reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

reklama
Aninek masz absolutna rację. Ja już noszę 3 dzieciątko, a i tak wciąż dowiaduję się coś nowego. I uwierz mi, że szybko się zapomina, że się miało takie malutkie dziecko, bo moje gwiazdy już takie duże. Poza tym, uwierz mi, że mi bardzo brakowało kogoś, kto by doradzał i pomagał przy kompletowaniu wyprawki. Wiadomo, że nikt nie podejmie decyzji za nas, ale lepiej mieć choćby odrobinę pojęcia, niż błądzić po omacku jak ja przy mojej Nelci:baffled:


Ja już zmykam. Spokojnej nocki życzę:-)
 
Dziewczyny witajcie po tak długim czasie. Daję znak, że żyję i że z nami wszytsko ok. Nie mam kompletnie czasu. Cały czas gonitwa z mieszkaniem, nauka, otwarcie biura u męża itp. Z Tomusiem wszystko w porząsiu (Będzie Tomasz Wiktor :-)) Cały czas o tydzień starszy i ważył na ostatniej wizycie tj. w piątek 28 go a nie jutro - musiałam przełożyć, bo jutro nie mogę, a więc ważył 700 gram. Dzidziuś rośnie i mamusia też. Ja tego nie widze, ale z kimś jak się z 3, 4 tygodnie nie widziałam to takie osoby są w szoku z powodu moich cyców i brzuchola :D

Nie mam czasu was czytać, napiszcie mi tylko ogólnie, że u was wszystko ok.
Całuje was, buzaiczki
 
witajcie z rana.jak zwykle poznym wieczorem jak ja juz dawno spie wy sie uaktywniacie;-)
ale przynajmniej mam teraz co czytac.
Ada zycze ci jak najmniej zgrzytow ;) i wiecej wyrozumialosci ze strony meza.ja ze swoim P. na poczatku ciazy strasznie nie moglam sie dogadac,ale teraz stara sie byc bardziej wyrozumialy .teraz remontujemy mieszkanie i za wiele nie jestem w stanie pomoc,a on sam ode mnie duzo nie wymaga;)
kropka to super ze u Was wszystko wporzadku i malenstwo rosnie;)
i znowu czarna dziura w pamieci ;) nie jestem w stanie zapamietac co kazda z Was napisala:szok:
wszystkim zycze milego dnia:-)
 
Witam was nocne marki ;p Alescie naskrobaly w nocy :) Juz od pol godz czytam i czytam :)
J znow pobudka o 5 rano tym razem i nie spie :/ Maly coraz czesciej i wiecej uciska na pecherz tak zaczely sie pobudki do toalety, potem mam juz pospane :/
Magda z uk daj maila ja tez napisze do producenta im nas wiecej tym lepiej moze wprowadza owe smoczki, bo ja tez chcetnie skorzystam z takiego trojprzeplywowega, a ta nowa butelka rowniez wyglada na dobra wiec jakby dwa w jednym bylo to super :)
MAMAAGA4 my tez z poczatku myslelismy o bezowym wozku, ale jednak wezmiemy cos ciemniejszego tylko dlatego, ze w zimie wlasnie plucha no a chcemy kupic taki aby dla drugiego dzieciatka kiedys jeszcze zostaal w dobrym stanie :) A jednak Lilianka :) bardzo ładnie :) Ja zakupilam taki rozek do spania potem mozna go wykorzystac wlasnie do karmienia, w sklepie dalam 90 cos zl takze sie oplacilo, a jk narazie sprawdza sie bardzo jesli chodzi o spaanie takze z karmieniem mam nadzieje tez:)
bilkabdg sliczny ten wozek i kolorek :)
ada1989 Chyba wiekszosc ludzi niestety tak reaguje, ze jak mu sie w pracy nie uklada badz maa jakis stres i zmartwieniem przelewa to na najblizszych z ktorymi przebywa na codzien "no bo na kogo" , szkoda tylko, ze twoj maz nie rozumie powagi sytuacji z tym lozyskiem bo moglby sie troszke pohamowac, ale co zrobic facet nigdy tak w 100% nie zrozumie kobiety ciezarnej zwlaszcza, ja tymcasowo mieszkam u rodzicow i tez moj maz i tatas chyba czasami nie zdaja sobie sprwy, ze noszenie takiego brzuszka to nie tylko przyjemnosc niestety, wczoraj sie poplakaalam np.bo cos mi spadlo poprosilam meza ktory siedzial przed kompem aby mi pomogl podniesc, bo schylanie sie bywa juz dla mnie czasami ciezkim wysilkiem i musze miec cos pod reka zeby sie przytrzymac i przykucnac, tak wiec zostawilam to i poszlam a maz mial to zabrac "zaraz" a ojciec warknol na mnie z fotela czemu tego nie podniose, i sie zaczela klutnia, mama sama zakazuje mi schylania sie i zawsze mi pomaga a faceci w domu hmmm przeszliby obok zero wyrozumialosci :( az mi sie plakac chce jak sobie przypomne :/ niby *******a, ale jak trudna dla kobiety ciezarnej :/ Tak wiec nie martw sie sprobuj olac sytuacje i zostawic meza samego jak niema ochoty rozmawiac, znajdz sobie wtedy zajecie i jak bedzie chcial pogadac sam przyjdzie stulony jak psiak (zawsze tak robia).
ps. Jesli lubicie czytac to polecam ksiazke Mezczyznoi sa z marsa, kobiety z wenus powiem wam ze sama chetnie przeczytam ja jeszcze raz bo wiele rzeczy mi umknelo, a naprawde jest tam duzo informacji, ktore pomagaja zrozumiec drug polowke, a najbardziej polecam te ksiazke Panom , ktorzy z reguly nie chca a przeczytac powinni !!!
aninek ale sliczny ten kocyk :) Ja juz zamowilam,ale tak jak dziewczyny pisza jeszcze jeden kupie zamiast rozka zeby w razie czego gdyby ten jeden nie wystarczyl owijac malucha kocykiem, no i rozwaze mozliwosc kupna tego samego bo naprawde ladny :)
Kropka87 Bardzo ladne imiona wybraliscie, ja zawsze mowilam ze jak bede miec syna to bedzie wiktor, ale mezowi niezbyt sie podobalo tak poszlismy na kompromis i zostanie David , moze przy drugim maz ulegnie ;p
700gr a to 24 tydzien dopiero wow? Ja tydzien temu na kontroli mowilam, ze moj smyk jest spory bo mial nieco ponad 700 a byl to 26 tydz. no prosze, u ciebie to dopiero facet rosnie :)
 
Cześć dziewczyny daje znać że żyje przeprowadzka idzie jestem padnieta ale jeszcze kilka dni i będziemy urządzeni dziś byłam zawieźć mocz do analizy i tak sie wściekłam bo na to moje zadupie mimo że to już koszalin dojechać to tragedia szybciej wyjedziesz niż przyjedziesz... Ach szkoda słów...
Jak będę już po remoncie to sie pochwałę moim dziełem ;-) pozdrawiam. Mam nadzieję że u wszystkich jest w pożądku
 
Cześc
Witam się tylko bo zalatana tez jestem.
Moja glukoza trochę dupowata wyszła (minimalnie ponad normę).
Dzwoniłam do Pani doktor i mam sprawdzać glukometrem po posiłkach jak z tym cukrem u mnie.
Na szczęście glukometru kupować nie muszę bo mój tata jest cukrzykiem i mi pożyczy, więc jak wy mi tu o tych ciastkach nutellach i cukierkach to mogę sobie ten swój jęzorek przygryźć i nic nie ruszę choć mam smaka, no ale jak się nie będę obrżerac słodkościami to nie utyje za dużo. Zajrzę w ta tabelkę od Magdy z indeksem glikemicznym bo chyba będzie trzeba trochę skorygować dietę choć nie powiem słodkości szły ostatnio więc może tylko to będzie trzeba wykluczyć.
Uciekam bo się nie wyrobie ze wszystkim może jutro nadrobię forum.
Miłego dnia
 
Witam się w słoneczny poranek, co zwiastuje kolejny ładny dzień:-)

Ja po śniadanku, dzieciaki rozwiezione, mąż śpi po nocnej zmianie. Błoga cisza i spokój. To lubię. Z oniadem postaram się dzisiaj trochę odpuścić i coś tam na szybko upichcić bo mi się nie chce. Wstawię jakieś pranko, gary do zmywary zapakuję i może załapię się nam mecz Radwańskiej w tv. Tak lajtowo dzisiaj sie postaram;-)

Wam też życzę mało wysiłku a dużo przyjemności. Pa, pa...
 
Hej dziewczyny.
Dawno się nie odzywałam bo miałam okropicznego doła i musiałam sobie dać rade z samą sobą. Opisałam swoją wczorajszą wizytę po połówkowym USG. W miarę na bieżąco próbowałam Was czytać więc wszystkie leżące mamusie przytulam i trzymam kciuki aby maluchy trzymały się w brzuszkach jak najmocniej, wszystkie mamy zasmarkane i po przeziębiane przytulam mocno i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. A resztę dziewczyn które zaokrąglają się tak jak i ja przybijam piątki bo zauważyłam że wyglądam jak kobieta która połknęła piłkę od kosza :-D.

Tak wczoraj zdecydowanie wg lekarza i męża będzie chłopiec nawet dość spory bo już waży 836 gram, wg USG ciąża ma 25 i 3 dni więc jest troszkę starsza niż początkowo myślano.
Jak na razie nie miałam robionej próby glukozowej lekarz powiedział że za 2 tygodnie mi da skierowanie i wtedy sobie zrobię.
Co do zakupów to się wstrzymujemy z moim mimo że dostaję już cholery jak Was czytam, że już kupujecie a mój mnie trzyma i mówi że jeszcze czas (qrw.. mać). Ehh u mnie za oknem mgła okropna prawie nic nie widać :-(.
Liczę że się poprawi pogoda.
Życzę miłego dnia;-).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Januarka no właśnie sporyy coś ten mój łobuz :-) Żeby tylko odrazu w r. 62 nie wskoczył. Niech sobie waży do 3,5, bo więcej chyba nie dam rady urodzić :szok:;-)

A jak u was z glukozą? Ja byłam na tym teście obciążenia odrazu 75 g. No i na cczo idealnie, po godzinie ok, a po 2 ciut za mało spadło, ale gin mówi, żeby uważać z jedzeniem po prostu, najlepiej żadnych cukrów :/ No staram się nie jeść słodkiego i częściej, a mniej jeść, ale ja głodna często jestem wcześniej to papieorska paliłam, tzn jak w ciąży nie byłam, a teraz tylko wsówanie :crazy: Czytałam wiele razy, że np przy cukrzycy kobiety, które musiały przejść na diete schudły, albo w ogóle mało co przytyły do końca ciąży..
No ja mam 24 tydzień i 10 na plusie. Kurde mam nadzieje, że do max 16-17 się zamknę, ale wszędzie czytam, że teraz najwięcej do końca ciąży przybywa :/

No to jak u was z tą glukozą? Wiem, że Czarni to cholerstwo dopadło, a jak u was mam nadzieje,że niewiele no i jak zalecenia jeśli takowe są?

Poza tym morfologia bardzo ładna,hemog. znacznie po biferze się podniosła. Mocz ok.
 
Do góry