reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Cześć
Byłam tydzień temu na badaniach połówkowych i Pani dr stwierdziła sks obustronne naszego syna, jednak nie była pewna na 100% i kazała przyjść jutro na potwierdzenie. W dzień badań połówkowych zgłosiliśmy się do innego lekarza, przecież do jutra byśmy obydwoje zsiwieli z nerwów. Niestety lekarz potwierdził ze jest to sks. Weekend w naszym domy wyglądał tragicznie, maż płakał po kątach, żeby mnie nie stresować, a osobie już nie wspomnę. Taka wiadomość w ciązy która przebiega wzorowo było szokiem i zadawaniem pytań dlaczego my. Poczytaliśmy o sks i uspokoiliśmy się trochę.
Proszę o polecenie dobrego ortopedy w Krakowie lub Katowicach, który naprawi nam stópki naszego orzeszka.
 
reklama
KropeczkaAntek witaj wierzę że jest wam ciężko ale jesteście w tej lepszej sytuacji ponieważ będąc jeszcze w ciąży wiecie już o wadzie macie czas żeby poszukać dobrego lekarza poczytać trochę o leczeniu metodzie i wgl ja niestety dowiedziałam się o wadzie synka dopiero po porodzie byłam kompletnie załamana płakałam obwinialam siebie i wszystkich dookoła za wadę ale po pierwszej wizycie u ortopedy już się uspokoiłam jak nam wszystko wytłumaczył że synek bd zdrowy że bd biegał i bd miał proste stopki dziś synek ma 23 mc i stopki ma prosciutkie życzę wam dużo siły i wytrwałości w tej walce o zdrowe stopki synka na początku bd ciężko ale dacie radę jak my wszyscy ją od SB mogę polecić Poznań dr Koch w szpitalu degi na ul26czerwca [emoji8][emoji8]trzymajcie się bądźcie silni[emoji8]

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witaj KropeczkaAntek. Doskonale rozumiem co przeżywacie. Ja sama jak sie dowiedzialam to przez tydzien bez przerwy płakałam. Po spotkaniu z lekarzami jakos lepiej mi sie zrobiło. Ta wada jest w 100% wyleczalna wiec badzcie dobrej myśli i nie martwcie sie za duzo :) bedzie ciężko na poczatku ale dacie radę. Trzymam kciuki.
 
Dzieki dziewczyny za dobre słowa. Jutro ide do ginekologa, zeby raz jeszcze sprawdziła. Czy jako moj lekarz prowadzący powinna mnie skierować na jakies dodatkowe badania lub konsultacje?
 
Dzieki dziewczyny za dobre słowa. Jutro ide do ginekologa, zeby raz jeszcze sprawdziła. Czy jako moj lekarz prowadzący powinna mnie skierować na jakies dodatkowe badania lub konsultacje?
Według mnie tak. Warto wiedzieć, czy jest to wada izolowana, czyli samo sks, czy nie. Sks może towarzyszyć innym chorobom, np. rozszczepowi kręgosłupa. Ja chciałam mieć taką wiedzę. Diagnozowałam się W-wie w przyklinicznej poradni wczesnego wykrywania wad wrodzonych płodu.
 
Jak wygląda takie badanie?
Ja jeszcze przed dowiedzeniem się o wadzie robiłam nieinwazyjny genetyczny test prenatalny NIFTY (wskazaniem tu był mój wiek). A w poradni, gdy już wiedziałam o wadzie, miałam usg i amniopunkcję. Następnie materiał pobrany w wyniku amniopunkcji przekazany został do Instytutu Psychiatrii i Neurologii do Zakładu Genetyki. Tam założono hodowlę i wyniki miałam za 4 tygodnie. Wszystko zależy od tego, co zaproponuje doktor i na co się zgodzisz.
 
A tak w ogóle to wypadałoby się przywitać i przedstawić, bo jestem tu nowa. Dzień dobry wszystkim! Jestem mamą małego sksika. Mamy za sobą pierwszy etap leczenia i miesiąc szynowania.
 
reklama
Do góry