reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Witam was dziewczyny:tak::tak: jestem mamusią lutową 2010..i razem z innymi lutówkami czekamy na nasze następczynie:-):-) trochę was poczytałam bo ten wasz trollek Blondi sławna się zrobiła:dry: ma chyba to, czego chciała:dry::dry::dry::dry: życzę wam z całego serca dużo radości i zdrówka:-):-):-) a nie wiem, czy już macie forum zamknięte..bo my takie otowrzyłyśmy-zamknięta grupa sprawdzonych i uwielbiających się kobietek- (teraz spotykamy się w realu:tak:) pozdrawiam
 
reklama
miałam dziś iść na usg, ale zadzwoniłam do znajomej, która miała się zająć starszakiem w tym czasie, i ona przekonała mnie, że to stanowczo za wcześnie. W ogóle twierdziła, że usg jest dla dziecka bardzo nieprzyjemne i że lepiej go unikać jeśli nie jest konieczne.
Przekonała mnie, może autorytetem matki siódemki dzieci, z których 6 urodziło się zupełnie bez żadnego usg (5. ma 18 lat)
A teraz poczytałam o tym i chyba trochę żałuję. W sumie może racja, bo przecież teraz to tylko jakąś kropkę widać, a w 12 tygodniu już będzie można maluszka zobaczyć... no to chyba poczekam.
Swoją drogą, myślałam, że w drugiej ciąży już się ma trochę więcej luzu... widocznie przychodzi po piątej:)
 
Ohh ja sie nie mogłam doczekać USG. Pierwsze i jak narazie jedyne było robione jak moja fasolka miala 6 tyg. i jeden dzien i widok bijacego serduszka był dla mnie niesamowitym przeżyciem :) Ja sie bardzo uspokoiłam i w sumie do mnie wtedy tak naprawe dotarło że rosnie maleństwo .A tak na marginesie pierwsze słysze i czytam by USG było dla maluszka nieprzyjemne . buziaczki
 
Ikka- Mnie rowniez bardzo przykro. Nie trac wiary w to ze sie uda! Zielona2909- Dlugo troszke musisz czekac ale spokojnie- napewno bedzie dobrze. Ja kolejna wizyte mam 24czerwca i doczekac sie nie moge bo jeszcze nie widzialam bijacego serduszka. Wczor aj bylam w sklepie i nioslam moja corcie przez jakis czas (13kg). Wrocilam do domu i rozbolal mnie brzuch. Minelo dopiero po godzinie lezenia. Tak wiec uwazajcie z noszeniem dzieci.
 
Co do tego USG to powinno być robione tylko tyle razy ile to jest konieczne aby sprawdzić czy dziecko się dobrze rozwija, to jest bardzo ważne. Ale nie powinno USG być wykonywane aby ot tak sobie pooglądać maleńśtwo. Ja z moimi dziewczynkami miałam robione po 4 razy USG a z Magdą pod koniec ciąży jeszcze dodatkowo 3-4 razy bo długo ją nosiłam i miałam tak ogromny brzuch, że lekarze martwili się co tam się też dzieje.

Jak już gdzieś pisałam poprzednie ciąże miałam od początku skrupulatnie prowadzone i USG miałam w obydwu w 9 tygodniu czyli tydzień po pierwszej wizycie potwierdzającej ciążę :) Tym razem również poczekam do 8 tc z badaniami :)
 
witam was bardzo serdecznie:):-)
a ja mam takie pytanko do was, może troche z innej beczki ale napewno któras z was sie orientuje jak to jest.No bo tak teraz do becikowego potrzebne jest zaświadczenie że od 10 tygodnia było sie pod opieka lekarza, ale w 10 tygodniu może byc pierwsza wizyta u lekarza czy już potwierdzona ciąża na USG?ja osobiscie wybieram sie do lekarza w poniedziałek ale nie wiem na kiedy bede miała umówione USG i czy załapie sie na nie do 10 tygodnia ciąży.Aha i czytałam gdzies ze te zaświadczenia są zawieszone do grudnia 2011 roku, ale nie wiem czy ta wiadomośc jest prawdziwa, bo coś nie słyszałam tych wiadomosci w mediach albo ja przegapiłam.
pozdrawiam:):-)

Witam się, jestem nowa na forum i pozdrawiam mamusie styczniowe i nie tylko.
Mam juz córunię 22 mies. a teraz czekamy na kolejnego skarba, termin na 4 stycznia.
Pierwsza ciąża również długie mdłości i bóle wątroby itp , teraz lekkie mdłości, oby na tym sie z kończyło :)
Ogólnie samopoczucie ok, senna jestem ciagle popołudniu, a jak Wy sie czujecie?
witam cię bardzo serdecznie:) w gronie stycznióweczek:)wszpółczuje tych wszystkich ciążowych dolegliwosci, ja naszczęscie i w pierwszej i obecnej ciąży nie miałam mdłości, bolą tylko cycusie;) i spałabym wszedzie gdzie tylko przysiąde:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Zasady becikowego zostały wstrzymane do końca 2011 roku teraz należy wykazać że było sie raz w czasie całej ciąży u ginekologa i sie becikowe dostanie.

Dziewczyny w którym tygodniu wg usg widziałyście już bijące serdeuszko?
 
elfa75 trzymam kciuki!
nam się nie udało - od wczoraj niespodziewanie mam poronienie całkowite, straciliśmy aniołka :-(

dziewczyny trzymajcie się i dbajcie o swoje brzuszki!
ja może innym razem, choć teraz ból odbiera nadzieję...
Kochana strasznie ci współczuje:( musisz byc silna w swoim bólu i nie trac wiary.pozdrawiam
 
reklama
Wiecie co, ja się obawiam, że do naszych porodów to jeszcze coś mogą zmienić z tym becikowym i lepiej mieć udokumentowane że się było na tej pierwszej wizycie do 10 tc. madzia02010 - jakby co to nie chodzi tu o USG tylko o opiekę lekarską :)
 
Do góry