reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Po kontroli ok, nadal nosimy butki, z miesiaca na miesiac krocej...nastepna kontrola w czerwcu. Maciejka nie martw sie, moja Oliwka tez zaziebiona, taka pora...:) a i ja chora jestem....
 
reklama
Witam. U mojej 3 letniej corki stwierdzono przywiedzenie przodostopia w oobu nozkach w tym jedna stopa jest serpentynowa. nie wiem do konca co to znaczy. Teraz bedzie leczona operacyjnie. moje pytania brzma: jak bedzie przeprowadzona taka operacja, czy bedzie bardzo ja bolalo po operacji, jak bedzie wygladalo leczenie zaraz po operacji, i jak wplynie ta operacja na jej dotychczasowe zycie? chodzi o bieganie skakanie i wogole... prosze napiszcie mi moze ktos z was mial podobny problem ze swoja pociecha?? z gory dziekuje za odpowiedzi:tak:
 
Dziewczyny, mam pytanie dotyczące szczepień....mój synek miał zabieg nacięcia ścięgna pod narkozą. Nie mieliśmy jeszcze szczepień, które każdy bobas zaczyna po ukończeniu szóstego tygodnia. Moja pediatra powiedziała, że musimy czekać 2 miesiące od daty zabiegu (to będzie 9 kwietnia). Wy też tak długo czekaliście ze szczepieniami???
 
jakajaroxi - Maciek miał zabieg mając 10 tygodni. Nie mieliśmy kompletnie żadnych objawów po. Ja jedynie przeżywałam narkozę, bo naczytałam się o powikłaniach i niebezpieczeństwach itd. Ale anestezjolog z Niekłańskiej (tam się leczymy) wytłumaczył mi wszystko bardzo dokładnie i uspokoił moje skołatane nerwy. Po zabiegu Maciek płakał ale tylko dlatego, że był potwornie głodny. od 5 rano nic nie mógł jeść, zabieg był o 9 a dopiero po 14 mogłam przystawić go do piersi. sam zabieg trwał 10 minut. Po tym, gdy już go przywieźli z sali pooperacyjnej, mały dostał jeden czopek przeciwbólowy i spał prawie cały dzień i całą noc. Następnego dnia było już normalnie i więcej żadnych leków przeciwbólowych nie dostał, bo nie było potrzeby. Był radosny, spokojny. |W ogóle nie marudził i nie płakał więc chyba nic go nie bolało. Ja byłam przygotowana na tydzień płaczu i noszenia na rękach a tu nic...taki był dzielny mój Maluszek. Zabieg Ponsetiego polega na delikatnym nacięciu ścięgna Achillesa (nasza blizna ma 7 mm). Jeśli Twoja Pociecha ma mieć operację, to może to wyglądać troszkę inaczej. Ale na ten temat muszą wypowiedzieć się mamy, ktorych pociechy miały operacje.
Co do chodzenia.... mój synuś w najbliższy piątek kończy 3 miesiące więc do chodzenia jeszcze mu daleko.
Pozdrawiam!
 
Maciejka, my co prawda nie mieliśmy narkozy przy cięciu (tylko znieczulenie miejscowe), ale w szóstym tygodniu życia mieliśmy tylko szczepienie na żółtaczkę (to było dwa dni po zdjęciu ostatnich gipsów i pediatra uznała, że nie ma co męczyć Malutka jeszcze bombą szczepionkową), a całą resztę (5 w 1) dopiero teraz niedawno pierwszą dawkę (jak Mały miał równo trzy miesiące) i podobno to nie jest problem. Mnie pediatra tłumaczyła, że powinno się po ok. 6 tygodniach od porodu zrobić tę żółtaczkę, bo to druga dawka jest i tam powinien być zachowany rytm. A z całą resztą można poczekać. No i jeszcze jeśli chcesz szczepić na rotawirusy, to obie dawki muszą być podane do skończenia przez dziecko sześciu miesięcy, więc trzeba się z tym zmieścić.

Pozdrawiam!
 
Acha... a moze znacie jeszcze inne forum gdzie moglabym o tym z kims porozmawiac? (chodzi o to ze do lekarza mamy prawie 100 kilometrow i nie mamy sie zabardzo jak spotkac i porozmawiac telefonicznie rowniez nie bardzo) jezeli znacie to dajcie linki ok? thx;]
:happy:
 
Hej! Mój synek zaczął spać na boczku z szyną ... boję się żeby krzywdy sobie nie robił bo śpi taki pokręcony a jak wasze pociechy? Wcześniej spał tylko na pleckach z podkurczonymi nogami. Pozdrawiam!
 
reklama
Ciiiiiiisza.... nic się nie dzieje a mój zaczyna wstawać na nogi ciekawe jak bedzie stawiał nóżkę .... i jakie buciki trzeba będzie kupować ....
 
Do góry