reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

kalinka to super, że chłopaki z Wami!!! i zazdroszczę ich długiego snu, Bartuś o 4-5 rano robi pobudkę! ciekawe jak z tymi stopami? jakie macie buciki?
 
reklama
Kurcze dziewczynyja sie boje isc do tego lekarza :( Nie daje juz sobie tak masowac stopy jak wczesniej :( Denerwuje sie bardzo i napina miesnie :( Kaja moja Ania jak stoi to znowu na krawedzi ale czasami nozka tez ucieka do srodka :( Trzeba bedzie poczekac i zobaczyc jak bedzie sie zachowywac podczas chodzenia. A powiedz mi jakie macie kupic buty Bartusiowi? Nam na poczatku kazano "Memo" ale to sa za ciezkie buciki dla dziecka tak małego, ktore jeszcze nie chodzi. sama juz nie wiem co to bedzie i co powie lekarz. Boje sie strasznie :(
 
Magda czekamy na wieści. Nam lekarz nie podał konkretnej firmy, mamy wybrać z dostępnych na rynku buciki z wysokimi zapiętkami i poduszeczką na podeszwie. I jak Bartuś zacznie chodzić. Kupię teraz drogie buciki do raczkowania a jak zacznie chodzić to mogą być już za małe. I nie mam pojęcia na jaką firmę się zdecydować. Może kalinka nam coś doradzi?
 
Kaja a o jakiej firmie myslałas ? Moze i ja tez skorzystam. W deichmannie sa buciki z twardymi zapietkami firmy elephant polecane przez ortopedów. Dzisiaj sie zapytam czy takie mozna jej kupic. Na pewno dam znac co i jak po wizycie ale mam strasznego pietra :(
Poza tym dzisiaj wyjezdzam z Ania nad morze :) Ciekawa jaka bedzie pogoda bo w łodzi jest srednio cieplo :(
 
to my jesteśmy chyba jedyni co mają łuski do chodzenia, lekarz powiedział, że nawet i do trzeciego roku życia mogą być.
 
Magda no życzę udanej pogody, bo jak narazie to w kratkę;) Co do firmy to chyba Gucio, ale czy już teraz? Z Bartka też są fajne - profilaktyczne ale od rozm.19., bo te 18 na pierwsze kroki mnie nie przekonują. Teraz zakładam Małemu sportowe Adidasa albo sandałki, ale tylko na chwilkę i dla treningu, że ma coś na stopach. Są za ciężkie i widzę że raczkować mu ciężko, poza tym te zapiętki nie są w nich wysokie;( No to mamy dylemat i trzeba się liczyć z tym, że buciki wystarczają na ok 3 miesiące ;(
elwiwas a jak Ty oceniasz stópki Doriana? Jak je stawia bez łusek?
 
powiedziała bym, że bardzo dobrze - czasami nawet nie widać, że coś jest nie tak bo trzyma je prościutko ale zawija paluszki pod spód z tym, że nie wiem czy to się wiąże z sks bo ja robię identycznie, nawet w butach skulam palce ;)
 
elwiwas to nie wiem co napisać, ja po szynie widziałam, że jest ok. teraz niepokoje się trochę, ale może niepotrzebnie. a chodzicie do jednego lekarza? Z łuskami Afo jesteście chyba jedyni tutaj, a jak tam u Was w okolicach z tym sprzętem? U nas z bioderkami było źle u jednego lekarza, kazał pieluchować, straszył aparatem, już kazał się starać o niego a inny dał nam zdjęcia USG, podpisał się na nich i z pełną odpowiedzialnością stwierdził, że wszystko w porządku:)
 
hej laseczko. sorki, ze sie nie odzywala, ale 4 dni umieralam na bol zeba. to co przezylam to masakra, ale wreszcie dzis bylam u dentysty.
jezeli chodzi o buty to nasz ortopeda apsolutnie nie kazal kupowaz zadnych usztywnianych. normalne buciki wiec ma zwykle sandalki i trampki a adidaski z adidasa. a po domu najczesciej na bosaka bo tak sie nauczyl. jak ma paputki to je zdejmuje i skarpeki dosc czesto tez. zreszta stas tez na bosaka uwielbia smigac
 
reklama
tak chodzimy do jednego lekarza i na dzień dzisiejszy nie mam w planach zmieniać, mam zaufanie do tego i na razie nie widzę nic niepokojącego. Z dostępem nie było problemu dostaliśmy namiar gdzie robią, tam spotkałam prze miłych panów, zawszę mogę do nich jechać jak coś mnie nie pokoi z łuskami.
 
Do góry