reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

Mmm wykres masz bardzo ładny, co mnie nie dziwi bo w poprzednim cyklu miałaś przepiękną lutealną. i dlatego bardzo mnie dziwi, że masz tak kiepski progesteron! ja mam taki sam (10,5) i w klinice leczenia niepłodności od razu powiedzieli że to niedomoga lutealna albo kiepska owulacja, bo o dobrej owu świadczy progesteron minimum 15, a najlepiej 20. od razu dostałam na to progesteron. ale ja sama wcześniej podejrzewałam, że coś jest nie tak, bo mam krótką lutealną i plamienia po 4-5 dni. a Twoja na wykresie wyglądała w ostatnim cyklu modelowo!
no nie wiem, progesteron jest wydzielany pulsacyjnie i być może trawiłaś przypadkiem akurat na dołek, bo nie chce mi się wierzyć że masz taki niski stale.

Noukie mój M niczego nie bierze, bo nawet badany nie był. zresztą już pisałam, że ja jestem na nie jeśli chodzi o suplementy.
u mnie w normach pisze, ze w fazie lutealnej progesteron powinien być między 2,5 - 25 a ja mam 10, może to po rrostu jakiś inny przelicznik??
 
reklama
Nie mmm, ja mam te same normy i też myślałam że u mnie ok, ale lekarze (różni) twierdzili, że normy dla lutealnej to jedno, a progesteron świadczący o dobrej owu to drugie. zresztą poczytaj sobie w necie, sama zobaczysz.
 
Nie mmm, ja mam te same normy i też myślałam że u mnie ok, ale lekarze (różni) twierdzili, że normy dla lutealnej to jedno, a progesteron świadczący o dobrej owu to drugie. zresztą poczytaj sobie w necie, sama zobaczysz.
to może w laboratoruim sie pomylili jak pisali normy??
 
Mmm prolaktyną się nie martw, jeśli jest naprawdę za wysoka to blokuje owu i potem trzeba na nią czekać do 30dc, u Ciebie jest ok. zresztą progesteronem też się nie martw, bo masz piękną i długą lutealną i na pewno jest ok :-)
 
normy progesteronu to chyba wszędzie są takie same. ale nie masz się czym przejmować, z wykresu widać że jest ok, musiałaś trafić na dołek pulsacyjny- dlatego zawsze się zaleca 3x badania progesteronu pod rząd, po jednym wyniku trudno cokolwiek wyrokować.
 
normy progesteronu to chyba wszędzie są takie same. ale nie masz się czym przejmować, z wykresu widać że jest ok, musiałaś trafić na dołek pulsacyjny- dlatego zawsze się zaleca 3x badania progesteronu pod rząd, po jednym wyniku trudno cokolwiek wyrokować.
ja w fazie folikularnej miałam 0,44ng/ml
 
normy progesteronu to chyba wszędzie są takie same. ale nie masz się czym przejmować, z wykresu widać że jest ok, musiałaś trafić na dołek pulsacyjny- dlatego zawsze się zaleca 3x badania progesteronu pod rząd, po jednym wyniku trudno cokolwiek wyrokować.
zobacz co znalazłam
Progesteron
Kobiety w fazie folikularnej :0,1-1,15 ng/ml 0,3-3,5 nmol/l
Kobiety w fazie lutealnej : 3,15-21,2 ng/ml 9,5-63,6 nmol/l
Kobiety w okresie menopauzy 0,1-1,0 ng/ml 0,3-3,2 nmol/l
Mężczyźni : 0,1-1,0 ng/ml 0,3-3,2 nmol/l
 
reklama
Do góry