reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

potem jest jeszcze amniopunkcja pobieranie wód plodowych z ktorych wychodzi w 100 % czy dziecko jest zdrowe no i jesli okazuje sie ze jest ciezka wada lekarz moze zaproponowac terminacje. mi zaproponował ale podczas kiedy ja nie wiedzialam co zrobic poszlam na usg i moja kruszynka juz nie zyla:(
podajze do 22 tyg wykonuja terminacje, w przypadku bardzo rozleglych wad ktore spowoduja smierc u dizecka lub ból podczas zycia. ale to od lekarza zalezy. zazwyczaj jesli na usg nie ma zadnych takich nieprawidłowosci jak np, za duza przziernosc karkowa, brak kosci nosowej, zły przeplyw przez zyły czy np nie zomykalnosc zastawki, albo obrzek plodu to znaczy ze dzieciatko jest najprawdopodobniej zdrowe, badanie krwi to formlanosc. u mnie w pierwszej ciazy wady wskazywaly na chorobe genetyczna lub chorobe serce badanie krwi potwierdza ylko ze raczej choroba genetyczna. amniopunkcje wykonuje sie raczej tylko w wypadku gdy wyniki krwi i obraz usg jest nie pokojący. A czemu pytasz?
 
reklama
dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, pytam bo to moja pierwsza ciaza wiec moja wiedza na ten temat jest niewielka i myslalam ze skoro i tak nie mamy juz wplywu potem na to i tak sie urodzi to dziecko i tak, ale skoro wady moga byc rozlegle to rozumiem. juz doczytalam co to jest ta terminacja. dzieki ciesze sie ze badanie usg wyszlo Ci w porzadku ;)
 
Ostatnia edycja:
sandruska gratuluje udanych badan :-) ja tez juz nie moge sie doczekac az poznam plec dzidziusia,bo zaczela bym juz jakies zakupy male robic;-)
u mnie tez w nocy burza tak dala sie we znaki ze co godzine sie budzilam,uspokoilo sie ok.6 rano.a teraz duchota niesamowita.wczoraj zrobilam duzy sloj ogorkow malosolnych i juz dzis nie moglam sie oprzec-pychotka:-)
 
Sandruska trzymam kciuki za dobry wynik Pappa, ja też na taki czekam.

Niedawno oglądałam dokument o dziewczynce z zespołem Edwardsa. Tam lekarze wypowiadali się, że ta choroba nie powtarza się dwa razy w tej samej rodzinie, więc chyba o to nie musisz się martwić. Życzę wszystkiego dobrego.:-)
 
Hej :-D
U nas dzisiaj kolejny dzień upałów i nareszcie włączyli prąd - nie było od nocy.
Hanuśka super woła siusiu, gorzej z kupką. Wczoraj zrobiła w majty, ale obiecała, że będzie też wołała, tak jak siusiu :tak:
W sierpniu jedziemy na kilka dni nad morze - mam nadzieję, że pogoda dopisze, bo w ubiegłym roku była masakra :cool:. Wybraliśmy ośrodek dla rodzin z dziećmi, więc Hanuśka nie powinna się nudzić:tak:

A i spiesze donieść że zrobiłam ten test z sody i wyszło na dziewczynke ! Nic sie nie zadziało, zero jakiejkolwiek reakcji, nawet jak potrząsnęłam żeby sie wymieszało..... hehe a przypomnialo mi sie w trakcie sikania, dobrze ze mialam porządny zapas z nocy hahah:-D:-D
Ciekawe której z nas sie sprawdzi ! heheh
Marzenixx ja robiłam jakiś czas temu ten test i na początku się nie pieniło, a jak lekko zamieszałam, to zaczęło się pienić, więc powtórzę go :-D

Sandruska
super, że wszystko ok. Trzymam kciuki za pozostałe dobre wyniki :tak:
 
nie ma za co dotka. tez się strasznie ciesze ze tym razem wszystko na tych badaniach wyszlo dobrze. Mysle ze te z krwi tez takie beda, w koncu jesli na usg wyglada dobrze;)

Mamaaga kiedy masz wyniki?? tez mialas badania prenatalne?

u nas dzis troche popadalo i wreszcie nie ma tego upału. ufff
miłego wieczorku;)
 
Sandruska badanie miałam właśnie 4 lipca. Wynik z krwi od 2 do 3 tygodni, mam nr telefonu żeby najpierw zadzwonić. Lekarz mówił że jak wyniki są złe to z reguły wcześniej dzwonią oni. Czekam więc do 23 lipca i zadzwonię może akurat już będzie.
 
reklama
Do góry