reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

reklama
damqelle - super że wszystko ok u maluszka. Fajnie masz bo już doczekałaś się towarzystwa mieszanego a ja mam dwie dziewczynki i teraz tak bardzo pragnę chłopczyka. Mam wrażenie, że dla hecy będzie trzecia dziewczynka...

sic1982 - powinnaś trochę zwolnić kobieto. Mój mąż pracuje głownie po 12h/dobę i cały weekend odsypia zarwane i niedospane tygodnie a co tu dopiero mówić o przyszłej mamusi.

julka... - z całego serca gratuluję i serdecznie witam w naszym gronie.

Sonia - ale mi smaka narobiłaś, ślinka mi normalnie leci, szkoda, że jeszcze nie napotkałam truskawek u nas nigdzie :( Ale jutro coś upichcę koniecznie.

Tymczasem idę zrobić kaszkę manną bo dzieciaki mają ochotę.
 
Ewcia_822 Ja już kupiłam pierwsze, może nie super słodkie, ale i tak pyszne, zrobiłam z nimi tartę, ale jeszcze zostały więc znalazłam świetny przepis, naprawdę miło mi się robiło to ciacho, przepis rewelacyjnie moim zdaniem sporządzony, zobacz sobie:
Ciasto truskawkowe - Przepis
 
Sonia - bardzo ładnie opisane. Ja już jakiś czas temu zauważyłam że dobrze ukręcone ciasto jest puszyste i delikatne. Ostatnio z jabłkami coś takiego robiłam to cała blacha od razu poszła bo mój mąż to taki pochłaniacz wypieków jest :) Ja tam się cieszę, że mam dla kogo piec i gotować. Wychowałam moją rodzinkę na tradycjonalistów hihihi. Pieczemy ciasteczka maślane, ciasta, robię przetwory z tego co mi tam na dziełeczce wyrośnie a mam gruszki, jabłka, czereśnie, jeżyny i aronie.

Kolega chce robić w tym roku wino i ma zamiar czereśnie moje dorzucić. Będę musiała sobie długo poczekać aż tego winka skosztuję :)))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ewcia_822 ja też lubię gotować, może nie jestem jeszcze aż taką wprawioną gospodynią jak Ty :) , ale mam do tego 'rękę' ;-) zawsze jakiś przepis może mi się trafi od Ciebie w przerwach ciągłego nawijania o ciąży i bobaskach :-) chciałabym za parę lat tak mieszkać, albo mieć domek na działce aby mieć swoje owoce, warzywa, kwiaty :)

P.S. Czy wyswietla się mój Avatar?
 
Wyświetla się avatar :)
Ja już 10 lat na swoim jestem a w domu mama praktycznie wszystkiego mnie nauczyła. Ja to lubię być taką typową mamą i żonką. Lubię dbać o moją rodzinkę i nie mam potrzeby spełniania się zawodowo.
Bardzo dużo przepisów mam z netu ale jak tak czegoś szukam to niektóre z góry widać, że są spaprane i nic z tego nie wyjdzie więc trzeba uważać.

Nicole ma alergię pokarmową i staram się nie kupować półproduktów ani słodyczy czy gotowych wypieków tylko w większości sama wszystko robię. Ogólnie to unikamy wszelkich konserwantów, sztucznych barwników, jednym słowem chemii. Jedynie białą czekoladę jej czasami kupujemy :) No i w większości piekę drożdżowe słodkości bo proszek do pieczenia też nie jest u niej wskazany.

Też marzy mi się dom z ogródkiem bo na razie mieszkamy w bloku na wsi i mamy działkę z domkiem jakieś 150 m od bloku.

Akurat mam pod ręką stronę z której robię "drożdżówki- szneki z glancem", do lukru dałam aromat migdalowy a za innym razem rumowy, świetnie pachniały i smakowały...
http://www.goscinneprogi.pl/ku_drozdzowki.html
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
O świetnie, dzięki.
Właśnie drożdżowych nigdy nie robiłam, jakoś się bałam :-)
Też nie chciałabym używać proszku do pieczenia, kiedyś go nie było i jakoś ciasta się robiło.
Zapamiętałam jak Magda Gessler wyczuła w jakimś cieście proszek do pieczenia ;-) a Pani która je robiła, ze zdziwieniem odparła, że przecież nie da się inaczej, a Magda ''owszem da'' :-)
 
Hej dziewczynki - jak lubicie sobie osłodzić życie polecam słodką stronkę. Nieskromnie mówiąc moją :)
kawiarenka pod złotą pigwą
Niestety ostatnio zawiesiłam działanie gdyż odrzuca mnie od słodyczy
Soniu - ciasto drożdżowe jest najłatwiejsze na świecie, trzeba je tylko pokochać. Poświęcić mu trochę uwagi i ciepła gdyż drożdże kochają ciepło - a nie ma możliwości by nie wyszło. Pizza, bułeczki, zawijańce z warzywami i drożdżowe ciasto ze śliwkami - dzieciaki uwielbiają
 
wiajcie dziewczyny:-)
witam nowe mamy,juz jest nas na prawdę dużo:-)
ja się ciesze ze jutro wolne,troszke odpoczne,w pracy tyle sie dzieje ze szok.
Chciałam was zapytac czy któras była z was w sopocie i ma namiary na jakis fajny pensjonat lub cos w tym stylu,nie za drogie ale zeby byla łazienka,no i nie az tak daleko od mola,ja byłam w dwóch miejscach juz ale szukam czegos nowego,czegos własnie bliżej,ale nie ceny hotelowe:eek:
 
reklama
damqelle - bardzo sympatyczna stronka, na pewno skuszę się na coś pysznego.

KasiaWie - ja niestety nie pomogę Tobie. Również się cieszę z tego długiego weekendu. Misiek wróci o 4 rano z pracy i będzie tylko i wyłącznie dla nas aż do niedzieli. Superrrrr
 
Do góry