reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Ja jak zwykle wieczorową porą.
Przepraszam za brak odzewu dzisiaj, ale przyjazd mamy troszkę zaburzył porządek dnia, no i wiecie....pogaduchy, kolacyjka i takie tam
p.gif
Ogólnie mówiąc bardzo przyjemnie, dziewczynki z radości i emocji nie mogły zasnąć. Mama doleciała bez przygód, mąż ją przywiózł również bez większych przeszkód. Wszyscy zadowoleni
happy8se.gif

Ja troszkę kuśtykam, bo dzień był dość zwariowany i oczywiście przesadziłam z łażeniem. Jutro już będę grzeczna
embarrassed.gif



Green flower
ja się zgadzam z Adą, że nie ma reguły z tym brzuszkiem po porodzie. Ona widzisz miała cc i płaski brzuch po. Ja niestety miałam wciąż jak w 9 miesiącu w obu ciążach. Poza tym, widziałam u dziewczyn po naturalnych porodach, że dokładnie tak samo jest. Jedna wygląda jakby nigdy nie rodziła, a druga jak w 9 miesiącu. Nie da się tak powiedzieć. Najlepiej wyjść z założenia, że brzuszek będzie tylko troszkę mniejszy. On oczywiście szybko zacznie spadać, ale jednak nie zawsze tuż po porodzie.

Januarka rozbawiłaś mnie tym, co pisałaś o słowackich słówkach:-D Dupaczki jednak są the best!:-)


Mila zdrowiej szybciutko! No normalnie zaraza jakaś:baffled: Wszyscy chorzy.


Aninek
no super, że Twój luby będzie miał aż tyle wolnego. Będzie Ci o wiele łatwiej, a i on zdąży nacieszyć się córunią. Dobrze, że w tym kraju narodziny dziecka są dla nich jednym z najważniejszych wydarzeń, dlatego starają się iść człowiekowi na rękę ile się da. Super!
Kurteczka fajna. Cena w porządku. Wiesz, ja liczę na funty od razu;-) Myślę, że do porodu Twój brzuszek będzie oscylował w granicach 110-115cm. Moja kumpela jest już dzień po terminie, malutka, szczuplutka, urósł jej tylko brzuszek i ma na teraz 113cm w najszerszym miejscu.


Marta łączę się z Tobą w bólu. U mnie chwilami jest tragicznie. Normalnie mój mąż, to aż na równe nogi staje, jak mi się kolana załamują kolejny raz. Trzymaj się i uważaj na siebie. Damy radę!


Natal nie przesadzaj z tą robotą. Po co masz później żałować:sorry2: Wiem, że samo się nie zrobi, ale wiesz...Trzymaj się!


MAMAAGA my mieszkamy w Pl w Gubienie. Ja co prawda pochodzę z Kielc, ale po ślubie przeniosłam się do męża. Jego siostra mieszka w Zielonej Górze i tam bardzo często bywamy, chociaż w Żarach też byłam. Ze dwa razy tylko, ale jednak. Lubię u męża mieszkać, bo on ma dom nad samiutka Odrą, więc dosłownie 5 minut i jestem w Niemczech na zakupach:happy2:


Patinka szybkiego powrotu do zdrowia życzę!


Milusia a pijesz jakiś magnez? Jest bardzo dobry właśnie przy takim twardniejącym brzuchu. Uważaj na siebie!


Caroline
no rozbawiłaś mnie tą kurtka z odblaskami. Szczególnie jak sobie wyobraziłam Ciebie w tym na porodówce:-D:-D


Ada super zakupy zrobiłaś w tym Lidlu....szkoda, że u nas póki co nie ma takich wyprzedaży:sorry2:


Co do butelek
, to dla mnie Avent i tylko Avent. A wszystko ze względu na to, że maja do nich trójprzepływowy smoczek, który jak dla mnie jest niezastąpiony. Miłam TT, Medele I Dr Browns'a, ale żadna z tych firm nie ma owego smoczka, dlatego ja wybieram Avent. Mam już komplet niebieskich 2x260ml i jeszcze poluje na jakąś promocje 150ml.
 
reklama
Magda fajnie że mama szczęśliwie doleciała:-) a słuchaj ja mam butelki aventu po Konradzie i tak już się kiedyś pytałam na kwietniówkach czy mam te butelki zostawić czy nie, czy albo tylko nowe smoczki dokupić, no i właśnie mam dylemat co tu zrobić, w sumie to mi się wydaje że chyba nowe smoczki wystarczą a butelki wyszorować, wygotować i będą jak znalazł, tylko teraz nie wiem bo chyba z aventu nowe modele wyszły i nie wiem czy dostanę smoczki do tych starych butelek:confused:
 
Hej, ja po ciężkim dniu…
Szwagierka się wyprowadziła! Posprzątałam, męża zagoniłam do przestawienia mebli.
Byliśmy na zakupach, ale tak zmęczeni, że nie wiele kupiliśmy – żyrandol do pokoju dzidzi wybraliśmy, ale jak na złość tylko z wystawy był, więc czekamy aż dostarczą (o ile w ogóle) - taki kremowy materiałowy z hipopotamem. Kupiliśmy pampersy 1 i chusteczki nawilżające – a żeby już były. I jeszcze rzeczy do mieszkania, których rok temu przy remoncie nie kupiliśmy/zrobiliśmy…. Tak mnie nogi bolały od chodzenia… ech


Zmęczona, ale szczęśliwa, że już sami. Taki spokój na duchu ech… aż miło.


Natala84 ja na początku ciąży myślałam o porodzie teraz praktycznie w ogóle, może przez to, że mam tyle na głowie. Miałam już zajęcia ze szkoły rodzenia przy szpitalnej – wszystko Nam powiedzieli, co i jak w tym szpitalu się odbywa, – więc spokojniejsza jestem.
Elisse współczuję mieszkania na 5 piętrze bez winy, ja na 2 mieszkam i to już dla mnie wysiłek…
Ps3 fajne ale na to trzeba mieć dużo czasu bo jak wciągnie… na szczęście my się do tego zdystansowaliśmy, albo, aż tak nie wciągnęliśmy… bo znam przypadki ciężkiego uzależnienia
Magda_z_uk powiem Ci, że ja bardzo lubię robić coś wspólnie z mężem, czy to grać, czy gotować, oglądać film; czasem nawet mam wrażenie, że bez męża to tak smutno. Może to przez to, że do tej pory jak pracowałam min. W każdy weekend to się mijaliśmy i każdą wspólnie spędzoną chwilę spędzaliśmy razem.
A jak się czujesz? Odpoczywasz? Ja dziś chyba troszkę przesadziłam z tego szczęścia i teraz krzyż mnie boli.
O tym podnoszeniu rąk mnie troszkę wystraszyło… Super, że mama już jest u Was!

Milusia83 tak jest szwagierce do widzenia
M@linka nie oglądaj filmów z porodami!!! Nic nie pomogą a tylko zaszkodzą
Mamaaga4 zdrówka
Indziorka jak walka z oknami i lustrami? Ja coś ręki do tego nie mam i zawsze przegrywam… smugi itd… A kierunek studiów musi być ciekawy i chyba przyszłościowy :D Po
Patiinka super, że z uczelnią Ci się udało! I nie masz co czekać pakuj i leć do ukochanego !
-caroline- fajnie, że już zdrowa jesteś, masz racje teraz trzeba uważać i profilaktycznie herbatka z miodkiem i cytryną ok. A wagą się nie przejmuj, ja w ciągu tego tyg. Przytyłam kolejne 2 kg… także chyba już z górki z wagą będzie tylko rosła :D
Ada1989 cieszę się, że mąż prace ma J
Aninek no właśnie my też już dawno nie graliśmy, właściwie to tak intensywnie to przez 2 miesiące po zakupie, czyli ponad rok temu… i tak to stoi i się kurzy, od czasu chrześniak męża wpada pograć – ale mu mama za często nie pozwala żeby się nie uzależnił.
Ej ja jestem dyslektyczką ( tak mi orzekli)
L to strasznie uciążliwe, walczyłam, ćwiczyłam i dupa bez Worda się nie obejdzie….


A i już 27 tydzień ! Ale to szybko leci :)
Kolorowych snów!
 
Ada ja używam Aventu tego zwyczajnego modelu już od czasów Nelci. Oczywiście co jakiś czas butelkę kupuje nową, ale Nika jeszcze wieczorem pije butle mleka, więc używam non stop i smoczki wciąż są te same. Wiadomo, że do tego nowego modelu będą inne. Ja kupiłam z tej serii limitowanej, co wyszła jakiś czas temu 2 niebieskie i smoczki też pasują te, co od zawsze kupuję. Wiem, że w Argosie jest half price na zestaw 4 butelek, coś ok 12 Ł. Jeśli jednak butelki masz, to ja bym dokupiła tylko smoczki. My mamy dla Niki już tylko 1 więc muszę kupić nowe.
 
Magda no właśnie chyba tylko smoczki dokupie, butelki rzadko były używane więc jeszcze troche posłużą:tak:

Anetka super że już się wyprowadziła, w końcu możesz odetchnąć:-) co do zakupów to rzeczywiście troche chodzenia jest, a i my mamy pare półek do kupienia, no i jakaś szafka do łazienki by się przydała bo nie mam gdzie rzeczy trzymać:baffled:
 
Anetka, uważaj na siebie. Teraz masz już spokój, to powolutku sobie wszystko jakoś urządzisz. Ja też nie lubię, jak męża nie ma. Owszem, czasem się posprzeczamy, ale jak on całymi dniami w pracy, to mi źle. Pamiętam, jak wyjechał na 2 miesiące....Masakra. Nie umiałam się odnaleźć. Ale wiesz,to dobrze, w końcu to nasi mężowie;-) U mnie z samopoczuciem nie za ciekawie. Od rana do chwili, kiedy nie zaczynam coś robić jest ok, ale zaraz jak się za coś wezmę, to masakra. I nie robię nic ciężkiego. Dosłownie jakieś pierdoły. Nikomu nie życzę tego bólu, także oszczędzaj się, ok:happy2:
 
Ada zrobie a co, jutro w koncu mam wolne i bede sama w domku to bede miec czas zajac sie soba. I Ty tez zrob!!!
Magda fajnie tak z mama pogadac na zywo :-) oj wyobrazam sobie jaka radosc w domu, szczegolnie dla dziewczynek, ze babcia przyjechala.
Ja taka drobniutka nie jestem, ja mam 171cm i teraz waze 63kg, brzuszek juz ma 95cm i tylko mam nadzieje, ze nie przekroczy 120cm na koniec. Ja tez przeliczam na funty, znalazlam ta kurtke na angielskiej stronie i nawet jest ciut tansza, ale kolor tylko czarny. I jeszcze jedna kurtke na allegro, tylko nie jestem pewna co do rozmiaru, napisalam do sprzedawcy i czekam na odpowiedz. Magda a co daje ten trojprzeplywowy smoczek?

Dobra ja zmykam, bo moj wrocil. Milej nocki mamuski!
 
Aninek taki smoczek daje Ci 3 możliwości przepływu mleczka. Wolny, średni i szybki. Jak moja Nika miała refluks, to dawałam jej zagęszczacz i wtedy piła od początku przepływem nr 3, czyli najszybszym. Jest dobry, bo można mieć jeden i do mleka i do kaszki, bo ja np. dawałam dziewczynkom czasem troszkę kaszki do mleczka, ale tylko dlatego, że mało jadały, a tak, to mleko było treściwsze. Są z innych firm specjalne smoczki do kaszki, ale mi nie pasowały. Ten z Aventu jest super, bo nawet, jak dziecko nagle zażyczy sobie szybszego przepływu mleczka (czyli denerwuje się, bo za wolno leci) to tylko obracasz butelkę, a nie musisz zmieniać smoczka. Ten soczek ma taka kreseczkę. Jak dziecko ją łapie poziomo, to przepływ jest wolny. Jak pionowo, to szybki. Jak na ukos, to średni. Proste, jak budowa cepa, ale bardzo mi ułatwiła życie. Są na nim wyraźnie kreseczki dookoła, żeby wiedzieć, który przepływ jest gdzie. Ja nawet w nocy umiałam już po omacku znaleźć te kreseczki, więc światła nie świeciłam:happy2:
 
Aninek to normalną masz wagę, ja też mysle jak Magda że więcej niż 120cm to nie będzesz mieć:)


a mój wybył i sie nudze, nie wiem jeszcze jak długo posiedze, myśle nad jakimś filmem ale nic ciekawego na dysku nie mam....
 
reklama
Ja już powoli zmykam, bo czas zmienić pozycję:blink: Normalnie czuję się jak inwalidka.

Ada
tylko nie oglądaj sprośnych filmów, bo mąż Cie nakryje:-D:angry::-D

Śpij dobrze!
 
Do góry