reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

Wiesz co ja sama nie wiem czy to cos ma z tym wspolnego:-D tak sobie to ostatnio przyuwazylam od kiedy sie staramy o dzidzie i przytulanek jest wiecej to tego sluzu mam tez wiecej a nie lykam wiesiolka;-) no i wiem wlasnie ze ma duzo dobrego pewnie tez sie zaopatrze;-)
tu w nl jest tego pelno w drogerii.Wiesz jak to sie po niderlandzku nazywa gdybys szukala w belgii?
 
reklama
Martilla - @ ma przyjść 9 września ale jako że ja ostatnio cała w stresie to może się znów przesunąć. Mam jednak nadzieję, że luteina uregulowała na jakiś czas @ i nie będę musiała znów jej brać.

Ja zaprzestałam mierzenia temperatury (głównie dlatego, że jak przyszła @ to byłam we Włoszech u Mamy a zresztą nie mam do tego głowy), śluz co najgorsza mam płodny i to mnie dołuje jeszcze bardziej. Oznaki jakiejś płodności są: śluz, boli mnie lewy jajnik (w nim są jajeczka) jak na owu ale po mimo to nic z nich nie będzie :-:)-:)-:)-( w poniedziałek ostatnie USG w tym cyklu. Zobaczmy co się działo przez weekend w jajnikach.

Eijf - czyżby też jakieś problemy z glukozą i insuliną?
 
nouki-nie w kruidvatie (ale moze tam tez maja.wlasciwie to wczesniej kupowalam taki zestaw omega vrouw czy cos takiego.byl tam miedzy innymi wiesiolek oraz siemie lniane ale tez castangas i wolalam nie mieszac tylko kupic sam wiesiolek).kupilam w sklepie ktory nazywa sie etos ( "huismerk" czyli makrki etos bo tanszy).nie pamietam czy jest w belgii ale jak nie tam to w innej drogerii czy aptece.Wiesiolek to po holendersku "Teunisbloemolie"(olej z wiesiolka).u mnie na opakowaniu napisane jest ze pomaga regulowac cykl miesiaczkowy i pomaga jak sie ma "humory" przy miesiaczce.Musze powiedziec ze w ostatnim cyklu (kiedy zaczelam brac go porzadnie) nic mnie absolutnie nie bolalo i nie ryczalam bez powodu jak to czesto bywalo przed @...

nikiforka-ale starac sie mozesz czy nie?bo nigdy nie wiadomo.mnie tez cos ogranicza ale jakies szanse sa.u mnie nie ma to nic wspolnego z tym co pisalas bo to akurat w porzadku.w ogole mnostwo badan wyszlo ok,lacznie z usg u gina ale mam za wysokie anty tpo.to sa przeciwciala przeciwtarczycowe.nie potrafie ci powiedziec dokladnie o co chodzi bo sama tylko czytam na internecie dopoki nie zobacze lekarza.w kazdym razie z tego co zrozumialam te przeciwciala moga nie rozpoznawac zarodka i go zwalczac albo byc przyczyna poronien...dlatego trzeba je wyregulowac.czytalam ze dziewczyny z wysokim anty tpo po zazyciu lekarstw ,bez problemu zachodzily w ciaze wiec i ja mam nadzieje ze cos dostane.wazne by lekarz jakis konkretny mi sie trafil.Okaze sie w czwartek bo sie umowilam.Zawsze moglabym isc w polsce prywatnie ale nie moge za kazdym razem jezdzic do kraju jak cos mam szczegolnie ze tu wydaje kase na ubezpieczenia.ciesze sie ze to "wykrylam".wg gina wszystko bylo super,prawie idealnie a jednak zdecydowalam sie na badania na wlasna reke bo te ktore on zalecil wyszlyby super i nadal bym sie starala nie wiedzac dlaczego sie nie udaje
 
szperajac po internecie i szukajac informacji na temat podwyzszonego anty tpo znalazlam te wypowiedz :"Może podpowiem Ci bardzo istotna rzecz. Ja również straciłam dwie ciąże i robiłam wszystkie badania. Tak jak w twoim przypadku były one ok! Przeciwciała antykardiolipidowe bardzo często są w normie przed ciażą a gdy pojawia sie ciąża gwałtownie rosną. Tak było u mnie. Leczenie jest proste...akard już przed ciążą i zastrzyki z clexany przez całą ciąże. Dość istotnym badanie są przeciwciała przeciwtarczycowe anty- TG i anty-TPO. Mimo tego, że hormony tarczycy są w normie te przeciwciała lubią byc podwyższone. Dzidziuś do 12 tygodnia ciaży nie ma swojej tarczycy i korzysta z mamy. Jęśli Twoja tarczyca jest atakowana przez przeciwciała, to niestety nie może z niej korzystać i umiera. U mnie były aż dwie przyczyny niepowodzeń, ale udało się i dziś jestem szczęsliwą mamą 11 miesięcznego Antosia czego Wam wszystkim tu życzę"
Oh jak mam nadzieje dostac cos od lekarza jak najszybciej! Akurat badania na te pierwsze przeciwciala byly u mnie ok.dziewczyny moze jak juz naprawde nie bedziecie znaly przyczyn swoich niepowodzen to zdecydujecie sie na zbadanie hormonow tarczycy :ths,fh3,fh4 i wlasnie te anty tpo...bo gin nie zawsze to zaleca a ja coraz czesiej czytam ze to tez wazne.wiem ze nie da sie sprawdzic wszystkiego ale dosyc czesto te problemy tarczycowe przeszkadzaja jak sie w to wglebic
 
nouki-nie w kruidvatie (ale moze tam tez maja.wlasciwie to wczesniej kupowalam taki zestaw omega vrouw czy cos takiego.byl tam miedzy innymi wiesiolek oraz siemie lniane ale tez castangas i wolalam nie mieszac tylko kupic sam wiesiolek).kupilam w sklepie ktory nazywa sie etos ( "huismerk" czyli makrki etos bo tanszy).nie pamietam czy jest w belgii ale jak nie tam to w innej drogerii czy aptece.Wiesiolek to po holendersku "Teunisbloemolie"(olej z wiesiolka).u mnie na opakowaniu napisane jest ze pomaga regulowac cykl miesiaczkowy i pomaga jak sie ma "humory" przy miesiaczce.Musze powiedziec ze w ostatnim cyklu (kiedy zaczelam brac go porzadnie) nic mnie absolutnie nie bolalo i nie ryczalam bez powodu jak to czesto bywalo przed @...

Dzieki tak myslalam ze tak sie nazywa:-) wogle pozniej dziewczyny brac go od 38 tyg ciazy dopochwowo do tego pic herbatke z lisci malin i podobno porod idzie w mig:tak: ja nie wiem bo u mnie cc byla:baffled:
A propo tego sklepu niestety u nas nie ma:baffled: Ale go kupie chociazby na ta cere mam ostatnio troche nieproszonych gosci na twarzy:baffled:

Eijf trzymam kciuki za czwartkowa wizyte wogle wytlusc gdzies info jak bylo bo mnie nie bedzie to zebym mogla sobie pozniej doczytac:sorry2:

Dobrej nocki ja juz sie zmywam;-)
 
noukie-"teunisbloemolie"kupisz pewnie bez problemu.Dam znac co z wizyta.mam nadzieje ze da mi cos na to szybko ale obawiam sie ze kaze najpierw porobic dodatkowe badania,powtorzyc te co robilam itd a to w nl zawsze trwa i troche przykro mi sie zrobilo bo to oznacza ze moge sie starac ale nie sadze ze sie powiedzie i pojdzie dobrze skoro te przeciwciala takie wysokie:no:.Chyba nie powinnam sie ludzic ze w tym cyklu sie powiedzie:-(
p.s. aha,pytalas gdzie mieszkalam w be a wiec w brasschaat.wiesz gdzie to?
 
te moje podwyzszone anty tpo moze powodowac ze czlowiek jest powolny,smutny a nawet popada w depresje i musze wam powiedziec ze czesto mnie takie doly napadaja.mam wiec nadzieje ze jak sie to wyreguluje to bede bardziej optymistyczna.ktos nawet napisal ze po regulacji ustepuje sennosc,depresja,zaburzenia pamiecie...oby
 
reklama
Eijf - szans nie ma bo moje jajeczka w ogóle nie dojrzewają przez zbyt duży poziom insuliny we krwi, skąd u mnie PCOS. No i co z tego wynika brak owulacji. Naprawdę już się nie mogę doczekać leczenia :-D:-D
 
Do góry