reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

Cameo - u ciebie @ się pojawiła, ale nie wiem który to cykl...:sorry: Co do śluzu to wklejam zgapkę:

ANALIZA KOLORU

Najpierw analizujemy kolor, zazwyczaj wyróżniamy następujące:
*** Biały – tzw. śluz kremowy jest to śluz niepłodny, jest też często pierwszym objawem ciąży
*** Przezroczysty –jest śluz płodny należy dokładnie przeanalizować jego rozciągliwość
*** Żółty- może świadczyć o zakażeniu, grzybicy, należy zbadać zapach i udać się do lekarza.
*** Różowy – występuje w momencie tzw. Plamienia okołoowulacyjnego, w poprzedniej części opowiadaliśmy, że w momencie pęknięcia i wydobycia komórki jajowej pęcherzyk Graffa wypełnia się krwią często wtedy kobieta odczuwa bardzo silny ból i krwawi na jasnoczerwono bądź różowo.
*** Brązowy – w fazie poowulacyjnej świadczy o za małej ilości progesteronu lub problemach hormonalnych, konieczna wizyta lekarska; występuje także przy miesiączce
(osobiście miałam kremowo-żółty i gin mi powiedział, że jak nie ma swędzenia, pieczenia to się nic nie dzieje)


ANALIZA ROZCIĄGLIWOŚCI

Następnie próbujemy rozciągnąć śluz w nitkę
*** śluz rwie się po 1 cm lub nie ma go wcale
*** śluz zaczyna się rozciągać ale do 2-3 cm – okres płodny, uważniej obserwujemy śluz w ciągu następnym 3-4 dni
*** śluz rozciąga się w długą nitkę z wyglądu przypomina białko jaja kurzego – okres najbardziej płodny – owulacyjny



ANALIZA WILGOTNOŚCI

Warto też zapamiętywać odczucie jakie nam towarzyszy przez cały dzień
*** Sucho – okres niepłodny
*** Naoliwienie – zaczyna się zbliżać okres płodny
*** Bardzo wilgotno – dzień szczytu śluzu – owulacja
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mam do Was nietypowe pytanko, odnośnie pierwszego dnia cyklu. Dziś dostałam @ ale nie wiem czy mam to uznać za pierwszy dzień nowego cyklu-czy jak już pojawiła się krew(oprócz ciemnego śluzu) to pierwszy dzień?:sorry::sorry::sorry:
 
Mam do Was nietypowe pytanko, odnośnie pierwszego dnia cyklu. Dziś dostałam @ ale nie wiem czy mam to uznać za pierwszy dzień nowego cyklu-czy jak już pojawiła się krew(oprócz ciemnego śluzu) to pierwszy dzień?:sorry::sorry::sorry:

z tego co czytałam to dopiero krew jest 1 dc, ale ja 1dc zaznaczam u siebie jak mam "podejrzany" śluz (dzień lub dwa przed krwią), bo wiem że @ będzie na 100%
 
Mam do Was nietypowe pytanko, odnośnie pierwszego dnia cyklu. Dziś dostałam @ ale nie wiem czy mam to uznać za pierwszy dzień nowego cyklu-czy jak już pojawiła się krew(oprócz ciemnego śluzu) to pierwszy dzień?:sorry::sorry::sorry:


no ja sie wlasnie tez nad tym zastanawialam od kiedy jest pierwszy dzień czy wtedy kiedy jest oprócz ciemnego sluzu krew czy jak jest tylko brazowy- bo jesli brazowy potem brazowo-czerwony a potem to czerwień a potem braz az do zaniku ;)... - to ja przy tym opisie mam 7 dniowa@ ( w tym 4 a czasem 5 masakrycznych dni)????
ja licze od momentu brazowego ( u mnie brazowy trwa 1 dzień)

dzięwczęta pomóżcie :)
 
Betusia - witaj na forum ;-) też mam nieregularne @ od 33-44 dc i powiem ci, że warto temp mierzyć :tak: ja mierzyłam 1 m-c i się zmartwiłam, że nie ma dwufazowości (temp niskich a potem wyższych), gin mi zrobił badania i wyszło, że owulacji nie było :eek: dostałam luteinę by cykle były równe (max 35 dni) i owulacja się pojawiła :tak:;-):-)

ryba30 - nikt cię nie wypisał :sorry: jesteś :tak: poprostu Lady_Marion zacytowała mój post i reszta kopiowała ostatni (ten zacytowany) :sorry:
 
z tego co czytałam to dopiero krew jest 1 dc, ale ja 1dc zaznaczam u siebie jak mam "podejrzany" śluz (dzień lub dwa przed krwią), bo wiem że @ będzie na 100%



no to ja moje zapiski od 12r.ż prowadzilam żlę- w takim razie wszystkie zapiski o 1 dzien pożniej należy przesunąć ;) hehehe
... i czlowiek całe życie się uczy ;-)
 
no ja sie wlasnie tez nad tym zastanawialam od kiedy jest pierwszy dzień czy wtedy kiedy jest oprócz ciemnego sluzu krew czy jak jest tylko brazowy- bo jesli brazowy potem brazowo-czerwony a potem to czerwień a potem braz az do zaniku ;)... - to ja przy tym opisie mam 7 dniowa@ ( w tym 4 a czasem 5 masakrycznych dni)????
ja licze od momentu brazowego ( u mnie brazowy trwa 1 dzień)

dzięwczęta pomóżcie :)

ja właśnie wszytko licze i mi wychodzi 6-7 dni @ :tak:
 
reklama
czy to to samo co na tej stronie:

Ciąża i poród - planowanie płci dziecka. Metody planowania płci.

bo poprzednia, ktora podalas za cholerke nie chce wejcs juz mnie palec od klikania boli ;)
nie to inna tam sie podaje daty obojga rodzicow i kompoter sam oblicza plec przwidywana

nie to inna tam sie podaje daty obojga rodzicow i kompoter sam oblicza plec przwidywana
JA NIE MAM ZIELONEGO POJECIA JAK TO OBLICZAC PRZED OKRESEM MAM 1 LUB 2 DNI PLAMIEN BRAZOWYCH POZNIEJ 6-8 DNI OKRESU I ZNOW 1-2 DNI PLAMIEN od kiedy mam to zaczac liczyc?????????????????????
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry