reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

maciejka30, gratulacje! My też myślimy nad tortem, kształt chyba standardowy, bo innego nie umiem, ale dręczy mnie smak... Chyba będzie bananowy:)

sonisia, my niestety butów na sprzedaż nie mamy, ale nasz Bruno też nosi już druga parę - w sierpniu, jak miał 8 miesięcy, to musieliśmy kupić nowe. Kupiliśmy od razu rozmiar 3 - na początku wydawały nam się duuuże, ale teraz są już w sam raz.

Co do spania, to nasz Synek śpi w śpiworku i dostępu do szyny nie ma:). Zresztą on o dziwo jakoś nie zwraca na nią uwagi. A klamerek i tak jeszcze długo nie rozepnie...

Pozdrawiam!
 
reklama
Dziewczyny, czy któraś z Was urodzila pierwsze dziecko z sks'em a mimo to zdecydowała się na drugie??? Coraz częściej myślę o drugim dziecku ale boję się, że znów coś będzie nie tak....
 
Witajcie Dziewczyny! Ostatnio znalazłam fajną stronę na necie http://konskoszpotawe.prv.pl/ są ta opisane znane osoby z tą wadą.
Mój mały biega jak szalony, ma dużo energii, noga chora jest chudsza ale w niczym nam to nie przeszkadza.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny, jak tam stopki Waszych dzieciaczkow? Nasza Oliwka biega jak szalona, chodzenie nie sprawia jej problemu. Na noc zakladamy nadal szyne. Mala w ogole nie zwraca na nia uwagi. Codziennie wieczorem staram sie rowniez cwiczyc nozke. Jednak mam pytanie. Czy u Was chore stopki tez ukladaja sie troszke inaczej niz te zdrowe? U nas chora jakby jest bardziej prosta, a zdrowa bardziej odchylona na zewnatrz. Martwi mnie to. Kontrole mamy w styczniu, ostatnio jak bylismy w pazdzierniku doktor mowil ze wszystko jest ok. Mam takie wrazenie ze mala kieruje paluszkichorej nozki troszke do srodka. Zalezy jak jej sie noga ulozy.
Poza tym wszystkiego dobrego na święta! My spodziewamy sie dzidziusia, wiec zrobilismy sobie prezent na gwiazdke:) strasznie sie boje, ale wierze w to ze dzidzia bedzie zdrowa i bedzie miala zdrowe nozki.
 
palula89, gratulacje! Zdrowia dla dzidzi! Ja też kiedyś bym chciała drugą dzidzię, ale jakoś sobie wyliczyłam, że różnicę bym chciała około 4 lata między dziećmi, więc na razie koncentruję się na Pierwszym:). Też pewnie bardzo bym się bała o nóżki, ale dzisiaj też myślę, że tę chorobę mam już trochę "oswojoną"...
U nas obie nóżki są z wadą, więc nie mam porównania, ale mnie dla odmiany martwi to, że mały jak siedzi, to kieruje stopy jakby lekko podeszwami do siebie, nie wiem, czy to ok... Ale jak chodzi, to wszystko dobrze, obie stópki ma na zewnątrz i płasko stawia na ziemi. Kontrolę mamy dopiero w lutym, a ostatnia była w sierpniu i trochę się stresuję. Ale może takie już życie rodziców sksowych... palula, a nie macie możliwości jakoś zadzwonić do lekarza prowadzącego i dopytać?
Poza tym nasz mały skończył wczoraj rok, na razie jeszcze samodzielnie nie chodzi, ale przy pchaczu i meblach biega jak szalony.
Najlepsze życzenia dla Was, dzieciaczków i Waszych rodzin!
 
Maciek jeszcze nie chodzi więc nie wypowiem się na temat ułożenia stopy podczas chodzenia.


Póki co, życzymy wszystkim Wam i przede Wszystkim Waszym Dzieciaczkom WESOŁYCH ŚWIĄT!!! Życzymy spokoju i rodzinnego ciepła, bogatego Mikołaja i nade wszystko ZDROWIA!!! Niech 2013 rok przyniesie nam wszystkim wiele powodów do uśmiechu i radości.
 
cześć kochane, pamiętacie mnie jeszcze, znowu Was zaniedbałam :sorry2:


Baaaaaaardzo się cieszę, że wasze dzieciaki dzielnie znoszą leczenie i najważniejsze, że widać efekty pracy !!!!


U nas Dorian nosi łuski dafo na dzień, bardzo fajna sprawa, nie ma porównania do polski afo.
Bez łusek cały czas kieruje stopy do środka ale tak już będzie myślę, do końca bo wada była bardzo zaawansowana.


Pozdrawiam !

ps:szkoda, że do grupy nikt nie wchodzi
 
U nas kolejna rewolucja - od trzech dni mały sam chodzi. I to od razu długodystansowo:-). Wydaje mi się, że wszystko jest ok, stopy stawia ładnie, obie tak samo na zewnątrz (obie miał z wadą). Kontrolę mamy za miesiąc i zobaczymy co i jak... W nocy śpi z szyną, nie zwraca na nią specjalnie uwagi.
Pozdrawiam noworocznie!
 
Mój syn też ma szynę tylko na noc ale ostatnio życzy sobie żeby ją nakładać na dzienną drzemkę. Tak więc i w dzień śpi w szynie całe 2 godziny napewno to nie zaszkodzi a pomoże.
Czytałam wasze rozważanie na temat drugiej pociechy, też pewnie bym miała obawy. To jest moje drugie dziecko więc ta sprawa mnie dotyczy, ale wg mnie trzeba ryzykować. Ja mam parkę jest między nimi 4 lata i 5 dni różnicy i trochę za duża różnica jak się teraz przyglądam jednak im wcześniej tym lepiej.Też się bałam jak podołam z obowiązkaimi ale zawsze jakoś to będzie i się wychowa a dla dzieci lepiej. Pozdrawiam!
 
reklama
Witajcie.Czytam to forum od niedawna.Kolejna historia o sks.Mam 19miesięczną córeczkę z obustronnym sks.10 gipsów,nacięcie ścięgien,szyna.Mała chodzi,biega,ale obawy i odchyl na punkcie stópek pozostaną.Mam do oddania buciki Bebax,roz 10,5,do szyny Tibax(na klik).Nie są zniszczone,Julka tylko w nich spała.Pozdrawiam Was wszystkie i spóżnione naj,naj,naj w Nowym Roku
 
Do góry