reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

akurat na ten temat mogę Tobie dużo powiedzieć. Jak udałam sie do ginka i mu powiedziałam że nie mogę zajść to poiwedział, że najpierw powinien zbadać się mąż i potem jak jego wyniki będą dobre to i ja. Polecał dwa zabiegi nie wiem czy dobrze piszę przedmuchiwanie jajowodów parą ale jak jest coś nie tak tego nie zobaczą i polecił mi laparoskopię bo mówił jak będzie jakiś zator to od razu go usuną. Zabieg w znieczuleniu ogólnym, śpisz więc nic nie boli polega na sprowadzeniu sondy i przy kontraście badają drożność. Wkłuwają się jedną stroną u mnie w prawym jajniku nic nie boli i niic nie czujesz. Te ranki bo są dwie jedna pod pępkiem są tak jakby sklejone takim klejem i naprawde nic nie boli i jeszcze dali tydzień zwolnienia( z czego sie bardzo ucieszyłam) przy wypisie daja kartę i wszystko jest napisane. Więc po tygodniu szłam do pracy w szpitalu jesteś 3 dni ja tak była + 7 dni zwolnienia, ale jak postękasz to możesz byc dłużej nawet do 2 tygodni po wypisie. Nic się nie bój wydaje mi się że warto zrobić to badanie.

moja gin zaleciła mi najpierw badanie z konteastem hcg, s jsk bedzie ciś nie ok to wtedy laparoskopia...czyli rozbiła na dwa razy badanie :-(
 
reklama
juz poczytalam o niedrożności :)

matko zaraz eksploduja mi jajniki :(
mi się wydaje, ze to nie o pęcherzyk chodzi , a o plemniki. Bo pęcherzyk moze sobie zostac w jajowodzie i nawet pęknąc, a chodzi o to , ze plemnikl do niego nie dojdzie i nie zagnieżdzi sie...chyba?

no ni epowiedzial bo powiedzial ze mam po kilka mniejszych i nie widzi dominujacego, ale ze mam mniej niz 12 ( to wykluczyl pco )
ale ja sie niestety nie znam :( a szkoda
12 czyli potzeba ok 4-8 dc by dojrzał... dziś masz 14. a jak bolą jajniki to coś się dzieje... gdziś czytałam, ze ból wywołuje jak pęka pęcherzyk i wypływający płyn drażni ściankę... (to niby szczyt, ale u każdej z nas moze to inaczej wyglądac)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
12 czyli potzeba ok 4-8 dc by dojrzał... dziś masz 14. a jak bolą jajniki to coś się dzieje... gdziś czytałam, ze ból wywołuje jak pęka pęcherzyk i wypływający płyn drażni ściankę... (to niby szczyt, ale u każdej z nas moze to inaczej wyglądac)


mniej niz dwanascie pecherzykow a nie ze ma wymiary 12 mm - sorki nie sprecyzowalam :(

ide sie polozyc bo mnie bardzo bola jajniki :(
buzka jutro sie odezwe :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
mniej niz dwanascie pecherzykow a nie ze ma wymiary 12 mm - sorki nie sprecyzowalam :(
aaaa...aż 12 gdzie to się mieści? :) a co ciekawego wyczytałas o badaniu drożności? napis zkalejdoskop ;)

Dziewczyny ile z was jak idzie do gina i ma zalecone badanie hormonów jakiechkolwiek to płaci, czy często gin daje skierowanie na bezpłatne bo tak się nad tym zastanawiałam.

Ja nie pomogę, chodz edo gina z priv ubezpieczenie ...ale też niechętnie mnie wysyła...:-(

znalazłam fajny artykuł nt. zapłoadnienia...jest w nim wiele odp na pyatania, które tu padają...życzę miałej lektury, miłej nocy i niektórym z Nas miłej pracy...
Było sobie życie. Zapłodnienie jaja i rozwój zarodka: Niepłodność Medigo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ide sie polozyc bo mnie bardzo bola jajniki :(
buzka jutro sie odezwe :)
a moze twoje bolace jajniki to jakies przeziebienie:confused:mnie caly czas tez bolalay i poszlam do gina i okazalo sie ze mam przeziebione....i teraz biore antybiotyk zeby wyleczyc:tak:

znalazłam fajny artykuł nt. zapłoadnienia...jest w nim wiele odp na pyatania, które tu padają...życzę miałej lektury, miłej nocy i niektórym z Nas miłej pracy...
Było sobie życie. Zapłodnienie jaja i rozwój zarodka: Niepłodność Medigo
troszke poczytalam i naprawde fajna strona:tak::-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
a moze twoje bolace jajniki to jakies przeziebienie:confused:mnie caly czas tez bolalay i poszlam do gina i okazalo sie ze mam przeziebione....i teraz biore antybiotyk zeby wyleczyc:tak:

Betusia była u lekarza i gdyby coś było nie tak w sensie przeziębienia to lekarz by zauważył :tak:
Mnie po badaniu ostatnio też bardzo bolały jajniki a raczej podbrzusze :-(
 
Lopop mnie tu wywołuje, że niby nie piszę;-);-);-) więca co!! napiszę Wam moje drogie staraczki to i owo:-D:-D:-D
Po pierwsze witam nowe przyszłe mamusie a tyle mnie tu nie było że już nawet nie wiem kto doszedł a kto przeszedł na watek październikowy:szok::-)
Z plamieniami mieliśmy krótkie starcie i tylko w tamte dwa dni. teraz czujemy sięsuper, plemień brak, ale ogólnie czuję sie tak sobie bo mdłości mnie męczą całodobowe. Ale mimo to jestem szczęśliwa;-)
U gina byłam w środę i bejbes jest tam gdzie ma być, rośnie i serduszko wali że hoho:tak: Poród na 17 września.
Lopop moja drogaa oj miło mi że tak sobie o mnie czasem pomyślisz..tyle tu babeczkek zostawiałam.... Svensonka, Żabka, Agutka, Asiucha oj i wiele innych to ja już nie wiem w ogóle co u Was i jak staranka:no:
Agutka jescze tydzień i testowanko!!! Kto jeszcze testuje? A w ogóle jak tam objawy masz jakeiś?? Pewniak?;-)
Będę się częściej tu pokazywać bo tęskni mi sie za Wami :tak:
 
Lopop mnie tu wywołuje, że niby nie piszę;-);-);-) więca co!! napiszę Wam moje drogie staraczki to i owo:-D:-D:-D
Po pierwsze witam nowe przyszłe mamusie a tyle mnie tu nie było że już nawet nie wiem kto doszedł a kto przeszedł na watek październikowy:szok::-)
Z plamieniami mieliśmy krótkie starcie i tylko w tamte dwa dni. teraz czujemy sięsuper, plemień brak, ale ogólnie czuję sie tak sobie bo mdłości mnie męczą całodobowe. Ale mimo to jestem szczęśliwa;-)
U gina byłam w środę i bejbes jest tam gdzie ma być, rośnie i serduszko wali że hoho:tak: Poród na 17 września.
Lopop moja drogaa oj miło mi że tak sobie o mnie czasem pomyślisz..tyle tu babeczkek zostawiałam.... Svensonka, Żabka, Agutka, Asiucha oj i wiele innych to ja już nie wiem w ogóle co u Was i jak staranka:no:
Agutka jescze tydzień i testowanko!!! Kto jeszcze testuje? A w ogóle jak tam objawy masz jakeiś?? Pewniak?;-)
Będę się częściej tu pokazywać bo tęskni mi sie za Wami :tak:

Cześć Słoneczko! :-D
Suuuuuper,że Wasz Groszek tak ładnie się rozwija. :-D Ach,Boże,już się tgo widoku doczekać nie mogę u siebie... :sorry2:
Co do mnie,to pewniaka brak. :-p W tamtym miesiącu jakoś byłam cierpliwa,a w tym mnie nosi,żeby już testować... :sorry2: Ale to pewnie dlatego,że nie mam pomysłu na prezent dla Grześka. :-D :-p :zawstydzona/y:
Jeśli chodzi o objawy,hm... No od owulki (dziś jest 9dpo) pobolewa mnie podbrzusze na zmianę z lewym jajnikiem i kłuciami w pochwie. Od wczoraj jakieś mleko mnie w cipuli zalewa. :cool2: No i cycki mnie nie bolą... A zawsze tak 11-12 dni przed @ mnie bolały. :sorry2:

Powiedzcie mi,Babeczki,czy w drugiej ciąży objawy pojawiają się szybciej,niż w pierwszej? Tak,jak np. kopanie dzidziolka. ;-)
 
reklama
Do góry