reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

Witam Dziewczyki :-)
Dawno mnie tu nie było, czy mamy nowe fasolki?:-D My działamy prężnie :tak:, w tym cyklu od początku wzięliśmy się do roboty bo musi się udać :-D
 
reklama
Witam dziewczynki!
Wlasnie dochodze do siebie po wczorajszej potancowce! ;-)Bylo dosc fajnie, tylko jedzenia malo:baffled:
dziewczyny czy ktoras z Was bralas/biezre wiesiolka? do ktrego dc trzeba go brac?
Wiesiolka bierze sie od poczatku cyklu do owulki, gdyz moze on powodowac skurcze macicy i zaszkodzic fasolce.
Ale lepsze od wiesiolka jest siemie lniane i mozna je pic caly cykl...

dziewczyny mam problem!!! 3 dni spoznila sie @ zrobilam test i slaba druga krecha ale widoczna normalnie , poszlam do pracy i bum @ sie zaczela i nie wiem co myslec miala tak ktoras???dodam ze mierze temp 17 dzien wysokiej a zwykle po 14 max @????
I jak tam dzisiaj? Tempka nadal w gorze???
Nie :no: nic nie wskazuje że mogę ją mieć ale gin owszem o tym wspomniał tylko mówił że on uważa że to się robi na końcu. róznie są opinie na ten temat, na pewno na dzień dobry mi drożnosci nie zrobi bo byłam u niego pierwszy raz. Ale ja mam zawsze wszystko dobrze jeśli chodzi o cykle, regularne, trochę bolesne ale nie jakieś tam nie wiem co, endo na usg też jest odpowiednie do nia cyklu.
A gdzie się robi drożność u gina w gabinecie czy w szpitalu i czy to boli, czy jest znieczulenie? Jakoś się trzeba do tego przygotować?
No wlasnie - rozni lekarze, rozne opinie. Moj gin wyslalam mnie na Hsg na samym poczatku wraz z badaniami hormonow. A moje cykle tez sa na piierwszy rzut oka w porzadku. Ja zostalam od rana normalnie przyjeta do szpitala, pobrali mi krew do badan, polezalam sobie troche, potem badanie Hsg, godzinka drzemki i do domciu.:tak:

Dziewczyny a co to jest dokładnie ta nadżerka ? i skąd to się bierze?
Ja slyszalam taka opinie, ze bierze sie ze wszystkiego - tampony, sex, nieodpowiednia higiena itp. Jak sie wybralam po dluzszym czasie do gina i sie okazalo, ze jej nie mam to bylam w szoku, bo KAZDA moja kumpela to przechodzila. Takie to obecnie "modne";-)
nie ma to jak mieszkac samemu i cała przestrzeń tyyyyyyylko dla siebie ahhhhhh
To mieszkacie sami, czy z rodzicami?

Dziewczyny ile z was jak idzie do gina i ma zalecone badanie hormonów jakiechkolwiek to płaci, czy często gin daje skierowanie na bezpłatne bo tak się nad tym zastanawiałam.
Z tego co wiem to jak chodzisz prywatnie za wszystkie badania musisz placic...
Dziewczyny zamęcze was ale ponawiam pytanie ile to ciałko żółte po owu jest widoczne na usg. Bo byślaąłm że widać je zaraz po owu bo nawet gin mówi - pękł pecherzyk, jest ciałko żółte. No i jak mam to rozumieć? :confused:
Napisali że niby ciałko jest widoczne 7 - 9 dni po owu ale jak chodzimy na monitoring to przecież widać je jak pecherzyk pęknie czy nie, bo zgłupiałam.
Ja wlasnie do konca tez nie wiem jak to z nim jest. Wiem tylko, ze od razu po owulce go nie widac, a gin moze stwierdzic czy owulka byla, czy nie na podstawie plynu w zatoce Daglasa (jakos inaczej sie to pisze). Czytalam natomiast rowniez, ze nawet gdy owulki nie ma, cos na ksztalt cialka zoltego moze sie utworzyc z niepeknetego pecherzyka...
Asiucha mój prof od niepłodności mówi że drożność to podstawa> Ja miałam robione w szpitalu ze znieczuleniem, ale ból to chyba jak porodowy jakby mi podbrzusze rozrywało. Naszczęście po badaniu szybko przechodzi.
Wspolczuje - mnie wcale tak strasznie nie bolalo. Samo zalozenie oprzyrzadowania to raczej bol fizyczny i krotkotrwaly. Natomiast wprowadzenie kontrastu porownalabym z bolem jak podczas @. Moze bylam zapchana i probowali Cie odepchac, dlatego tam bolalo:confused:

To dziwne a lopop miała znieczulenie ogóln,e to nic nie rozumiem. Hm to po co to znieczulenie skoro i tak boli, czy to os czegoś zależy?
Lopop miala laparoskopie - to jest powazniejsze badanie, bo przez dziurki w brzuchu gmeraja ci w srodku i dlatego miala znieczulenie ogolne.
Hsg natomiast polega na tym, ze przez szyjke wprowadzaja kontrast do macicy i jajowodow i ogladaja to na usg albo robia zdjecie rentgenowskie. Ja mialam przed tym badaniem podanego dozylnie glupiego jasia (ale czy to jest znieczulenie?)
a tu nici a myslicie ze jeszcze moze urosnąć z tych pecherzykow ktore mam dominujacy ( cykle 33 dniowe a dzis 14 dc) ???- zapomnialam sie tego gina zapytac :confused:
Hmmm.... Jesli Twoja faza poowulacyjna trwa np 13 dni, to owula moze wystapic ok 20 dc. Wiec maja jeszcze czas na rosniecie... Tak mysle...

hcg czyli drożność robi się w szpitalu w miejsceowym zniczuleniu lub mozna w całowitym, trwa kilkanaście inut plus badania. jak niedrozne jajniki to boli, jak deożne to luzik. Tzreba mies szczepienie przeciw żółtaczce, badanie cytologiczne i czystaość szyjki...
Ja nie musialam miec zadnych dodatkowych badan:baffled:

a drozność jajaowodów robi sie wtedy kiedy pecherzyk nie moze pokonac drogi do macicy????? a czym sa " zapchane " takie jajowody? - zaraz poszukam sobie na necie :)
Jak jajowowdy sa zapchane i jajeczko nie moze sie polaczyc z plemniczkiem, czyli dojsc do zaplodnienia. I moga byc nie tylko pozapychane, co np posklejane. Dlatego zdaza sie, ze badanie wcale nie boli i jajowody sa niby drozne, ale sie poodklejaja:tak: Ja chyba to mialam, bo kontrast w prawym jajowodzie przeplynal po pewnym czasie dopiero...
 
maćku no niestety z rodzicami ale myśle że to już niedługo

malutka jak sytuacja dzisiaj u ciebie, czy nadal @ szaleje?? A co z objawami ciążowymi???Ja dzisiaj czuje się naprawde kiepsko, mam zawroty głowy i mdli mnie od rana nawet nie mogłam wcisnąć jogurtu na śniadanie, na dodatek czuje dziwnie jajniki i bolą mnie uda jak by miała @ przyjść.Za wcześnie na objawy ciąży ale czy to mogą być objawy zagnieżdżenia??? Sama nie wiem...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja ostatnio też takie maleństwo nosiłam tyle że 2 miesięczne i koleżanka mówi - nos, lulaj to może się zarazisz. :-)
Fajnie że mi naswietliłaś sprawe, jakoś mi się ubzdurało że gdzieś czytałam że dziewczyny to miały bez znieczulenia i bardzo bolało. A powiedz mi to ci robił gin prywatny, to znaczy skąd miałaś skierowanie. bo ja np ostatnio jak byłam u gina (wizyta + usg na nfz ale kolposkopia płatna) to skeirowanie na badanie hormonów mam na kartce i musze płacić.
.
Aśka miałam skierowanie od ginka z nfz i zabieg miałam robiony w prywatnym szpitalu ale za nic nie płaciłam bo na te usługi mają podpisaną umowę.

Lopop mnie tu wywołuje, że niby nie piszę;-);-);-) więca co!! napiszę Wam moje drogie staraczki to i owo:-D:-D:-D
Po pierwsze witam nowe przyszłe mamusie a tyle mnie tu nie było że już nawet nie wiem kto doszedł a kto przeszedł na watek październikowy:szok::-)
Z plamieniami mieliśmy krótkie starcie i tylko w tamte dwa dni. teraz czujemy sięsuper, plemień brak, ale ogólnie czuję sie tak sobie bo mdłości mnie męczą całodobowe. Ale mimo to jestem szczęśliwa;-)
U gina byłam w środę i bejbes jest tam gdzie ma być, rośnie i serduszko wali że hoho:tak: Poród na 17 września.
Lopop moja drogaa oj miło mi że tak sobie o mnie czasem pomyślisz..tyle tu babeczkek zostawiałam.... Svensonka, Żabka, Agutka, Asiucha oj i wiele innych to ja już nie wiem w ogóle co u Was i jak staranka:no:
Agutka jescze tydzień i testowanko!!! Kto jeszcze testuje? A w ogóle jak tam objawy masz jakeiś?? Pewniak?;-)
Będę się częściej tu pokazywać bo tęskni mi sie za Wami :tak:
No kochana super że się odezwałaś, ja o Tobie dużo myślę bo juz przyzwyczaiłam się do pisania z Tobą, przecież tak super mnie przyjęłyście do swego grona. Jak sie nie odzywasz to tęskno za mi. Super że wszystko u Ciebie i maluszka ok- przepiękny suwaczek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
no dzięki laski:-);-) Agutka mleko powiadasz:rolleyes2::rolleyes2:..u mnie nie śluzowato przez długiiii czas. sucho aż do spodziewanego terminu@ wtedy to miałam plamienia..potem powoli zaczynał się śluz taki właśnie rama krem bonjuour:-D:-D:-D
Lopo ja za Wami tęsknie masakrycznie ale widzisz..co tu wejdę to nowe babeczki widzę no i tak troszkę nieswojo:zawstydzona/y:
Ciekawa jestem co u Pajeczki:tak:
Myśa co Cie biorą takie słabości:confused:hmmmm
A Agutka pytałaś o objawy...czy szybciej..wiesz, ja to w ogóle byłam przecież ekspres bo już 5 dni po serduchach pisałam do Was że chyba zagnieżdżanie, potem te kłucia i otamponowanie:-D...takze u mnie objaw był taki no i mega szybko czułam że to TO!
 
no dzięki laski:-);-) Agutka mleko powiadasz:rolleyes2::rolleyes2:..u mnie nie śluzowato przez długiiii czas. sucho aż do spodziewanego terminu@ wtedy to miałam plamienia..potem powoli zaczynał się śluz taki właśnie rama krem bonjuour:-D:-D:-D
Lopo ja za Wami tęsknie masakrycznie ale widzisz..co tu wejdę to nowe babeczki widzę no i tak troszkę nieswojo:zawstydzona/y:
Ciekawa jestem co u Pajeczki:tak:
Myśa co Cie biorą takie słabości:confused:hmmmm
A Agutka pytałaś o objawy...czy szybciej..wiesz, ja to w ogóle byłam przecież ekspres bo już 5 dni po serduchach pisałam do Was że chyba zagnieżdżanie, potem te kłucia i otamponowanie:-D...takze u mnie objaw był taki no i mega szybko czułam że to TO!
sama nie wiem Kerna moja ty najdroższa:-) skąd te moje słabości na dodatek mam doła z innych powodów i nie nadaję się do niczego. Ugotowałam obiadek i znów zaszufladkowałam sie w sypialni:-(

to otampowanie i uczucie jak by się tam wszystko rozpulchniało ja też miałam w poprzedniej ciąży a oprócz tego to byłam strasznie rozdrażniona, teraz cierpliwie czekam na znaki od swojego organizmu....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
sama nie wiem Kerna moja ty najdroższa:-) skąd te moje słabości na dodatek mam doła z innych powodów i nie nadaję się do niczego. Ugotowałam obiadek i znów zaszufladkowałam sie w sypialni:-(

Mysa głowa do góry,każdy ma jakieś problemy ale trzeba byc dzielnym.Ja też borykam się z problemami z resztą jak każdy ale trzeba byc dzielnym :tak:;-)
 
dobrze gadasz Agnieszka...każdy ma problemy i musowo musimy się uporać...życie. Myśa....już do ciebie piszę na gg słońce Ty moje;-)
Ja też mam dołka małego ale to juz taki dołek uzbierany....ale syn przed chwilą mnie ozdrowił. A mianowicie tata mu powiedział "Michał idź daj mamie buzi" a ten z uśmiechem i buzią w dziubek biegnie do mnie i buziaka mamie złozył wprost na ustach:-D:-D:-D:-D ehhh już mi duzo lepiej:tak:
 
Mysa głowa do góry,każdy ma jakieś problemy ale trzeba byc dzielnym.Ja też borykam się z problemami z resztą jak każdy ale trzeba byc dzielnym :tak:;-)

Dokładnie głowa do góry :tak::tak: Ja też mam tak że jak mnie coś męczy to chowam się w sypialni w fotelu w szlafroczku :zawstydzona/y:

Dziewczyny możecie mi powiedzieć skąd się bierze cukrzyca ciążowa i jakie mogą być jej konsekwencje dla dziecka ?? :confused:

dobrze gadasz Agnieszka...każdy ma problemy i musowo musimy się uporać...życie. Myśa....już do ciebie piszę na gg słońce Ty moje;-)
Ja też mam dołka małego ale to juz taki dołek uzbierany....ale syn przed chwilą mnie ozdrowił. A mianowicie tata mu powiedział "Michał idź daj mamie buzi" a ten z uśmiechem i buzią w dziubek biegnie do mnie i buziaka mamie złozył wprost na ustach:-D:-D:-D:-D ehhh już mi duzo lepiej:tak:

To jest pewnie najlepsze lekarstwo :tak::tak: Ach chciałabym miec takiego małego uzdrowiciela :-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry