierpi się aż do końca. Ja tak miałam w pierwszej ciąży i nic mi lekarze nie chcieli na to dać. Może jednak Tobie coś poradzą, co by w delikatny sposób pobudzało jelita do pracy.


Kaju
dziękuję Ci ślicznie za przepis. Jutro zrobię na obiadek, a już dopisałam mężowi do listy, co ma kupić. Mam nadzieję, że uda mi się zaspokoić ochotę na orientalną kuchnię:-)
Uważaj na siebie przy tym rozpakowywaniu palety;-)


Green ja też słyszałam o tym celulicie ciążowym. Ważne, by pić te 1,5l wody już teraz, to ciało nie będzie gromadzić wody i puchnąć, a co za tym idzie, celulit będzie minimalny. Zazwyczaj po porodzie to szybko ginie. Z doświadczenia po dziewczynkach wiem,że już po 2-3 dniach od urodzenia dziecka wiadomo, czy to tłuszczy, czy woda. Woda schodzi niemalże od razu, a tłuszczyk niestety nie. Ja tak miałam z Nelą po porodzie. Po 5 dniach spadło mi tylko 5kg, z czego 3600g to była Nela:eek: Już wtedy wiedziałam, ze w moim przypadku gadanie, że po porodzie Ci wszystko spadnie się nie sprawdzi:baffled:


MAMAAGA
podoba mi się Twoja odmiana. Ja nauczyłam się jakiś czas temu, oczywiście po pewnych przykrych przeżyciach, że czasem warto jednak mówić głośno nie. Skoro podoba Ci się inny model wózka, to chrzań tę rezerwację. W końcu kupić i być nie zadowolonym, to bez sensu. Każdy z nas ma prawo zmienić zdanie. Ja tak stanęłam przeciwko wszystkim i wszystkiemu, rzuciłam życie w Pl, choć wszyscy mnie za to potępiali, urodziłam już 2 dzieci, co inni mieli za szaleństwo, spodziewam się synka, o którym tak marzyłam, co wszyscy mi oczywiście odradzali i choć przez to jestem wiecznie czarną owcą, to jestem mega szczęśliwa, bo żyje jak chce i dobrze mi z tym. Nie będę swoich marzeń wiecznie przekładać na później. Polecam każdemu takie podejście:-)
Co do ubranek, to w razie problemów z przesyłką, zawsze mogę Ci pomóc. Tzn, wysłać co tylko będziesz chciała. To tak na przyszłość:happy:


Czarni
czekamy na wieści!


Ściskam wszystkie na płasko i pozdrawiam oczywiście!:-)
 
reklama
Mnie strasznie rozczulila ta koszula tez czekam na meza zeby mu ja pokazac i cena tez nie jest tragiczna tak mysle nad rozmiarem 68 albo 74 bo w sumie tak na lato zeby bardziej byla wczesniej chyba nie bedzie az tak czestych okazji do wychodzenia a szkoda zeby ubral ja tako raz czy dwa :) w 2014 mamy az 3 wesela oj to by sie przydala no ale to juz z rozmiarem nietrafie moze beda jeszcze na allegro na takiego roczniaka jakies ladne koszuleczki :) Zmykam do poloznej i oczywiscie maly znow sie rozkreca przed wizyta heheh zaczol kopac chyba sie obudzil :) Milego dnia :)
 
Do góry