reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

reklama
jak zareagowali Wasi szefowie na wieść o tym, że jesteście w ciąży?

mam umowe na czas okreslony:-(do maja 2010 (pracuje w tej firmie juz 1,5 roku)
chciałabym zajść w ciąże ale boję sie stracic tej pracy...
Czy Wy tez miałyście bardzo dużo obaw i wątpliwości?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dziewczyny gratulację, ale macie wymarzone święta:-):happy:.Coraz więcej tutaj dobrych wieści. Kerna w końcu może i te dobre wieści spłyną na nas:-D.

mam umowe na czas okreslony:-(do maja 2010 (pracuje w tej firmie juz 1,5 roku)
chciałabym zajść w ciąże ale boję sie stracic tej pracy...
Czy Wy tez miałyście bardzo dużo obaw i wątpliwości?

Wiem, że boisz się o pracę, ale wierz mi nie to jest najważniejsze. Znam osoby co by dały wszystkie pieniądze świata aby mieć własne dziecko. Ale musisz sama to rozważyć. Domyślam się, że masz 26 lat(a może się mylę). A która to twoja umowa? Czy może to umowa o dzieło?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
mam umowe na czas okreslony:-(do maja 2010 (pracuje w tej firmie juz 1,5 roku)
chciałabym zajść w ciąże ale boję sie stracic tej pracy...
Czy Wy tez miałyście bardzo dużo obaw i wątpliwości?

Przede wszystkim powiedz mi która to Twoja umowa na czas określony?? jeżeli I to przedłużą Ci umowę do czasu porodu, a jeżeli II to następną muszą dac na nieokreślony nawet jak bedziesz w ciąży :-)

U mnie nie wie i sie na razie nie dowie ;-)

Milusia dzieki bardzo :)
 
Malutka83 masz dwa wyjścia, albo poczekać z ciążą dopóki ci nie przedłużą umowy albo nie martwić się tym, nie ta praca to następna :tak: nie wiem jak twoja sytuacja finansowa, czy możesz sobie pozwolić na siedzenie z dzieckiem w domu ajkiś czas bez macierzyńskiego
Ja nie pracuję jeszcze, do pracy chcę pójść jak dziecko będzie miało jakieś pół roku ( jeszcze nawet w ciąży nie jestem a już sobei planuję he he), teraz kończę jeszcze studia. Też miałam obawy czy najpierw znaleźć pracę i dopiero potem starać się o dziecko, czy od razu się starać a potem praca. Ale postanowiłam nie czekać, w końcu nigdy nie wiadomo kiedy nam się uda.
 
dlatego ja wolałam z moim zadziałać zanim bede miala super prace, ktorej nie chcialabym zaniedbac czy stracic :p
poki co pracuje dorywczo pare h w tygodniu i studiuje drugi kierunek i jest OK :tak::-)
 
w poprzednim cyklu robilam testy owu i mialam testowa ciemniejsza od kontrolnej a jak dostalam @ to sobie mniej wiecej obliczylam i owu mialam 3 dni pozniej wiec to by sie zgadzalo ze nic z tego:wściekła/y:
Bo testy owu wychodza pozytywnie 24-36 h przed owu. A jak obliczylas kiedy niby miala byc owulka?
kerna z tym badaniem sluzu to u mnie ciezko bo mam wrazenie ze w ogole go nie mam albo nie zauwazam;) jak czytalam ze sie w tych dniach czuje slisko, czy mokro to w ogole dla mnie czarna magia bo ja nie czuje;) wiec hmm....
A sprawdzalas wewnatrz? Ja tez na zewnatrz nic nie moge stwierdzic, ale jak pogmeram w srodku to wszystko wiem;-)

:-)Czesc dziewczyny wpadłam sie pochwalic, ze na tescie zobaczyłam II kresecxzki :-):-)
Super! Gratki!!!

ja właśnie mam taki sam plan :-D dziewczyny kto na waszym wątku zapisuje na listę ?
Znajdz liste, skopiuj ja i sie sama dopisz. Ale wez najbardziej aktualna liste...:tak:

PAJKA- WIELKIE GRATULACJE!!!!!!!!!Wspaniale a jednak sie udało!!!!!

Witam wszystkie!!Już pogubiłam się w tych wszystkich nowych staraczkach,ale życzę powodzenia!!!

U mnie 35dc....10 dpo i wielka choroba i antybiotyk....czekam nadal ze zrobieniem testu.....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ja się spotkałam z tym, że były one używane zamiennie. Są różne rodzaje torbieli-zależy czym są wypełnione, ja miałam tzw. torbiel czekoladową-wypełnioną krwią

Dzięki Skowronku, ja mam torbiel z jakimś płynem w środku, chyba nawet jest przeźroczysty bo moja ginka mówiła że na wcześniejszym usg płyn był mętny a teraz jest niemal jak woda.

hej. robiłam test w poniedziałek wydzedł negatywny, potem zrobiłam w dniu miesiączki czyli w czwartek i są dwie kreski :)))
Udało się w drugim cyklu

Gratuluję Alaa!

Czasami sama sie smieje z siebie ze jestem zakrecona jak sloik ogorkow bo sama nie wiem czego chce.Wyjechalam z polski po liceum wszyscy rowiesniczy kurcze magister inzynier albo doktor a ja nic normalnie umre owszem nie proznowalam tu przez 7 lat poszlam na wszystkie rodzaje kursow jezyka informatyczne troche prawa itp ale to tylko kursy i mnie strzela ze jestem nikim mala istotka nie znaczaca nic wogole to chyba sama sie doluje wszytkim.Jestem nie ufna i mam bardzo malo znajomych wszyscy klamia i chodzi im wszystkim o pieniadze zagranica normalnie szok.Czasami mam ochote wrocic do polski isc na normalne studja i zyc normalnie a nie jak w wiezieniu ciagle praca dom dziecko sprzatanie i gotowanie.Mam 25 lat a czuje sie jak stara dupa do czego to podobne.Mamy jednozycie i powinnismy sie cieszyc kazda chwila ja ubolewam nad kazda czemu tak jest?

Wiesz w sumie w Polsce wcale nie jest lepiej ani łatwiej, zrobisz studia, masz tytuł a pracy zero. U mnie sporo znajomych wyjechało do Anglii i pracują np jako kelnerki w restauracji i zastanawiają się po co im 5 - letnie studia.
A ta rutyna typu praca, dom, dzieci to chyba u każdej, u mnie akurat bez dzieci ale też często popadam w monotonie.
A fałszywi ludzie są wszędzie.
Wiesz ja to marze aby mieć 25 lat, choć wyglądam młodo to już nie pamiętam kiedy to było.

mam umowe na czas okreslony:-(do maja 2010 (pracuje w tej firmie juz 1,5 roku)
chciałabym zajść w ciąże ale boję sie stracic tej pracy...
Czy Wy tez miałyście bardzo dużo obaw i wątpliwości?

Wiesz musisz zastanowić się czy zależy ci w tej chwili na pracy czy na dziecku i to rozgraniczyć, nie znam oczywiście sytuacji finansowej twojej i twojego partnera. Jeśli jednak zajdziesz w ciąże to umowa zostanie przedłużona automatycznie do dnia porodu (nie wiem która to twoja umowa, wnioskuje że pierwsza). A macierzyński to chyba potem ZUS by ci wypłacał, nie zastaniesz bez niczego.


Wczoraj koleżanka miała cesarkę a ja dziś rozczulam się nad fotką z mmsa jej małej córeczki i zastanawiam się kiedy mi Bóg da takie szczęście. Chyba nigdy się nie doczekam :-(
 
Do góry