reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Nie to nie tak. Do 8 musimy wpłacić żeby uniknąć windykacji bo termin nam już minął. W tym banku dają do windykacji w 23 dniu po terminie spłaty. Wiem wiem nasza wina ale czasami tak się zdarza. Owszem Pani po zapytaniu o przełożenie powiedziała że mozna napisać do Centrali ale zanim oni odpiszą to i tak będzie już po tym terminie. Kiedyś mozna było u nich przełożyć tylko trzeba było to zgłosić przed terminem spłaty raty i tak chcieliśmy zrobić a tu zonk. Zasady sie zmieniły. W sumie pomyślę może o jakiejś karcie, nieraz nam proponowali.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Cześć Dziewczyny:)
Jestem tu pierwszy raz ;)
Spodziewam się dzidziusia oczywiście a termin mam na 30 stycznia 2011 r.
Jak na razie nie potrafię cieszyć się w pełni tym stanem bo okropne dolegliwości mi dokuczają. Wymiotuje od ponad 3 tygodni, nawet kilka razy dziennie. Oczywiście cały dzień mam mdłości i zawroty głowy. Modle się zeby to mineło bo wykończona już jestem.
Lekarz przepisał mi czopki TORECAN. Jak na razie nie wzięłam bo się boje, że zaszkodzi to w jakiś sposób dzieciaczkowi. Metody domowe nie pomagają niestety:(

czesc i witam w naszym gronie.

co do tych czopkow to nie masz sie czego obawiac skoro lekarz ci je przepisal :-). ja w pierwszej ciazy je mialam i duzo mi pomogly bo strasznie mnie meczyly mdlosci i wymioty i pomoglo

MOlaGo pomysl niezly oby poskutkowal :), moj dostal kubek z napisem TATA i sentencja w srodku bedzie pil z niego kawe a miska miala straszna radoche jak mu dawala kubek.

dziewczyny a wam po badanich tez wychodza siniaki?? bo mnie w miejscu pobrania wylazl siniak :-(
 
Kochana nie bierz żadych tabletek, nie wolno:)
a skąd takie informacje? na każdej ulotce masz informację na temat brania w ciąży.
A co do przeciwbólowych, paracetamol jest bezpieczny. Ibuprofen nie. Także apap = 100% paracetamolu jak najbardziej.
Nie histeryzujcie za bardzo, oczywiście lepiej nic nie brać, ale pierwszy okres ciąży jest dość trudny żeby nie męczyć się przynajmniej bólami głowy!
Ja karmię do teraz, i nowe maleństwo też chcę długo karmić, więc teoretycznie nadal nic nie mogę brać.
Moja rada: polubcie to, co wolno, a co ułatwia życie. paracetamol wilno, więc się nie męczcie.
 
Witam kochane Mamusie :-)
Muszę podzielic się dobrą nowiną, odbieram w piątek wyniki testu PAPP-A, ale wczoraj dzwoniłam do lekarki, ktora wykonywała mi usg prenatalne i właśnie ten test i już wiem, że wyniki mam bardzo dobre :-)
Kamień spadł mi z serca, mam ponad 30-tkę więc obawa jednak była...A tu taka radośc. Jeszcze tylko w 20 tc powtorzę badania prenatalne, aby upewnic się, że z serduszkiem mojego dziecka jest wszystko w porządku.
Przy okazji spytałam się lekarki ile razy można robi usg w czasie ciąży, bo czytałam, że niektore z Was trochę się obawiają. Lekarka potwierdziła, że usg nie jest szkodliwe dla dziecka i nawet wskazane jest robic podczas wizyt u ginekologa, aby monitorowac rozwoj dziecka.
A co do boli piersi, w okolicach 12 tc bol może się zmniejszyc, ponieważ coś normuje się w organizmie kobiety - sorki, że nie pamiętam co, ale medyczne nazwy są dla mnie wypowiadane w języku chińskim ;-)
 
aga a co lekarz mowil ci o karmieniu w czasie ciazy??

lekarza nie pytalam, spytam w piatek jesli bede pamietac, ale dosc duzo czytalam i pytalam znajomych. jesli nie jest w jakis sposob zagrozona to nie ma przeciwskazan, tyle ze wygodniej skonczyc karmienie starszego przed porodem z przyczyn oczywistych:) no i znam opowiesc mamy 12 dzieci o tym, jak przez 15 lat nie karmila przez rok:)
 
agus dlatego pytam, bo ja tez karmie i powiedzial zebym odstawila. czytalam na necie, ze jak badania sa dobre i wszystkie ciaze byly urodzone w terminie i nie bylo poronien to mozna. narazie udalo mi sie odzwyczaic od popoldniowego cyca bo w domu jestem. gorzej bedzie z wieczornym i nocnym :-(. licze jednak na to, ze sama zrezygnuje jak sie sklad mleka zmieni.
 
podpisuj, bo po 31 sierpnia nie beda mogli cie juz zwolnic i do porodu beda musieli przedluzyc. takie jest prawo. po upływie 3 miesiaca ciazy przedluza sie automatycznie do faktycznego dnia porodu

wiem, jutro przynoszę podpisaną do pracy, a jak tylko będę mogła to idę na chorobowe i mam ich w nosie :tak:

Brała któraś z Was te czopki?
Liczę na odpowiedz:)))

Pozdrowionka
Nie ja nie brałam:no:
 
reklama
Dziękuje za miłe przywitanie i odpowiedzi :)
Postanowiłam wziąć jutro ten czopek, żeby nie zwariować::)
Któraś z Was też ma termin na 30 tego stycznia ?
To moje pierwsze dzieciątko:)
Mam nadzieje, że te dolegliwości po pierwszym trymestrze miną...
 
Do góry