reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Hej dziewczynki
piję właśnie herbatę z miodem i cytryną i zaraz pakuję się do wyrka. Znowu zasmarkana jestem po pas, a jeszcze ta zgaga mnie męczy.....

Nalatałam się za tymi mieszkaniami i cholera mnie trafiła. Wszystkie bez sensu, a ceny z kosmosu. Jutro wybieram się do agencji nieruchomości, może oni mają jakieś sensowne oferty. :crazy:

julcik dzięki :-)

ale od razu piszę FOGIA imiona synka boskie: Filip Kajetan
a dziękuję, to taki kompromis mój i mojego męża :-)

fogia jakiego mieszkanka szukacie? Stan deweloperski czy rynek wtórny? Trzymam kciuki
mieszkanie miało być z rynku wtórnego ale po dzisiejszym dniu zgłupiałam całkowicie. Oglądałam 3 z wtórnego i byłam też u dewelopera. Różnica w cenie wynosi 40/50 tyś. :szok::szok::szok: Wiadomo, że w nowe mieszkanie wymaga nakładu finansowego ale te z pierwotnego też nadawały się do remontu. :szok::szok::szok::szok:

Fogia- my kupowaliśmy na rynku wtórnym i spisywaliśmy umowę przedwstępną, a wszytsko byo złatwiane przez biuro nieruchomości, bo u nas ciężko kupić jakieś mieszkanko bez pośrednika. Musieliśmy dać zadatek 5 tyś zł po podpisaniu umowy przedwst., to nas w jakiś sposób zabezpieczało przed ewentualna nieuczciwością sprzedającego, bo jeśli po określonym terminie wycofałby się ze sprzedaży, to zwracałby nam 2 krotność zaliczki. A jesli nie doszłoby do podpisania umowy w ciągu 2 tyg, to zwracało nam biuro pieniądze. Z kredytem było tak, że czekaliśmy na decyzję banku 3 tyg., i powiem Ci tak, że raczej zawsze znajdzie się jakiś bank, który zechce udzielić Wam kredytu, tylko kwestia marży i oprocentowania jest ważna. My startowaliśmy do takich banków, gdzie marże były najniższe, bo potem jeśli okazałby się, że inne banki nam odmówiłyby, to musielibyśmy podpisać umowę z tym który nie do końca by nam pasował, to sobie zastrzegło chyba biuro, o ile dobrze pamiętam...
byliście generalnie zadowoleni z współpracy z biurem?

Fogia - niestety jest ryzyko, my daliśmy zadatku 2 tyś i czekaliśmy na kredyt prawie dwa miesiące, bo bralismy ten z dopłatą państwa, ciągle sie o coś czepiali, jakieś zaświadczenia dodatkowe z pracy itp., a ja kadry mam w Poznaniu, więc na wszystkie dokumenty dłużej czekalismy, a na koniec odmowa była :-( i musielismy wziąć moich rodziców jako współkredytobiorców, ale ogólnie sie udało :-), więc i Tobie życze powodzenia:-)
Rada dla Ciebie Fogia: Ściagnij sobie z neta jakąś umowę przedwstępną (zrób dwie kopie) i zmień na swoja korzyść, ja dopisałam tam zdanie, że wrazie odmowy banku w sprawie kredytu zaliczke sprzedający zwraca!
!!! uwierz nikt az tak dokładnie tego nie czyta, a my zabezpieczenie mielismy:-)
kochana to mega dobra rada!!!!! dzięki ogromniaste!!!!

Oj dziewczyny pogode oglądam i ma byc mróz do -1 w nocy na Suwałkach i w Lublinie :-( dobrze, że jutro 15st na śląsku, ale już coraz zimniej ma być brrrrrrrr:-( podobno od wtorku!!!
ta zimnica niestety w moich rejonach :-:)-(
 
reklama
W spawie kredytu i kupna mieszkania jestem ekspertem słuzę pomocą. A widze, że niektóre z Was już trochę mieszają i wprowadzaja w błąd.
 
Ostatnia edycja:
Gosia - dopisałam Cię do listy :-) gratuluję synusia :-)
Julcik - Ciebie tez :-) gratuluję córci :-)
mamy nadal remis plciowy :-) fajniusio :-)

Dobranoc :-) ciepłych snów skoro na dworze mróz :-(
 
A Ja się witam z rana:)
Jak mały w domu chory to cięzko mi być na bieżąco,wiec nadrabiam rano
.
Aniwar-co do fenoterolu i isoptinu już gdzieś pisałam...brałam go do od 29-36 tygodnia(później nie można bo moze spowodować przekrwienie łożyska czy jakoś tak) od tak więc kawałek,na początku tak bylo ze wszystko się trzesie na zewnątrz i w środku,ale z czasem idzie się do tego przyzwyczaić....później juz nic mnie nie trzęslo,a tak to talerz zupy jadłam pól godziny,bo łyżką do buzi było ciężko trafić(pełną)Jak Ci brzusio twardnieje,to nie wydaje mi się aby Ci go szybko odstawił ginek(bo od twardniejącego brzusia ta szyjka moze się skracać).I szyjkę mialam zamkniętą!!!Będzie dobrze,najważniejsze aby dalej się nie skracala.Nic nie dźwigaj.Będzie ok:)

Weronika-Gratuluję córci:) Och,jak Ja już bym chciała wiedzieć wypatrzyłam fajniusią aukcję ubranek dla chlopca,ale dla dziewczynki też pełno cudeniek tak mi się spodobała sukienka fioletowa ze cięzko miałam się opanować aby nie kliknąc w kup teraz:)he he a tu jeszcze do 10 listopada czekaC:(Pewie zostanę jako ostatnia niespodzianka.he he.Jak leżałam na oddziale to był ordynator kawał chłopa,rękę-sory łapsko miał jak moje 3 albo i 4 i jak brał dziewczyny na badanko to albo wracały zgięte w pół,i prawie każda plamiła po badaniu u niego.

Gosia_27-Gratuluję synka:)

Tysia-Fajne i niedrogie garnki na indukcje można kupić w ikea.Moja szwagierka tak miała kupili czajnik za ponad 100zł,a tu się okazało ze niedobry i muszą kupć drugi.

gabriellao0-Witam na Forum:)

b_iala-Tak coraz zimniej niestety,dziś u nas o 5 rano było 0'C,mąz nie schował na noc auta do garazu to szyby były oblodzone,więc pewnie był przymrozek.Czytałam ze w Listopadzie ma już byc bardzo mroźno.
A ja tak lubię ciepełko.

Madlen-Dobrze ze wszystko w porządku.Jak ciemnobrązowe-to znaczy ze to stara krew,gorzej jak by było zywo czerwone.Moze jakiś krwiaczek maly Ci się opróznil, ja z synem tak miałam.

Fogia-Fakt róznica 40 tysięcy a i tu remont i tu....Znajomi brali kredyt....doradca finansowy wybrał im najlepszą ofertę dla nich.....jeszcze mieli tak zakręcone z tym kredytem ze dostali więcej niż wartość m,aby im starczyło na umeblowanie ,podłogi ,płytki,i troszkę sprzętów(20-30tyś więcej)Bo tak to by mieli gołe sciany w nowym mieszkaniu,a na meble nie mieli nic kaski.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry