reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczen 2011

claudia dobrze, ze maly cycoli wiec piersi maja stymulacje.

my na razie bez smoka sie obchodzimy ale jakby co mamy aventa co byl w niebieskim pudlku ze szpitala. mam jednak nadzieje, ze sie nie przyda. my kapiemy miedzy 19-20 bo tak kapiemy michaske i zaraz po tosiande. ja w domu mam cieplo wiec mala ma ubrane spiochy bez rekawow i bluzeczke z dlugim rekawem albo pajacyki.
 
reklama
Ja mówię dobranoc

jestem padnięta, a w nocy muszę 2 razy wstać do laktatora:tak:

spokojnej nocki
wstańcie rano wypoczęte
 
Mój pimpul wykąpany czeka na mnie w sypialni :) Woła z łóżeczka więc zmykam do niego co się potulamy w wyrku :)

Ribi - ja po kąpaniu to zawsze pod długi rękaw zakładam body z długim rękawem, a tak na codzień to krótki mu ubieram pod spód. Tzn jak się przesika np i muszę go przebrać to ubieram już krótki.

Dobranoc kochane
 
ja w domu ubieram śpioszki na ramiączkach i bluzeczkę z długim albo body. wydaje mi się że dwa długie rękawy to za dużo, temperaturę też mamy ok 20-21stopni.
w nocy mamy 18-19 stopni i Ala śpi w samym pajacyku plus skarpetki, otulona kocykiem i w śpiworku, lepiej jej się śpi jak jest ciaśniej zawinięta.
bial_a-o pieluszki pytaj, będę się dzielić spostrzeżeniami.
póki co mega zaparzona pupa wygląda dziś rewelacyjnie a jadę na eko cały dzień no i wietrzenie do tego.
ciężko powiedzieć co pomogło ale na pewno to też, smarowałam też na zmianę maścią z wit.A i sudocremem.
dziś sobie łazienkę trochę ogarnęłam, jutro kuchnię mam zamiar i podłogi umyć, mama ma do mnie wpaść bo mi trochę rzeczy podrukowała.
od jutra zaczynam werandować.
 
ja w domu ubieram śpioszki na ramiączkach i bluzeczkę z długim albo body. wydaje mi się że dwa długie rękawy to za dużo, temperaturę też mamy ok 20-21stopni.
w nocy mamy 18-19 stopni i Ala śpi w samym pajacyku plus skarpetki, otulona kocykiem i w śpiworku, lepiej jej się śpi jak jest ciaśniej zawinięta

Mój Maciek ma dwa z długim i się nie przegrzewa rączki ma letnie, a jak jest cieniej ubrany to ma zimne, nie miał jeszcze gorących czy spoconych dłoni wiec nie jest przegrzany, ja jestem cieplolubna wiec pewnie ma to po mamusi:)
 
dziewczyny, jak wyglada wasz plan dnia z maluszkami? macie stale harmonogramy, czy idziecie na zywiol?

ja swoj opisalam we wpisie na swojej stronce. przyznam, ze dosc dlugo wypracowywalam odpowiedni uklad...teraz jest super.pasuje i malemu i mnie i niani, jak ja jestem w pracy...
Harmonogram dnia -
 
I ja wreszcie mogłam zasiasc do kompa i was nadrobic troche.


Od 3 dni Ala u mnie standardowo przy piersi od 20 - do 24, jestem padnieta. Ale dzis juz wymiękłam i maz ja zapakował do chusty, po do 2 probach wkładania, wreszcie udalo jej sie zasnac:) Dodam, ze dzis spała juz 2 razy w dzien w chuscie. U nas to juz jest norma.

Gdyby nie ta chusta , to nic bym nie zrobila, dzis nawet udało mi sie zrobic muffiny z jabłkami i bananami:)
Któras pytała czy da sie posprzatac w chuscie, pewnie, ze tak, ja nie odkurzam, bo mam za krótka rure i nie chce zeby jej głowka do tyłu za bardzo sie nie odchylała, ale gotowanie i prasowanie mamy juz za soba:)

Ribi - ja wiaze na kieszonke. Ale przy elastycznej chuscie mozna tylko wiazac tak, jak na tym filmiku jest pokazane, który wkleiłas.


4sierpien - harmonogram? A co to jest? Moje dziecko nie zna tego pojecia:)

My kapiemy Ale mnie wiecej o 20.00 czasem pozniej, ale u nas nie ma zadnego rytmu, Ala rytm dnia sobie sama narzuca i nam zreszta tez:) A kapiel to ja wrecz rozbudza i nie ma mowy, zeby zasneła po karmieniu i po kapieli.

Ala lubi lezec sobie w łozeczku, kiedy słyszy jak my rozmawiamy i cos sie dzieje, sama w pokoju nie polezy, kilka chwil tylko.

Dziewczyny mam pytanie czy wasze dzieci tez przez sen przezywaja swoje emocje? Moja Ala czasem potrafi zapłakac i czesto sobie gaworzy, albo tak mruczy.
 
Ostatnia edycja:
Blondi84-mi się wydaje że za dużo na taką temp.jak mam w mieszkaniu,ja też jestem zmarzlakiem i Ala też lubi ciep ło ale widzę ze jeden długi rękaw wystarcza, może u Was inaczej.
idę spać, dobranoc
 
reklama
A u nas jest temp. 21-22 i ja ubieram Ali body z krótkim rękawkiem, a na to pajacyk albo z body z długiem i spiochy. W nocy tak samo, ale przez to ze z nami spi. Nie marznie nie i jest ok moim zdaniem.
 
Do góry