reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

reklama
Ja już widziałam różnice po pierwszym gipsie stopki były proste a to zdjęcie co dodałam to było po drugich gipsach a teraz synek ma proste stopki kilka stron wstecz są zdjęcia stop mojego synka po porodzie po 2 gipsami i teraz ktoś kto nie wie że synek urodził się z wadą nawet nie zauważy i się nie domyśli że coś było nie tak

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
miśka80 a gdzie się leczycie? Czy było podcięcie ścięgna? Czy gipsy były zakładane wedlug metody ponsentiego ? Powiem ci szczerze że faktycznie nie widać poprawy a czy były obie stopki SKS czy tylko jedna

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
miśka80 a gdzie się leczycie? Czy było podcięcie ścięgna? Czy gipsy były zakładane wedlug metody ponsentiego ? Powiem ci szczerze że faktycznie nie widać poprawy a czy były obie stopki SKS czy tylko jedna

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
Leczymy w Bieruniu. Leczymy gipsami ale nie pinsetim sciegna nie byly podcinane a stopki byly obie krzywe

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hmm moim zdaniem to źle jest córcia leczona ja bym na waszym miejscu zmieniła jak najszybciej lekarz bo ten chyba nie ma pojęcia o leczeniu tej wady powinny być 4 gipsy nacięcie ścięgna i kolejne dwa gipsy ale skorygowane prawidłowo czyli każdy gips po kolei powinie być zakładany coraz bardziej wykrzywiając stopy na zewnątrz i potem szyna polecam przeczytaj SB od a do z stronę clubfoot.pl ta co ja dodałam link tam jest wszystko o tej wadzie i o tym jak prawidłowo powinno wyglądać leczenie córcia już powinna mieć koniec gipsów i szynę nie chcę żebyś pomyślała że się mądrze ale pisze to jako mama sksika[emoji4] która też pierwszy raz na doczynienia z tą wadą i naprawdę nie pisze tego żeby ci "dopiec" czy coś pisze jako mama mamie[emoji6]

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Miśka80 obawiam się że leczenia Twojego synka przebiega nie prawidłowo. Tak jak pisała Milenka887 różnica powinna być już widoczna po drugim gipsie. Poszukaj szybko innego Lekarza, bo szkoda żeby w przyszłości źle ustawione stópki przeszkadzały w nauce chodzenia.
 
Ale przede wszystkim szkoda żeby stopki były operowane jak można to zrobić bezoperacyjne

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
martakratka a czy mieliście jakaś operacje oprócz nacięcia ścięgna czy tylko nacięcie i szyna?czy były jakieś nawroty?pytam bo synek ma 2 latka i jak narazie stopy ok bez nawrotów a widzę że twój synek już duży jest więc możesz coś więcej powiedzieć i czy mogłabyś wrzucić zdjęcie stopek syna?a co do twojego pytania to niestety nie odpowiem ja mam 3dzieci starsze córki zdrowe a synek z wadą i sama nie wiem skąd się wzięła bo jeszcze w 29 TC miałam USG i anatomia płodu była prawidłowa ja się dowiedziałam dopiero po porodzie o wadzie synka nie martw się na zapas a czy u was ktoś miał w rodzinie oprócz synka? Może się okazać że druga dzidzia bd zdrowa

Sent from my XT1562 using Forum BabyBoom mobile app
Moj Piotrek ma juz 12 lat prawie. Nie mial zadnych mawrotow. Biega i chodzi normalnie, nie widac zadnej roznicy w stopach. Leczylismy sie w Otwocku u dr Sionka- cudowny lekarz. Mial tylko naciwcie sciegna, zadnej innej operacji.
 
reklama
martakratka a czy mogłabyś wrzucić zdjęcie stop synka będę wdzięczna bo na waszym przykładzie widać że można wyleczyć wadę bez operaji[emoji4]a tego właśnie chciałaby uniknąć u synka

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry