reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Witam wszystkie mamusie :) w marcu urodził się nam synek z SKS obie nóżki. Teraz miał nacięcie ścięgien Achillesa i ostatni gips na 3 tygodnie. Mamy zlecelenie wykonania szyny i bucików, ale podobno tam się podaje rozmiar stopy, a nasz mały ma gips. Czy Wam lekarz zmierzył długość stopy zanim dał zlecenie na zrobienie bucików BEBAX? Z góry dziękuję za info

Pozdrawiam wszystkie dzielne brzdące :*
 
reklama
Tiramisu, nam lekarz mierzył stopy przy zakładaniu ostatnich gipsów i gdy jechaliśmy na ich zdjęcie, mieliśmy ze sobą buty i szynę.
 
proszę Was o wsparcie....Piszę pracę dyplomową na temat wpływu postaw rodziców na kształtowanie nawyków żywieniowych u dzieci. Jeśli Twoje dziecko jest w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym (klasy 1-3), wypełnij proszę anonimową ankietę. Kliknij na link i odpowiedz na kilka pytań. Nie zajmie Ci to wiele czasu a dla mnie będzie cennym źródłem informacji.
Dziękuję!
Ankieta - Kształtowanie zachowań żywieniowych dzieci
 
dziękuję za info, zadzwoniłam w końcu do lekarza kazał zmierzyć w gipsie i odjąć centymetr, ciekawe co z tego wyjdzie ;)..

Maciejko30 ankieta się nie otwiera

pozdr
 
Tiramisu, dziękuję za zainteresowanie ankietą ale w ciągu 1,5 dnia miałam ponad 150 ankiet więc zakończyłam badania wcześniej, niż przypuszczałam.
Pisałam wcześniej, że mój Maciek nie chce chodzić......wreszcie zaczął!!!!!!!! Ma 1 rok i niespełna 5 miesięcy no i nareszcie postawił pierwsze kroki. Póki co stawia nieśmiałe kroki i nie są to jakieś wielkie trasy ale już samodzielnie potrafi przejść pokój. Szybko śmiga trzymając nas za palec. Po prostu czuje się chyba bezpieczniej. Cieszę się i ulżyło mi bo niebawem (5/06) czeka nas wizyta kontrolna. Pozdrawiamy.
 
hey dziewczyny, a macie jakieś sposoby, żeby buciki (bebax) nie ściągały się, bo naszemu maluchowi co jakiś czas trzeba je poprawiać niestety.. lekarz nam powiedział, żeby stosować skarpetki z abs, ale może macie jeszcze jakiś patent? Boję się, że przez to stopy nie utrwalą się w odpowiedniej pozycji.
maciejko30 GRATULUJĘ, masz jedno zmartwienie z głowy :)
 
Tiramisu, jeszcze nie mam z głowy, bo dopiero za tydzień mam obronę ale dzięki!
Co do bucików, to nie pomogę. My mamy zwykłą szynę ze skórzanymi butami, wiązanymi na sznurówki. Buty dokręcane są do szyny "motylkami" i też mamy wieczny problem, bo Maciek tłukąc nogami po szczebelkach łóżeczka, obluzowuje zapinki i szyna spada. Sporadycznie, ale czasem tak się zdarza. Dobrze, ze zakładamy ją tylko na noc. Jesteśmy świeżo po kontroli i doktor powiedział, że stopa układa się prawidłowo. Wszystko w najlepszym porządku. Cieszymy się bardzo! Pozdrawiamy.
 
Witam, moją mała Oliwka dostała dziś szynę Denis Browna z bucikami i niestety dostała obrzęku prawej stopy i nie wiemy co teraz zrobić, but ustawiał lekarz. Czy miał któs podobne problemy?
 
Hey ampul82
nasz synek nie miał obrzęków, jedynie zaczerwienienia, pewnie najlepiej skonsultować z lekarzem, zależy na ile duży jest obrzęk, może warto kupić jakąś maść i stosować. Jest w internecie takie opracowanie metody Ponsetiego, gdzie sam autor metody zaleca obciąć skarpetkę w miejscu palców, żeby kontrolować przepływ krwi i ułożenie palców. Myślę, że to ważne.

Ja mam pytanie do mam, które już jakiś czas borykają się z problemem. Znalazłam świetne jak na moje oko buciki firmy Markell Tarso Shoes, które są stosowane głównie w USA, czy któraś z was korzystała z nich? Bo nasze Bebaxy nie nadają się do niczego..

Pozdrawiam
 
reklama
Do góry