reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

heja dziewczyny.
molago fajnie, ze znow wrocilas.

z tym bolem glowy to chyba jakas epidemia, mnie ostatnio tez boli a w pierwszej ciazy wogole nie mialam z tym problemu. wydaje mi sie, ze napewno duzy wplyw na to ma wszystko pogoda ta jej cholerna zmiennosc raz upaly a raz deszcz.

klaudoos mam nadzieje, ze wszystko w porzadku i juz lepiej sie czujesz.
 
reklama
Aga - ja mogę tylko wypowiedzieć się za siebie. I nie chcę oceniać innych, bo to nie jest moim zadaniem. Jeśli okazałoby się, że moje dziecko zachorowałoby na anencefalię, to pewnie zdecydowałabym się je urodzić, chociaż by po to żeby móc je przytulić, pogłaskać. I wiem, że pewnie cierpiałoby, a ja z nim. Ale zgodzę się z opiniami innych dziewczyn, że nie każdy jest w stanie znieść takie cierpienie. My nie mamy takich dylematów i nie musimy podejmować takich decyzji, więc łatwiej jest oceniać i mówić, kto jakby postąpił, bo to tylko teoria. Ale jeśli koś faktycznie musi stanąć przed takim wyborem, często w głowie kotłują mu się różne myśli. I jeśli ktoś nie ma faktycznie wsparcia wokół siebie, to tym bardziej, może nawet postąpić wbrew sobie. Aga ja słyszałam o gorszym przypadku, jak znajoma mówiła, że koleżanka usunęła dziecko w 6 miesiącu ciąży, tylko dlatego, że miało urodzić się z wadą serca, oczywiście nie w Polsce. Każdy/a z nas jest inny i nie każdego stać, aż na takie poświęcenie i taką miłość, cierpliwość do swoich dzieci, nie czarujmy się. Tak ja pisze klaudoos - niektórzy strasznie zaniedbują swoje dzieci. To, że ktoś zdecyduje urodzić chore dziecko, nie znaczy, to że będzie je kochało czy opiekowało się nim. Bo pytanie brzmi czy starczy mu sił? Łatwo jest powiedzieć, jeśli kocha - to podoła wszystkiemu. Ale czy każdy jest stworzony do takiej miłości? Wiem jedno najprościej jest teoretyzować, trudniej stawić czoła problemom i wyzwaniom w życiu.

Aga to, że każda ma z nas inne zdanie, nie znaczy, że Twojego nie szanujemy. Myślę, że nie warto z takiego powodu odchodzić, bo wydaje mi się, że w ten sposób udowadniasz nam, że jesteśmy "gorsze" od Ciebie, bo nie warto już z nami rozmawiać, skoro nie popieramy Twojego zdania. Ja też nie pochwalam aborcji i raczej żadna z nas nie powiedziała wprost, że usunęła by swoje dziecko. Czego doskonałym dowodem jest malutka_a. Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie.


_Domi_
ja wybrałabym się do lekarza, bo to faktycznie może być ból ciśnieniowy. Mnie często spada ciśnienie w ciąży, ciągle mam zatkane uszy, tak jakbym wjeżdżała kolejką górską na jakiś szczyt. Lekarz mi powiedział, że bywają częste spadki ciśnienia w ciąży.


Claudia ja jak byłam w szpitalu, też mnie gardło bolało. Lekarze powiedzieli mi, że mogę zażywać sebidin plus. Ale oczywiście najlepiej zacząć od naturalnych metod :)
 
Pewnie możesz, ale nie wiem kto daje zaproszenia

Znacie może stronki z konkursami dla nas, np. żeby wygrać coś dla niemowlaka?
Jeżeli tak to podajcie pomysły :-D
 
po pierwsze zwróć uwagę na przednie koła !! jeśli są małe i piankowe na śniegu będziesz miała MEGA TRUDNOŚCI nawet po zablokowaniu :) trzeba brać pod uwagę że nasze pierwsze spacery mogą się odbywać w głębokim śniegu ;)

ciężko jest znaleźć idealny wózek zwłaszcza na lato i na zimę ;)

Masz rację. Pamiętam, że jak z Witkiem wychodziłam na spacer to często musiałam wózek ciągnąć a nie pchać, bo śnieg nie był odgarnięty i strasznie ciężko było nim jechać.

Pamiętacie jak było tej zimy ze śniegiem? U nas przez kilka dni miasto nie nadążało z odśnieżaniem chodników :dry:
fajna pamiatka my z Gabi mamy płytkę z 20stego tygodnia i 30stego :)

najlepiej nagrać płytkę w 20stym tygodniu bo to długie badanie :) bardzo dokładne dość częśto poznaje się płeć ale nie zawsze bo u nas nastąpiło to w 30stym tygodniu ;)

My też mamy taką płytkę z 22 tc. Wtedy to właśnie nasz synek objawił nam swoje klejnociki :-D:-D Świetna pamiątka :tak:


Aga_bb2 Nie denerwuj się i nie obrażaj na nas za nasze wypowiedzi. Forum właśnie jest od tego by dyskutować o różnych sprawach i szanować się za inne poglądy.
Ja nie mam pojęcia co zrobiłabym będąc na miejscu tej dziewczyny :no: Każdy z nas jest tylko człowiekiem i sam musi podejmować swoje decyzje i ponosić za nie konsekwencje. Nie nam wszystkim to oceniać i negować kogoś. Z twoich wypowiedzi odniosłam wrażenie, że jesteś wierząca, więc powinnaś wiedzieć, że to Bóg będzie tą kobietę rozliczał z jej decyzji, a nie my ludzie. Bez względu na to jaką decyzję kobieta podjęła powinno się jej pomóc uporać się z myślami i żalem jaki ma.
Ja życzę jej oby doszła do siebie i żyła najlepiej jak tylko umie.

Klaudoos, czy dziś nadal męczy cię biegunka? Jeśli tak to lepiej idź do lekarza. Ja nie mam pojęcia co ciężarna może brać na biegunkę, poza czekoladą i kakaem ;-)

Domi, lepiej jest zbadać ciśnienie, bo może ten ból właśnie jest od tego. A jak nie to lekarz powie ci przynajmniej co możesz wziąć by ból głowy przeszedł.

W przypadku migren wiem jedno, lepiej jest wziąć tabletkę przeciwbólową na samym początku bólu a nie jak on się rozkręci, bo wtedy to mało który lek pomorze :baffled: Potwierdził mi to parę lat temu okulista i ginekolog, a także lekarz rodzinny :tak: Kwestia jest tylko taka jaki lek możecie brać. W ciąży lepiej to skonsultować z ginekologiem.
 
Claudia, wiem, że można brać udział w różnych konkursach jak dziecko jest już na świecie, gdyż często chcą aby podać im wiek dzieciątka :sorry2: Takie konkursy organizuje na pewno Pampers, BoboVita, NAN. Ale nie znam żadnych konkursów dla kobiet w ciąży :no: Nie natknęłam się po prostu na nie :sorry2:
 
reklama
Do góry