reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranie się o dzidiusia i Plamienie

Hej. Czy ktoś mógłby mi pomóc, ponieważ mam ogromny problem. Staram się o dzidziusia, mam cykle dość regularne, i na podstawie kalendarzyka wyliczylam sobie dni plodne, wyszlo na to ze zdązyłam jeszcze współżyć podczas tych dni, jednak dwa tygodnie później dostałam miesiączkę, tylko taką normalną. Czy jest jeszcze jakas szansa na to ze mogę być w ciązy? Bardzo prosze o rade. :)
 
reklama
Raczej nie koniecznie... ale jak chcesz to zrób badanie z krwi beta HCG.
Wiesz, czasem owulacja nie jest równo w połowie, a czasem mimo iż są wszystkie objawy jajeczkowania to go w ogóle nie ma. Głowa do góry! To nie jest zawsze tak, że za pierwszym razem się udaje. Próbuj jeszcze raz w tym cyklu i się nie stresuj :tak:
 
witam.. w ciąży raczej nie powinno byc plamienia ale wiem z opini innych kobiet ze moze ie tak zdazyc. np. moja szwagierka dowiedziala sie ze bedzie mama w 4 miesiacu ciazy.! przez te miesiace miala lekkie krwawienia ale to ostatnie bylo dosc silne i dlatego poszla do lekarza. na usg zobaczyla swoja dzidzie ktora juz miala raczki, nozki itp..:)nie miala do tego zadnych innych obiawow ciazy! tak wiec nigdy nic nie wiadomo :)) trzymam kciuki za was wszystkie zeby sie udalo !!!!!
 
Od jakiegos czasu staramy się z mężem o dzidziusia, ale jak narazie bez rezultatów. Chciałam podzielić się z Wami tym co się dzieje u mnie. Niestety jestem własnie w trakcie okresu a własciwie to juz końcówka, ale ten okres byl jakis dziwny. Zawsze miałam obfite miesiączki nawet ze skrzepami które trwaly min.4-5 dni,a obecna miesiaczka trwała zaledwie 3 dni i była bardzo skąpa-pierwszego dnia były tylko brazowe plameinia, drugiego to samo i dopiero na 3 dzien pojawiła się normalna krew jak przy okresie a dzisiaj znowu delikatne plamienia brazowe. Czy ktoras z Was tak miała??
Tak bardzo chcemy dzidziusia że ja to juz mam chyba jakieś urojenia, ciągle wydaje mi się że mi nie dobrze, wmawiam sobie że każda odchyła od normy to objaw ciąży. Na glowe można dostać. Wiem że stres nie jest wskazany przy planowaniu dziecka ale jak tu sie nie stresować??
 
hej dziewczyny ja taez czekam na dzidzie z mezem starmy sie juz 4 raz tzn. od 4 miesiecy moze tym razem mam raczej regularne cylke 25-27 dni. jak to jest z tymi plamieniami? macie podobne problemy?
 
moja koleżanka w kazdej z 4 ciąż miała okres do 4 mca, także za kazdym razem cięzki szok ze to ciąża. Moja ciocia teraz się dowiedziała o ciąży jest w 5 mcu a miała okres cały czas. A ja starałam sie ponad 3 lata i za kazdym razem okres był inny, bóle tez, a jak nie przychodziła miesiączka to bóle miałam jak na zwykły okres i wszystko na niego wskazywalo a na sczęście się udało po tylu latach zajść :-) także te plamienia nawet wyglądające jak okres nie muszą do końca świadczyć o braku ciąży, jeśli natomiast ma się podejrzenie co do ciąży to lepiej zrobić test lub bete, bo każde krwawienie w ciązy niesie za sobą ryzyko. Życzę Wam kochane prędkiego zafasolkowania:-):-):-)
 
Podobno plamienia w ciazy przypominajace okres nie sa az tak rzadkie jakby sie moglo wydawac.Chyba kazdy niemal zna kogos kto tak mial lub sam byl w takiej sytuacji.Jestem aktualnie na etapie starania sie.Dzis dostalam okres ale do tej pory myslalam ze sie udalo bo w ok 9 dniu po owulacji zobaczylam doslownie dwie kropelki krwi oraz troche zabarwionego sluzu.Myslalam ze to implantacja (zreszta o dzis nie wiem co to bylo.tylko ten jeden dzien).dzis natomiast dostalam niestety okres.na poczatku strasznie dziwny,bardziej brazowy niz czerwony ale nie bede sie nakrecala ze to nie okres a cos innego.Zakladam ze po prostu okres.Mam jednak pytanie teoretyczne.Skoro to okres to jest to moj 1 dc.Zaczelam znow lykac wiesiolek.Co jesli taki okres tak naprawde nie jest okresem(pytam naprawde czyto teoretycznie)?Jak wiadomo lyka sie go tylko do owulacji a juz na pewno nie we wczesnej ciazy.Czy ktos ma pojecie co dzieje sie kiedy ktos ma plamienia a mysli ze to okres i zaczyna lykac wiesiolek ktory dobry jest na sluz.Mam nadzieje ze nie za bardzo namieszalam i kto ma jakies pojecie na ten temat.
 
ja nie biore wiesiołka, tylko łykam od kilku miesięcy folik. caly czas nic, ale w tym miesiacu po owulacji moje piersi zrobily sie dziwnie wrazliwe, no i dziwnie bolal mnie brzuch po owulacji. Dzis (jakies 2 dni przed planowanym okresem) mam dziwne plamienia w kolorze kawy z mlekiem... mam test w szafie ale boje sie zrobic zeby sie nie rozczarowac :(
 
Hej wam wszystkim. Jestem tutaj nowa. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie ciepło :-)
Może opowiem wam moją historię z nadzieją, że ktoś będzie w stanie mi pomóc... Mam 20 lat. Jakieś 4 tygodnie temu robiłam sobie test ciążowy i wyszły dwie kreski. Jedna była bardzo bladziutka, dlatego też powtórzyłam test po tygodniu. Tym razem ta druga kreska była bardziej widoczna gołym okiem. Byłam pewna, że jestem w ciąży. Zaznaczam, że nie chcę mieć w tym czasie dziecko, ale stało się. Dziecka na pewno bym nie usunęła.
Jednak... w 6 tygodniu ciąży (z moich obliczeń) dostałam silnego krwotoku. Przez dwa dni leciała ze mnie ciemna krew ze skrzepami...:-( Byłam pewna, że to poronienie.
Po tym wszystkim objawy ciąży nie ustąpiły. Wciąż miałam wielki apetyt na śledzie, lody, pomidory i ogórki kiszone. Tak samo piersi bolały jak wcześniej... Nie wiedziałam co o tym myśleć.
Wczoraj zrobiłam sobie test dla pewności i właściwie z czystej ciekawości (to jest bądź by był 8 tc) i jak mnie zdziwiło gdy zobaczyłam dwa ładne czerwone kreseczki na teście. :tak: Co o tym myślicie? Minęło już 2 i pół tygodnia od tego krwawienia... I teraz nie wiem czy to był krwiak, pseudomiesiączka czy okres... Ale jakby to był okres to nie wyszedłby mi teraz test pozytywny:-( Czy hormon ciążowy może się tak długo utrzymywać? Oczywiście pójdę do ginekologa, ale to dopiero za tydzień.
Ktoś miał podobną sytuację?
Proszę o odpowiedzi.
Magda
 
reklama
Od jakiegos czasu staramy się z mężem o dzidziusia, ale jak narazie bez rezultatów. Chciałam podzielić się z Wami tym co się dzieje u mnie. Niestety jestem własnie w trakcie okresu a własciwie to juz końcówka, ale ten okres byl jakis dziwny. Zawsze miałam obfite miesiączki nawet ze skrzepami które trwaly min.4-5 dni,a obecna miesiaczka trwała zaledwie 3 dni i była bardzo skąpa-pierwszego dnia były tylko brazowe plameinia, drugiego to samo i dopiero na 3 dzien pojawiła się normalna krew jak przy okresie a dzisiaj znowu delikatne plamienia brazowe. Czy ktoras z Was tak miała??
Tak bardzo chcemy dzidziusia że ja to juz mam chyba jakieś urojenia, ciągle wydaje mi się że mi nie dobrze, wmawiam sobie że każda odchyła od normy to objaw ciąży. Na glowe można dostać. Wiem że stres nie jest wskazany przy planowaniu dziecka ale jak tu sie nie stresować??
pragnienie ciazy jest tak duze ze w pewnym moemencie wszystko bierze sie za objaw.Nie martw sie nie ty jedna tak masz;nie ty jedna masz takie urojenia i nie ty jedna sie stresujesz a tym ktore radza by tego nie robic (choc maja racje) jest bardzo latwo mowic.Ja rowniez miala (po tym jak bylam przekonana ze sie udalo) taki bardzo dziwny okres,bardziej brazowy niz czerwony,duzo krotszy niz zazwyczaj wiec myslalam ze mimo wszystko jestem w ciazy ale testy mowia inaczej niestety.Poza tym temperatura dawno spadla i nie mam zadnych objawow.trzymaj sie
 
Do góry