reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Ja to szczerze powiedziawszy póki nie usłyszałam na usg to nie wiedziałam ,że coś takiego wogóle istnieje...ale ta nazwa jest okropna jak to usłyszałam to myślałam że to nie wiadomo co...
 
reklama
czesc dziewczyny,
dzieki za odpowiedz. prawde powiedziawszy zanim napisalam na forum to przyczytalam wszystko co na ten temat napisalyscie. szczerze powiedziawszy to bardzo mnie to uspokoilo, bo na poczatku to było przerazenie-zwlaszcza jak sie na ten temat nic nie wiedzialo.

Marta- usg robilam w klinice w katowicach. czytalam wlasnie o prokocimiu i dr sułko. ciekawa jestem czy tam do porodu przyjmuja "tak z ulicy" bo wiadomo, ze to jest szpital glownie dla dzieci ciezko chorych. a pytam sie o szpital, bo jak rozmawialam z pediatra i gin to obie stwierdzily, ze dopiero jak sie dziecko urodzi to trzeba bedzie udac sie do specjalisty- bo nie wiadomo w jakim stopniu potrzebne bedzie leczenie. ale wiadomo teraz takie czasy, ze do kazdego specjalisty trzeba swoje odczekac. i stad te moje pytania o szpital, bo czytalam gdzies, ze dziecku zakladali gipsik w 2 dobie. a gdybym miala szukac specjalisty dopiero po wyjsciu ze szpitala to wydaje mi sie , ze kazdego dnia szkoda- bo im wczesniej sie zacznie to szybciej skonczy leczenie.

dzieki za info i napewno skorzystam z waszej wiedzy, bo pewnie pytan bede miec mnostwo zwlaszcza takich jak sie co sprawdza w praktyce.
 
Agugulka

Mi moja ginka powiedziała ,że jeśli dziecko faktycznie urodzi się z sks to automatycznie zabiora je do prokocimia na konsultacje pod katem innych wad itp....Z kąd dokładnie jestes jesli mozna spytać??JA na poczatku to byłam załamna nic tylko płakałam a to frum naprawde mi pomogło jeśli to będzie tylko sks to nie taki diabeł straszny dobrze ,że to jedna stópka tak jak u nas zawsze to jakies pocieszenie....wiadomo każdy by wolał mieć całkiem zdrowe dziecko no ,ale czasami tak bywa...
 
Fakt nazwa brzmi strasznie. Mnie jak sie Ania urodziła to powiedzieli, ze ma skrzywiona stope i nazwy nie podali. Dopiero nastepnego dnia przyszła pediatra i wyjasniła co to takiego. W szpitalu nawet jakos spokojnie to przyjmowałam, ale jak wrociłam do domu i zaczełam czytac w internecie co to takiego to byłam chora z przerazenia. Wyłam cały dzien az biednej Ani sie udzielilo :(

Agugula moja Ania urodzila sie w piatek a w poniedziałek zawiezli ja do szpitala dzieciecego i tam od razu miała zalozony pierwszy gips. Potem zmieniany miala co tydzien i tak przez 4 tygodnie. Potem zabieg i 3 tygodnie gipsu. No i szyna. Ale pewnie juz to wszystko przeczytałas takze nie bede sie powtarzała :)
 
Marta- jestem z Jaworzna. ale tu napewno nie bede rodzic. jestem nastawiona na krakow. ale w sprawie szpitali nie jestem w temacie wiec chetnie poslucham rad w tej sprawie.
 
szczerze jak ja usłyszałam stopa końska to pierwsze co mi przyszło do głowy to ,że nie wiemdziecko bedzie mialo kopyto a nie stope...wogóle tak sobie myśle czemu tak jest ,że dzieci rodzą się chore komu i do czego to potrzebne takie mnie czasami mysli nachodza...
 
Uwazam, ze im szybciej zacznie sie leczenie tym lepiej. No i zapytaj lekarza jaki jest stopien tej szpotawy gdy dzidzia sie urodzi. moja Ania miała lekka wade bo bardzo szybko ta stopa sie zaczeła prostowac :)

W przyszłym tygodniu idziemy z Młoda do lekarza na kontrole to Wam napisze co powiedzial. Mam nadzieje, ze wszystko jest dobrze. Masuje jej ta stope ile tylko moge i na ile Ania mi pozwala.
 
Marta wczesniej byc moze albi i na pewno tez były takie choroby i wady tylko czlowiek o tym nie słyszał i az tak bardzo sie tym nie interesowal. poza tym nie bylo tyle chemi co jest teraz no i ten czarnobył. teraz masz telefony komorkowe, internet, komputery to wszystko promieniuje i wszystko przenika do brzusia :( U nas niestety zawiodł mały brzusio i dlatego Ania podwineła sobie stoipe
 
reklama
Do góry