reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

reklama
Aj normalnie nudno mi jednak w tym domu samej:-(
Głowa mnie dzis boli i jeszcze te oczy, nawet nie mam sil ogladac TV, od czasu do czasu zagladam tutaj. Powinnam myslec co zrobic na obiad, ale jakos sil nie mam:-:)eek:
 
Aj normalnie nudno mi jednak w tym domu samej:-(
Głowa mnie dzis boli i jeszcze te oczy, nawet nie mam sil ogladac TV, od czasu do czasu zagladam tutaj. Powinnam myslec co zrobic na obiad, ale jakos sil nie mam:-:)eek:

A co Ci się z oczami zrobiło????

Mnie tez boli głowa... podejrzewam, ze to od pogody...:-p az nie chce mi sie wyglądac przez okno... jakaś tragedia normalnie...

Aż zaszczepiłam sie dzisiaj na grypę... no a jutro idę na USG z tymi moimi jajnikami, co je nad morzem dorobiłam... choć juz mnie nie bolą... ale idę.. a coooo tam...:-p
 
TESTUJĄCE:


rudka - 20 października
zielona.wampirzyca- 21-22 październik
Marzi55 - 26 października
Kinga85 - 2 listopada
agniesiar - 4 listopada

ZAFASOLKOWANE:

Agapas :) -
dorkaa -
pati1159 - 3 cykl
mazia -
krewetka -
waniliowa -
sandrahaha -
scorpioniczkaa :) - 3 cykl
agast22 - 2 cykl
bakteria - 1 cykl

OBECNE STARACZKI:


Hope33
Martilla - 5 cykl
agniesiar - 10 cykl
mmm -5 cykl
Noukie
Marzi55 - 3 cykl
eijf
emilchen
qwas
mamutka32
kusska - 9 cykl
jagódka1231
nanusia82
toska32
ewelina28
Marcelkowa mama
chup - 1 cykl
mmkarolina
Melissa
kinga85 - 1 cykl
katia_793 - 8 cykl
Anulin
biedroneczka1980
rudka - 3 cykl
maćku - 3 cykl

u mnie to 1 cykl- dopisałam też :)))

Miłego popołudnia dziewczęta !! :-)
 
Coś w tym miesiącu większości nie idzie... jak nie debrecha jesienna to kłótnia z mężem i nici z przytulanek... ehhhh
Chyba każdy już jest tak zmęczony tym oczekiwaniem że wszystko się wali...
Dziewczyny głowa do góry :) Trzymam za Was kciuki ... :-):tak:

No właśnie jakiś pechowy ten miesiąc... a mówi sie, ze październik jest najbardziej płodnym miesiacem dla mężczyzn... ale co z tego...:-(
 
witam wszystkich jestem tu od dzisiaj ale wcześniej też byłam po innym nikiem agusia24 nie panietam hasła i dlatego zapisałam sie drugi raz. W czerwcu 2006 urodziłam synka i teraz z mężem staramy sie o kolejnego malucha. Tylko nam coś nie wychodzi. Niby okres mi sie spóźnia 2 dni bolą mnie piersi ale moja wydzielina jest lekko brunatna. Robiłam test i wyszedł negatywnie i dzisiaj odebrałam wyniki z labolatorium. Norma jest <5,3 a ja mam 5,5 czy moge sie cieszyć czy to w związku z tym że może mi sie zbliżać miesiączka. Gorąco pozdrawiam
 
reklama
witam wszystkich jestem tu od dzisiaj ale wcześniej też byłam po innym nikiem agusia24 nie panietam hasła i dlatego zapisałam sie drugi raz. W czerwcu 2006 urodziłam synka i teraz z mężem staramy sie o kolejnego malucha. Tylko nam coś nie wychodzi. Niby okres mi sie spóźnia 2 dni bolą mnie piersi ale moja wydzielina jest lekko brunatna. Robiłam test i wyszedł negatywnie i dzisiaj odebrałam wyniki z labolatorium. Norma jest <5,3 a ja mam 5,5 czy moge sie cieszyć czy to w związku z tym że może mi sie zbliżać miesiączka. Gorąco pozdrawiam

Witaj!!!

Przykładowe normy
Tygodnie ciąży -poziom beta hcg

3 - 5-50 mIU/ml
4 - 5-430 mIU/ml
5 - 19-7340 mIU/ml
6 - 1000-56000 mIU/ml

i jeszcze jedne przykładowe normy:

3-4 tydzień ciąży : 5,8 - 71,2 mIU/ml
4-5 tydzień ciązy : 9,5 - 750
5-6 : 217 - 7138
6-7 : 158 - 31795
7 : 3697 - 163563
8 : 32065 - 149571
9 : 63803 - 151410

Bardziej precyzyjne zakresy norm można uzyskać jeśli jest znany termin owulacji.

Przy ocenie wczesnej ciąży ważniejsze od bezwzględnych wartości HCG są przyrosty jego stężenia w czasie.
W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin.
Im ciąża starsza tym wzrost stężenia HCG wolniejszy i w przedziale 1200 mIU/ml-6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml ten czas może być jeszcze dłuższy. Przy HCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje już USG. Wartości nieprawidłowe nasuwają podejrzenie poronienia lub ciąży ektopowej (przyrost jest wolniejszy od prawidłowego). Możliwy jest jednak chwilowy spadek stężenia HCG w przypadku, gdy w macicy, zagnieździły się przynajmniej dwa zarodki (co zdarza się przy mnogiej owulacji lub po zabiegach In Vitro) i jeden z nich obumiera. Nie ma to w tym wypadku żadnego wpływu na pomyślny przebieg ciąży.
 
Do góry