reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

Myszko,
lekarze uważają, że starania do roku to normalka, ja jednak jestem innego zdania, bo czasami jest tak, że człowiek się stara i stara, po roku dopiero obserwacja cyklu, badanie hormonów i w końcu lekarz mówi, że w Pani przypadku musimy stosować leki i monitoring. A gdyby wcześniej kobieta by wiedziała, to nie denerwowała by się przez cały rok. Dlatego najlepiej sprawdzić poziom hormonów, oraz zobaczyć na USG jak pęcherzyk się rozwija, jezeli wszystko będzie w porządeczku to nic tylko serduszkować.
Buziaki i wszystkiego dobrego
 
reklama
Masz fajnie bo się tylko śmieje - mój ma od razu inteligentny komentarz w stylu: "ale ty durnowata jesteś, ledwo zaczeliśmy się starać a ty już wariujesz jakbyś bezpłodna była"

Cycki opadają normalnie... Ale spoko - w tym cyklu on ma pole do popisu, w następnym popiszę się ja :tak:;-)

Obyś nie musiała się popisywać! ;-) Powodzonka! :-)

Agutka dziś to i ja bede działać bo muszę te żołnierzyki rozruszać u mojego małża:-p ucieszy sie na pewno bo juz mu sie chce... heh

To sobie dzis razem "pojękamy",hahahaha! :-) :-D (tzn. mam nadzieję,że i ja też ;-))
 
Myszko,
lekarze uważają, że starania do roku to normalka, ja jednak jestem innego zdania, bo czasami jest tak, że człowiek się stara i stara, po roku dopiero obserwacja cyklu, badanie hormonów i w końcu lekarz mówi, że w Pani przypadku musimy stosować leki i monitoring. A gdyby wcześniej kobieta by wiedziała, to nie denerwowała by się przez cały rok. Dlatego najlepiej sprawdzić poziom hormonów, oraz zobaczyć na USG jak pęcherzyk się rozwija, jezeli wszystko będzie w porządeczku to nic tylko serduszkować.
Buziaki i wszystkiego dobrego
milusia ale jak zmienie lekarza to jak mam powiedziec bo nigdy tego nie mialam, tzn o co pytac? o jakie badanie dokladnie? bo musze wiedziec. mam 23 lata i lekarze sie mna zabardzo nie przejmuja bo przeciez mam jeszcze czas..... ale moj partner chce miec w koncu dziecko przed 40!!!
 
śluz płodny może pojawić się przed owulką - w nim przepływają sobie plemniczki aż do pęknięcia pęcherzyka... tak mi się wydaje - nie jestem w tym temacie ekspertem i prawdę powiedziawszy im więcej czytam i siebie obserwuję tym mam więcej wątpliwości... muszę przyznać, że zniechęca mnie fakt, że nie wiem czy mam ten śluz i czy to na pewno płodny, że nie umiem szyjki znaleźć... z drugiej strony to ledwo zaczęłam obserwacje, więc nie można się spodziewać że od razu będę ekspertem... ale że ja do cierpliwych nie należę no to jest jak jest :-p
wiesz ja też nie potrafię dobrze zbadać swojej szyjki. A co do śluzu to narazie u mnie jeszcze nie ma żadnego raczej:sorry: ale dziś i tak zadziałamy żeby potem były świeże plemniczki na owulację :tak:
śluzu płodnego w końcu sie chyba doczekam heh....
obym.. :cool2:
 
milusia ale jak zmienie lekarza to jak mam powiedziec bo nigdy tego nie mialam, tzn o co pytac? o jakie badanie dokladnie? bo musze wiedziec. mam 23 lata i lekarze sie mna zabardzo nie przejmuja bo przeciez mam jeszcze czas..... ale moj partner chce miec w koncu dziecko przed 40!!!
Myszko trzeba skontrolować poziom hormonów,
polecam stronkęhttp://www.ebrzuszek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=285&Itemid=99
ponadto powiedz lekarzowi o swoich obawach, że chciałabyś wiedzieć czy wszystko jest z Tobą w porządku i dopiero potem próbować (nawet rok).
Powiedz, że chciałabyś monitorować cykl (sprawdzić czy zachodzi u Ciebie owulacja) Jest to badanie mające na celu stwierdzenie występowania jajeczkowania czyli owulacji. USG dopochwowe wykonywane jest zwykle co 1-2 dni, najlepiej przez tego samego lekarza. Podczas każdego badania oceniany jest m.in. pomiar średnicy pęcherzyków i szerokości błony śluzowej macicy tzw. endometrium. W II połowie cyklu celem badania jest znalezienie cech przebytej owulacji. Podsumowując wszystko: lekarz w określonych – na podstawie długości Twoich cykli – dniach wykonuje USG. Obserwuje, jakie rozmiary przybiera pęcherzyk Graafa, oraz określa moment, gdy powinien pęknąć.
Musisz znaleźć lekarza, któremu zaufasz, nie będziesz się bała o coś zapytać, nie będziesz stresowała na wizycie. Ja miałam kilu takich ginekologów, którzy jak o coś zapytałam odpowiadali z ironią (jakbym miała to wiedzieć albo nie wiedzieć). Zachęcam do zapoznania się z Największy ranking lekarzy - opinie, wyszukiwarka, mapa na pewno bardzo Ci pomoże (mnie pomógł baaaaaaardzo , jestem bardzo zadowolona)
buziaki
 
no ja raczej wolałabym nie stać się ekspertem tylko zafasolkować raz raz i zapomnieć o obserwowaniu szyjki a skupić sie na obserwacji brzuszka :-)

co do śluzu to ja w tym cyklu mam jakiś dziwny... teraz np nie widze u siebie sluzu odpowiadającego płodnemu... mam "mokro" ale "sucho" - paradoks - niby mam mokro ale śluzu za bardzo nie widać :-p:zawstydzona/y::eek: konkretny śluz, który moim zdaniem byłby płodny miałam kilka dni temu - między okresem a spodziewaną owulką i wtedy też serduszkowaliśmy... tempka nie wskazuje jakoby owulcia już była - można zgłupieć dosłownie......... :rofl2: fajnie byłoby mieć na święta prezencik, ale coś podejrzewam, że będzie tak jak z pierwszym dzieckie - starania aż do szaleństwa i dopiero jak sobie porządnie odpuszczę to coś się wydarzy.... :eek:
 
milusia dzieki za objasnienie, nastepnym razem tak wlasnie zrobie bo zaczelam wlasnie 4 cykl. a ktorego dnia najlepiej wybrac sie do gina? dodam ze mam @ 5 dni
 
reklama
toteż właśnie nie potrafię sobie odpuścić :-p dlatego tu jestem i Wy dziewczęta pomagacie mi ogromnie dobrym słowem... dzięki Wam nie wylądowałam jeszcze w wariatkowie :-p

milusia dzieki za objasnienie, nastepnym razem tak wlasnie zrobie bo zaczelam wlasnie 4 cykl. a ktorego dnia najlepiej wybrac sie do gina? dodam ze mam @ 5 dni

a jak długie masz cykle?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry