reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

my juz po 2 rehabilitacjach. kacper bedzie je mial napewno przez 2 m-ce po 2 razy w tyg. jeszcze w styczniu może uda się załatwic masaże. nawet fajnie - ja bym nigdy na cos takiego nie wpadla. tu go trzymaja, tam uciskaja :) no i mu sie miesnie cwicza.

powiem wam, ze ja sie nastawilam na rehabilitacje. kiedys jak czekalam na wizyte w prokocimiu to kobietka byla z rocznym synkiem z sks. powiedziala, ze wszystko bylo ok - gipsiki, zabieg, butki itp. a jak maly zaczal chodzic to juz to tak wesolo nie wygladalo, bo sie okazalo, ze nozki zle stawia i jeszcze noze sie kolejnym zabiegiem skonczyc. wazne jest, zeby nozki czyms pobudzac - piorkiem, drutkami (takimi kuchennymi), po prostu roznymi rzeczami o roznej fakturze - zeby dziecko mialo nogi pobudzane.
 
reklama
Dżalwia a jakie wy macie butki? tez takie z rzepami i sznurowkami z Otwocka? My mamy szyne od dwoch dni... pierwszy dzien mala krzyczala, ale teraz jest juz ok tylko ja sie ciagle martwie czy buciki wlasciwie zalozone, bo sa troszke za duze i ciagle mi sie wydaje ze cos nie tak. W ogole ciezko jest mi wyczuc na dotyk czy pietka dotyka podeszwy czy nie. Ale jak tak patrze na ta jej stopke to jest teraz taka piekna i prosta:) no i te 3 godziny wolnosci bez bucikow sa dla nas wspaniale:) a i powiedzcie mi jak to jest ze zwrotem kosztow za szyne? Ponoc mozna sie o to ubiegac w powiatowym centrum pomocy rodzinie...
 
Kochane dziewczęta i dzieciątka! Na ten wyjątkowy czas Świąt pragnę życzyć Wam Samych radosnych chwil w magicznej rodzinnej atmosferze. Momentów, które będą Wam ogrzewać serduszka i pozytywnych myśli. Pięknej choinki, udanych prezentów, suto zastawionych stołów. Aby te Święta w swej wspaniałośi były dla Was, Dzieczaków, Waszych Rodzin i Bliskich wyjątkowe i piękne. Tego aby dzieciaczki były dla Was powodem wyłacznie do szczęścia, by omijały Was, Wasze Rodziny Znajomych i Bliskich smutki i rozczarowania. Wszystkiego co wyjątkowe i najlepsze życzy asica z mężem i synkiem Błażejkiem.
 
asica - dzieki za zyczonka

dziewczyny - ja wlasciwie dzis zagladam tu tylko po to, aby zlozyc Wam najlepsze zyczenia świateczne. przede wszystkim zdrowka, zdrowka i jeszcze raz zdrowka - dla dzieciaczkow i dla Was. aby nastepny rok przyniosl same pomyslne wiadomosci i zeby dzieciaczki rosly w zdrowiu i pieknie sie rozwijaly oraz zeby te "nasze krzywe nozki" pieknie sie leczyly zarowno teraz, jak i w przyszlosci. jeszcze raz ZDROWYCH i WESOŁYCH ŚWIĄT w gronie najblizszych.
aga z trojka swoich chlopakow
 
Asica.g Nasze ćwiczenia to uciskanie stopy do piszczela żeby te ścięgno chyba rozciągać masowanie nogi, rowerek nogami oraz tzw kołyska czyli trzymać za prawą rękę i prawą nogę jedną ręką i druga strona tak samo drugą ręka i turlać z boka na bok

palula89
nasze butki też są wielkie i nie wiem czy dobrze zakładam ale staram się. Też są z otwocka a co do dofinansowania to z nfz 70 zł zlecenie stemplowałam a w Pomocy społecznej to trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności i zasiłek pielęgnacyjny dają i chyba pisemnie o zwrot kosztów za szynę i tyle co NFZ bynajmniej tak u nas

Boję się też jak to będzie z nauką chodzenia ale może będzie ok
 
Dżalwia z chodzeniem na pewno bedzie wszystko ok! nie martw sie, przeciez wszyscy mowia ze chodzenie zacznie sie w tym czasie w ktorym powinno:) a ile ma Twoje malenstwo? bo moja Oliwka ma 3 miesiace.
 
Mój Hubert też ma 3 miesiące urodził się 17-09-2011r, aktualnie walczy znów z chorobą ma katar i coś w nim "harcze" lekarz badał i nic. Wiem że będzie normalnie chodzić ale czy nie będzie go ta noga bolała?
 
Dżalwia moja malutka urodzila sie 23.09.11 tyle ze my do doktora Czopa trafilismy troszke pozniej bo wczesniej leczylismy sie na Lindleya. Jak pierwszy raz byłam na Niekłańskiej to spotkałam mame z dzieckiem ze stopka konska szpotawa, co ciekawe ona sama w dziecinstwie tez miała chora stope. Powiedziala mi ze obecnie w zaden sposob nie odczuwa ze miala to shcorzenie. Stopa jest troszke mniejsza ale w ogole nie jest to widoczne. A wiec nie ma sie co martwic:) a poza tym gdyby nasze dzieciaczki mialo to bolec to juz bysmy o tym wiedzialy. A Twoja dzidzia ma dwie chore nozki czy tylko jedna?
 
U nas prawa noga jest chora tylko jedna na szczęście i też jest mniejsza różnica 2 cm. My 21 pierwszy gips założony a 28 byliśmy na zmianę na niekłańskiej ale ze szpitala nas tam skierowano i umówiono. Teraz wizytę mamy w lutym na konsultację. Wg mnie to dobrze na skierowano bo człowiek sam nie wiedziałby gdzie jeździć i szukać pomocy bo to dość jednak rzadka przypadłość.
 
reklama
Witajcie Kochane!!!

Wczoraj o 23.55 urodziła się nasza ukochana Weronisia
ma 3120g i mierzy 51cm a nóżki, damy sobie radę :)
Szczęśliwego nowego roku !!! Od Aldony, Weronisi i Mnie, michała
 
Do góry