reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Margolla - taka znajoma, która nie zna tematu pytała więc info mogą być niedokładne:
na Zagńskiej za sznę i buty koło 600 zł nie wiem czy z ref. czy bez ref, a na Karczówkowskiej około 200-250 z ref już.
 
reklama
A to mnie zmartwiłaś, bo my nie pamiętam dokładnie, ale w 500 zł to się zmieściliśmy spokojnie. A na Karczówkowskiej wtedy, tylko tam dalej, też mieli takie szyny dużo tańsze, ale tragedia jakaś, w ogóle nie brałam ich pod uwagę, wyglądały okropnie i nawet bucików porządnych do nich nie mieli. Zapytaj czy sami te szyny robią, a najlepiej je zobacz. My teraz to już tylko buciki wymieniamy, to już tak dużo nie kosztuje, chociaż od stycznia vat na buciki podnieśli, to może być trochę drożej.
 
paula - My do tego samego lekarza co Margolla chodzimy i wczoraj nam powiedział, że szyna na całą dobę do ukończenia przez dziecko 1 roku życia, ale różnie lekarze decydują. Zapytaj przy kolejniej wizycie.

Wczoraj lekarz powiedział, że nóżka ładnie się układa i on nie ma nic do roboty. 5 kwietnika kolejna wizyta. Mamy zdejmować na trochę małemu szynę żeby ćwiczył nóżkę. Cieszę się, że wszystko idzie w dobrą stronę...
 
Czesc dziewczyny :)
Dawno mnie tutaj nie było :/ Jesteśmy już po pierwszej wizycie i rehabilitacji stopy :) Trochę płakała ale nie o to mi chodzi... Co mnie zdziwiło. Jak poszłam na wizyte kontrolna do ortopedy lekarz powiedział, ze jest wszystko w porzadku, stopa sie ładnie układa i dziwił sie, ze chce skierowanie na rehabilitacje... Dostaliśmy skierowanie i na pierwszych cwiczeniach pani sie zdziwiła, ze tak pozno tutaj jestesmy, ze lekarz nie proponował rehabilitacji... Byłam wściekła. Po to chodze prywatnie zeby inaczej zajmował sie moim dzieckiem niz tym ktore przychodzi do przychodni panstwowo. Przy rehabilitacji stopy przy okazji rehabilituje sie u takich dzieci kregosłup i miednice bo przeciez nozka z sks jak dziecko sie urodzilo byla inaczej ulozona i rosla jak ta zdrowa stopa. załuje, ze wczesniej sie zglosiłam sie po skierowanie na rehabilitacje ale z drugiej strony nie jestem lekarze i nie musze sie na wszystkim znac. Kazda z nas ufa swojemu lekarzowi i jak on mowi, ze jest oki to my tez w to wierzymy. Ania ma 2 razy w tygodniu cwiczenia z super fajna dziewczyna.
 
co do rehabilitacji to my chodzimy od m-ca czasu 2x w tyg.(kacper ma 5,5 m-cy) jes to rehabilitacja ogolnorozwojowa, ale cwiczymy tez nozke i rozciagamy achillesa :) oprocz tego staram sie cwiczyc mu tez nozke w domu. i powiem wam, ze achillesa ma naciagnietego, ze hoho - ja tak swojej stopy nie przygne jak on.

dzis bylismy na kontroli u ortopedy. szyne mamy od 3 m-cy. byl bardzo zadowolony. od razu sie spytal czy cwiczymy nozke. wiec chyba widac rezultaty :-) i chyba w zwiazku z tym szyne mamy miec juz tylko na noc. powiem wam, ze na takie rozwiazanie bylam nastawiona, bo naprawde sciegno ma naciagniete na zapas hehe. a tak na powaznie rehabilitant sam mowi, ze teraz to on by nic nie poznal, ze z noga bylo cos nie tak. kontrole mamy we wrzesniu i oby dalej wszysko szlo ok.
 
Witam
Na początek może sie przedstawię jestem Mamą 9mies Julci która urodziła się ze stópką końsko szpotawą , bez operacji się nie obeszło leczyłyśmy się na Prokocimie w Krakowie niestety po zdjęciu gipsu już po operacji stópka na moje oko się nie podobała mi. Nasz lekarz akurat był na urlopie a dr w zastępstwie nie był zbyt rozmowny a raczej podszedł do sprawy troszkę lekceważąco - bo nie jesteśmy jego Pacjentami.
Oczywiście kupiłam buciki na nfz tzn szynę DENIS-BROWNA - 300ZŁ
Co w naszym przypadku okazało się nie wypałem Julka 2 razy ruszyła nogą i butki zrzucała , przez pierwsze pare dni siedziałam płakałam - zakładałam butki, płakałam zakładam butki i tak w kółko
Postanowiłam pojechać do Doktora Napiętki - okazało się że moje obawy co do stopy - potwierdziły się stopka nie była przygotowana do bucików jeszcze na 3 tyg gips :( i w rezultacie nowe buciki tym razem bez nfz 1600zł
W tech chwili te buciki Julce się trzymają wiadomo jak chce to je zrzuci ale troszkę to potrfa a na pewno nie 2 kopnięcia nogą.
Piszę do was bo może jest ktoś z was kto chciał by odkupić buciki z szyną lub same buciki.
Rachunek za buty mam z 05,08,2001 natomiast buciki odebraliśmy około 20.08
Były noszone nie cały miesiąc. Niestety u nas nie zdały egzaminu.
Wiec jeśli ktoś jest zainteresowany Proszę o kontakt pod e-mailem misiakatrina88@buziaczek.pl

Czytam że jedna z was mówi o rehabilitacji - my nie mamy mam masować w domku. Początkowo myślałam ze
rehabilitacje obowiązkowo ... aż się zastanawiam czy nie wziąć tez skierowania na wszelki wypadek.
Nawet jak nie są potrzebne - na pewno nie zaszkodzą.
Używacie jakiś maści na bliznę po operacji ??

Przepraszam że się tak wam wtrąciłam ....
 
reklama
Do góry