reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Czarni Miłej wizytacji u koleżanki :p Przyjdź i się przywitaj słowami "rodzę" to na pewno się ucieszy i wpadnie w panikę :p

Alicja Zima musi być zimą :p

Emilia I jak tu z ich pracą nie zwariować? Ech... mówię najbardziej bolą mnie te święta osobno :( Wiesz a te niewygody w nocy to przygotowują nas do tego co będzie po porodzie :p Bo jak teraz taka drobinka potrafi nas kopniakami obudzić, to co będzie jak jeszcze moc płuc dołączy do tego ;) My dzisiaj może pójdziemy sprawy pozałatwiać jakieś, ale wątpię, bo wtedy właśnie ostatnie już zakupy porobimy ;)

Ech... ja niby wyspana, ale z łóżka mi się ruszać nie chce :p Tylko młoda się jedzenia domaga o_O
Miłego dnia ;)
 
reklama
Marta87- kości Ci sie rozszerzają.. to normalne. ale i tak powinnas skonsultować z lekarzem
juz pisałyśmy o tym że spojenie się rozciąga i przygotowuje do porodu..u mnie z kazdym dniem
jest coraz gorzej ale cóż zrobić na następnej wizycie znowu skontroluje czy za bardzo sie nie rozeszło..


EmiliaM
- jestem tego samego zdania co do podusi i kołderki..

Patinka
- widze ze nie ja jedna ma taka teściową co świata poza najmłodszym nie widzi..:) tylko że ten najmłodszy
to już jest żonaty a ona nadal mu koszule prasuje :)i z jedzonkiem pod nos biega.. ale to juz sprawa jego
żony że nie jest jej głupio..ja bym na takie coś nigdy nie pozwoliła..
Kręgosłup tez mam na wykończeniu ale załatwiłam go sobie jeszcze przed ciażą.

Właśnie dziewczyny powiedzcie mi jak to jest jak sie ma przepuklinę między kręgami czy poród sn nie jest czasem wtedy
nie wskazany? bo cos mi sie tak o uszy obiło choć mój lekarz w sumie nie zwrócil na to uwagi...

muum to be- ja jedyne to poza tym że mam zgagi masakra to zauważyłam że wszystkie warzywa jakie jem sa gorzkie;/
szczególnie pomidory i ogórki.. fuuuuu... ale jem bo w końcu jakieś witaminki w zimie sie przydają..
U mnie dzis w sumie nic sie nie dzieje- no wczoraj dzwoniła kumpela klachałyśmy przez godzinę bo juz dawno
sie nie słyszałyśmy. Ja muszę leżeć ona remontuje dom wiec czasu nigdy nie było.. ale dzis wpadnie na kawe ..
i będzie już za godzine.. Nawet nie wiecie jak sie ciesze ze w końcu pogadam z kims normalnym - no poza wami :)
i z kims innym niz teściowa...:) w kominku sie mi juz pięknie pali mój mi zrobił zanim wyszedł do pracy :)
za oknem śnieżek.. choinka ubrana :) teraz tylko odkurzyć podłogi i może wpadać.. :) nic to ja ide zjeść witaminy
Wy też tyle łykacie tego..?? ja mam 6 wielkich tablet..:) jak baba po 70 :) może dlatego Teo taki wielki rosnie..

miłego dnia dziewczyny..:)
 
Ja sie witam :) zajrzalam do was jeszcze wczoraj wieczorem, ale odpisywac mi sie juz nie chcialo jak tylkko zobaczylam,ze post ktory napisalam wczesniej gdzies wyparowal i wcale sie nie pokazal eh :/ My dzisiaj wizytke mamy ciesze sie i czekam z niecierpliwoscia, gdyz najprawdopodobniej paciorek sie nam wdal cholera :( nie wiem co dokladnie to oznacza co napisali wiec mam nadzieje,ze lekarz mi wyjasni i wszystko bedzie ok :/ Na dodatek jak na zlosc obudzilam sie po1 w nocy i z zegarkiem w rece biegalam do toalety dokladnie co 10/15 minut tak przez ponad godz.,ale tez dlatego, ze bardzo chcialo mi sie pic wiec pol butelki wody wypilam, jak juz udalo mi sie zasnac to o 6 maz mnie obudzil wychodzac do pracy i jakos juz nie moglam spac.
Kurcze wczoraj maly tak mi uciskal na tego nerwa,ze skrecalo mi nogi zwlaszcza prawa i az mnie na chwile paralizowalo nie moglam sie nawet ruszyc, widze,ze brzuszek pomalu opada wiec sie szykujemy, cale szczescie paczka doszla wczoraj wiec ostatki do torby dzisiaj po powrocie od lekarza zapakuje, chcialabym do tego 1 stycznia wytrwac, ale cos czuje,ze maluch sie pospieszy wczesniej, obym tylko wigilie jeszcze w domu spedzila ;)
 
A zapomnialam Was zapytac, czy smarowalyscie lub smarujecie czyms brodawki? Czuje ,ze sa podraznione i zasatanawiam sie czy moge juz zaczac smarowac bepanthenem lub linomagiem? czy dopiero po porodzie?

Milego Dnia zycze :*
 
witam się porannie i trochę sennie...:)

no dzisiaj to ja nie pospałam...co chwila latałam do wc;/ biodra dalej szaleją, spojenie coraz gorzej :( chyba Mała jest już dość nisko i się pcha główką bo to rozszerzanie kości masakarycznie boli...

asiorka - ja mam problem ze spojeniem już od września...na każdej wizycie to kontrolujemy, leżę też od września...przez chwilę ostatnio było już w miarę dobrze, ale teraz niestety jest gorzej...wiem,że to normalne przy końcówce ciąży,ale mam wrażenie,że u mnie to jednak jest trochę bardziej bolesne, albo już poprostu jestem zmęczona tym samym bólem od ponad 2 miesięcy;)

magda uk
- z tym karmieniem to się zgadzam z Tobą - nie zamierzam karmić dłuzej niż rok. dwa to hardcore, ale jeszcze w miarę akceptowalne - ale 4 lata i więcej to nie! jeśli chodzi o spojenie, to tak jak pisałam asiorce to jest gorzej...na wizycie na pewno o tym powiem i postaram się doprowadzić do jakiegoś konkretnego planu porodu... bo nie ma sensu ryzykować...poza tym mój P powiedział,że nie zgadza się na poród naturalny bo chce mieć mnie całą;) i nie będzie ryzykował ;) czasem się zastanawiam, czy on się poprostu nie boi panicznie porodu;P a przy cc nie będzie mógł być ze mną;P

ada
- trzymam kciuki,żeby lekarz powiedział coś mądrego nt Konrada, choć wiem z doświadczenia,ze takie sprawy są trudne;/ może to migdałki?tzn;. trzeci przerośniety migdał? wtedy dzieci się przyduszają, mają wieczny katar itp.

milusia
- nie przesadzaj z tym sprzątaniem! jesteś już na końcówce, ale wysprzątasz mieszkanie na święta, a potem i tak Cię nie będzie w domu tylko na porodówce! ;) zastanów się nad tym;)

januarka
- z tym paciorkowcem to chyba nic strasznego, jeśli masz to przed porodem, chyba kilka godzin dostajesz antybiotyk i już:)

któraś pisała o bólach miesiączkowych (nie pamiętam która - przepraszam) ja mam je od ok 1,5-2 tyg. pytałam lekarza o nie i powiedział,że jeśli nie są regularne to brać no-spę i odpoczywać. no-spę można brać 3-4 dziennie więc dużo. staram się nie brać bo nie są to jakoś bardzo bolesne bóle ,ale czasem trzeba...

ale się rozpisałam...

miłego dnia!
 
hejka dziewuszki :-)


Witam się, bo wstałam. I zabieram za porządki i przystrojenie mieszkanka na święta, bo widzę, że już na osiedlu ludzie mają w oknach jakieś światełka, gwiazdorki itd.
A u was jak w tej kwestii? Coś się posunęło?
Więc życzę styczniówki miłego dzionka i do usłyszenia później.
 
Witajcie:)

Myślałam, że będę miała więcej do nadrabiania po nocy, ale nie:) Standardowo obudziłam się o 6, ale potem dospałam sobie do 9:) Wczoraj wieczorem kurier przyniósł prezent dla mojej siostruni. Czekam jeszcze na zabawkę dla chrześniaka mojego męża i prezent imieninowy dla męża. Zamówienie w empiku odbiorze mężulek, bo ma blisko z pracy i prezenty zrobione:) Tylko opakować:)

Z obiadu na dziś jestem zwolniona, bo mam ogórkową z wczoraj. Problem tylko z tym, że mnie zgaga nieziemska chwyciła po niej. A tak się na nią cieszyłam:) Ale i tak się za nią wezmę:) Zauważyłam, że ten tydzień dużo szybciej mi mija niż poprzedni. i bardzo dobrze. jutro zaczynam 37 tc:)

Dziś muszę się udać jeszcze na pocztę. Na szczęście agencja pocztowa znajduje się baaaardzo blisko, więc się nie powinnam zmęczyć:)

Póki co to miłego dzionka Wam życzę:)
 
Hej Babeczki,

U mnie nic nowego, od kaszlu boli mnie już cały brzuch, skurcze wróciły i biodra o sobie też przypomniały. Ale nie łapię doła i się nie poddaję. Dziś wstawię zupkę, zrobię farsz do pierogów i znowu zabumeluję się pod kocem. Piję miód z cytryną, syrop od Madzimadzi się robi, także pełna gtowość do zwlaczenia pskudy, która się do nas przyczepiła.

Ciacho Witaj :)

Ada Dopiero się dpatrzyłam, że mamy termin na ten sam dzień hehe :-)
A u GP się nie daj i podkoloruj lepiej całą sytuację, niestety tak trzeba. Mój M ma problem z alergią, ostatnio już tak się wkurzył, że wydębił badania krwi. Także trzymam kciuki.
Bratowa mi ostatnio powiedziała, że na katar daje małemu wywar z majeranku i nawet pomaga. Spróbuj, nie zaszkodzi Kondziowi, a może pomoże.

Magda Przy takich problemach skórnych bez sterydów niestety się nie obejdzie :confused2: Wiem coś o tym, bo mam łuszczycę od 11 roku życia i na to stosuje sie podobne leki. Te preparaty są dobre, bo szybko widać poprawę, ale nie powinno się ich używaćć dłużej niż 10 dni. Potem trzeba zrobić przerwę, bo można uzależnić skórę od sterydu. A stosujesz u dzieci dietę eliminacyjną?

Milusia Kobito szalona, daj sobie na luz z tym sprzątaniem :szok: Lepiej strzel sobie to domowe SPA :tak:, a nie się po podłodze turlasz i szorujesz.

Januarka
Ja na piersi używam tego samego balsamu co na brzuch i brodawki mam super nawilżone. JEśl imasz wysuszone i podrażnione to powinnaś samrować, czymkolwiek.
 
reklama
Cześć
Madzia melduje się ze ja jeszcze nie rodzę;-) a jak zacznę na pewno się o tym dowiecie :-) ale na sekund 5 zaglądam bo zaraz idę po zakupki na obiad a potem po wyniki i 2 wizyty i do wieczora zejdzie. A w moim żółwim tempie to muszę się ogarniać już. Choć mój mąż już ogólnie taki niespokojny i o byle pierdoły chodzi podminowany więc jak mu nie przejdzie to może i zacznę rodzic wcześniej bo momentami cierpliwości brak. Ach te chłopy. Nie oni maja urodzić a stres większy niż u kobiet.
Milego dnia kobitki
 
Do góry