reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

jestem ciekawa czy po tym bromergonie pojawią się jakieś skutki uboczne, wczoraj wziełam tylko pól tabletki i było ok, u mnie lekarka stwierdziła że jeden jajnik nie pracuje i jest to prawdopodobnie związane z tą prolaktyn, za 2 miesiące mam iść na kontrolę, aleb wcześniej jeśli coś będzie nie tak po tym bromergonie,
na kiedy masz wizytę u gina??może to nie PCO tylko chormony??
 
reklama
A moja przyjaciolka dzis w nocy urodzila malutka Jasmine:-) wlasnie bylam zakupic pare prezencikow i jutro jade zobaczyc malenstwo:tak: Mam nadzieje ze to przezyje:sorry::zawstydzona/y:
 
jestem ciekawa czy po tym bromergonie pojawią się jakieś skutki uboczne, wczoraj wziełam tylko pól tabletki i było ok, u mnie lekarka stwierdziła że jeden jajnik nie pracuje i jest to prawdopodobnie związane z tą prolaktyn, za 2 miesiące mam iść na kontrolę, aleb wcześniej jeśli coś będzie nie tak po tym bromergonie,
na kiedy masz wizytę u gina??może to nie PCO tylko chormony??

Dopiero za 2 tygodnie bo teraz wyjeżdżam. Wiesz co hormony to raczej nie bo to by wyszło podczas badań. Chociaż nie miałam robionego LH który z definicji PCO odpowiada na jego powstanie: PCOS rozwija się, gdy jajniki są stymulowane przez nadmierne ilości męskich hormonów (androgenów), w szczególności testosteronu - u mnie w normie, oraz przez nadmierne uwalnianie hormonu luteinizującego (LH) - nie miałam tego badania albo wysoki poziom insuliny we krwi (hiperinsulinemia) u tych kobiet, których jajniki są czułe na ten bodziec - a to akurat mam stwierdzone. Także pozostaje mi tylko jeszcze raz się wybrać do Gieni.
 
no myślę, że nie masz wyjścia, najlepiej niech ona zobaczy wszystkie wyniki badań i stwierdzi co i jak. Nie masz co się na zapas martwić
 
na ulotce pisze żeby nie brać bromergonu we wczesnej ciąży, a nam lekarka kazała się starac, nie wiem co o tym myśleć..
Mi oczywiście też :) bromergon później odstawiany jest stopniowo aż do nie brania :) myślę że dlatego aby nie było jakiegoś szoku dla organizmu, tym bardziej że prolaktyna rośnie w czasie ciąży.

Ja się na razie nie martwię tym PCO. Nie mam czasu :)
 
rudka - i co kupiłaś ten test?

A tak na marginesie to masz rację z ta zazdrością, zazdroszczę pati wszystkiego tych pryszczy, wymiotów, zawrotów głowy itp. Zniosę to z wysoko uniesioną głową tylko niech .............sie przytrafi!!!
Trzymam cie za słowo!!!!!:)
kupiłam, kupiłam jakis dziwny-komfort sie nazywa....ale chyba jutro nie zatestuje, mam jakies złe przeczucia, chyba najwczesniej pojutrze,zreszta na tescie pisze ze powinnam go wykonadz dzien po terminie spodziewanej wrednej a ja sie jej spodziewam jutro, wiec chyba w niedziele zatestuje
NIESTETY... wlasnie przyszla @ !!!!
ale ten swiat jest okutnie niesprawiedliwy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
życ mi sie odechciewa....
dobrze, ze jesteście WY.... człowiek wie przynajmniej, że nie jest z tem problemem sam i ktos go rozumie....
:((
:zawstydzona/y:
po to jestesmy by pocieszyc, choc wiem ze w takiej chwili pocieszenia nic nie dają:( trzymam kciuki za nastepny cykl nie poddawaj sie!! A nawiazujac do Twojej subskrypcji juz jestes Mamą - Aniołka, on gdzies tam jest i moze wroci do ciebie gdy sie uda nastepnym razem,przytulam mocno
wzięłam wczoraj bromergon i wszystko było ok:)
ciesze sie ze nie masz tych paskudnych objawow-oby tak dalej:)
na ulotce pisze żeby nie brać bromergonu we wczesnej ciąży, a nam lekarka kazała się starac, nie wiem co o tym myśleć..
ja brałam dostinex (odpowiednik bromergonu) jeszcze chyba przez kilka tygodni potwierdzonej ciazy-i dopiero wtedy mialam odstawic
 
Ostatnia edycja:
reklama
Emma -pomocy!!!

Odebrałam wyniki nie jestem pewna czy dobrze je interpretuje więc proszę powiedz mi co myślisz:sorry::

5dc.
LH 7,6 mIU/ml
FSH 5,8
mIU/ml
Estradilo 32,5
mIU/ml
Testosteron 0,50 ng/ml

Napisz mi proszę co o tym myślisz!!

Jeśli któraś z was jest też chodzącą encyklopedia tak jak emma to bede wdzięczna za interpretację wyników!:eek:
 
Ostatnia edycja:
Do góry