reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Witam! Mu już po kontroli i jest dobrze aby tak dalej. Mały biega, więc chyba go nie boli. Jedna Pani miała buciki z regulowaną stopą że przodostopie można odchylić ciekawe czy szyny nie można zastąpić takimi butami. Już mam dość tej szyny i taki mi smutno jak on śpi z nogami w górze i wykręconymi. Zastanawiam się jaki to ma wpływ na kolana. Pozdrawiam!
 
reklama
Witam wszystkie mamy oraz ich pociechy, po pierwsze chciałam podziękować wszystkim wypowiadającym się na tych 140 stronach, za to że czytając wasze historie czuję... nie, ja to wiem że chorobę sks jestem w stanie przezwyciężyć, ja i mój 2,5 tygodniowy synek. Urodził się z wadą prawej nóżki, w tej chwili ma 2 gips. Jeździmy do Łodzi leczy go dr Krzysztof Bik. Dużo się naczytałam o tej chorobie i napędziłam sobie strachu ogromnego, dopiero gdy trafiłam na to forum uspokoiłam się bo Wasze wypowiedzi dodające otuchy i czynią cuda.
Dziękuję że jesteście :-)
 
Mi też te forum pomogło. Więc wielkie dzięki dla założycielki wątku!!!!! Sądzę że dużo mam znalazło tu odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości. A odpowiedzi te są praktyczne wypróbowane a nie jakaś teoria. Pozdrawiam! Dzień założenia forum powinien być dniem walki z sks!!!!
 
My gipsy jakoś znosimy, najgorzej z myciem, całe szczęście nie jest środek lata więc mam nadzieję że Michałkowi nie jest w gipsie gorąco. A co do szyny, czytałam że odkupujecie od siebie nawzajem obuwie wraz z szyną, ale czy można używać po kimś? Chciałam się ostatnio zapytać lekarza o to ale wyleciało mi z głowy, no bo zastanawia mnie to czy nie zaszkodzi się dziecku gdy ubierzemy mu buciki które inne dziecko np. wykrzywiło w nieprawidłową stronę ?
 
Ja też się cieszyłam że to jesień była bo latem odparzenia gotowe i dziecko inaczej by znosiło. Wg mnie jak rozmiar dobry można chyba używane bo dziecko przecież leży nie chodzi jednak ja kupiłam nowe u nas jest różnica w długości stóp. Mogę komuś oddać pierwsze bo leżą nie używane.
 
A czy lekarze któreś buciki polecają? czy doradzają w wyborze, czy jest im to obojętne? mają jakieś być i już?! Bo zastanawiam się czy gdybym miała okazję gdzieś odkupić od kogoś to brać czy czekać, bo pewnie jeszcze z 3 lub 4 gipsy nas czekają więc ok miesiąca plus gips po nacięciu ścięgna .... a gdybym do tego czasu nie kupiła nic to czy dziecko już bez gipsów może jakiś czas być bez takich specjalnych bucików?
 
My mamy taką szynę (i już drugi rozmiar butów):
Ortopedia +

Ja sobie chwalę, buty są nie do rozpięcia przez małego, nie wyrabiają się, łatwo się wpinają i wypinają, są przewiewne ("chodził" w nich całe ostatnie lato), widać, czy pięta dochodzi do końca, można łatwo regulować. Cały but jest z kauczuku, a paski skórzane, więc nie widzę szans, żeby buty mogły się jakoś wyrobić po użyciu przez jedno dziecko.

dankadw, jak się zdecydujecie na taką szynę, to chętnie mogę sprzedać nasze pierwsze buciki:)
A sks jest "do oswojenia", Napiontek mówił, że szyna podobno na kolana nie wpływa... Oby...

Pozdrawiam,
Kasia
 
ale mnie długo nie bylo.......(piszę pracę dyplomową i na wszystko brakuje mi czasu)
palula, g r a t u l u j ę ! ! !
dankadw My też nosiliśmy gipsy zimą a mycie polegało na tym, że na przewijak kładłam megawielki, gruby ręcznik, na nim kładłam Maćka. Obok stawiałam miseczkę z ciepłą i oblewałam go i wycierałam gąbeczką. Był czyściutki (nawet główkę tak myliśmy) a gipsy były suche.
My niedawno byliśmy na kontroli. Niby wszystko ok ale.....Maciek ma skończone 15 miesięcy i nie chodzi sam. Owszem, chodzi przy meblach, za rękę, z pchaczem....sam niestety nie. Boi się puścić. Niby powiedzieli mi, że jeszcze ma czas i skoro to tylko kwestia strachu, to lada moment zacznie sam biegać. Dopiero jak zacznie chodzić i samodzielnie stawiać kroki a całość swojego ciężaru opierać na stopach, lekarze będą mogli powiedzieć coś więcej. Póki co powiedzieli, że raczej stopy nie powinny się cofnąć..... więc czekam i zachęcam młodego do chodzenia....
Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Hej laski! Ja na chwilkę z dobrymi wieściami :-) Byliśmy wczoraj u ortopedy i wszystko jest ok. Mówiliśmy, że śpimy bez szyny, przez to mamy wizytę za pół roku a nie za rok ale wszystko w porządku, zdrówka dla wszyskich sksowych maluszków a dla mam tylko takich dobrych wieści :-)
 
Do góry