reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranie się o dzidiusia i Plamienie

cze
mam tak samo :tak: nieregularne cykle (i wyszło, że bez owulacyjne). Dostałam Lutkę 16-25 dc (na skrócenie cykli i powrót owu), ale dostałam @ po 5 dniach brania i odstawiłam. Gin powiedział, że to norma i mam brać 16-27 dc.
Brałam 1 raz tak długo i prawie przez czały czas plamiłam (w różnej ilości i koloru: jasna czerwień i brąz). Po skończeniu @ nie było do 6 dni. Przeszłam straszny ból i nudności (@ przyszła). Gin powiedział, że tak organizm zareagował i to norma.
Teraz biorę ją po raz 2 (16-27), dziś 7 dzień Lutkowy (plamień brak) :tak:
Mam brać przez 3 cykle (więc jeszcze 1 mnie czeka). Gin powiedział, żeby próbować choć Lutka czasem hamuje owu. Ale po braniu jej powinno być wszystko OK i owu i długości cykli nie powinny przekraczać 35 dni.
Zobaczymy ;-)
 
reklama
Wybaczcie, że być może założyłam bez sensu ten temat, ale nie wiedziałam gdzie przypiąć mój problem.

Otóż ostatnią miesiączkę miałam już bardzo dawno bo 26 lutego :confused: Byłam u lekarza na wizycie, który najpierw zlecił mi badania (nie wynikło z nich nic niepokojącego, po prostu lekkie zaburzenia hormonalne) i stwierdził, że tabletki antykoncepcyjne powinny pomóc. Zapisał mi Jeanine, po których czułam się strasznie. Miałam typowe objawy jak u kobiety w ciąży: mdłości, wymioty, osłabienie, straszne zmęczenie z rana... Po wizycie u lekarza, w 19 dniu brania tabletek przerwałam kurację. Mój ginekolog stwierdził, że mam zaczekać na krwawienie i wtedy zacząć brać inne tabletki.

Problem polega na tym, że dziś mija 8 dzień jak odstawiłam tabletki Jeanine a krwawienia nadal brak. Czuję się już lepiej niż wtedy gdy je brałam, ale wciąż pozostał we mnie wstręt do niektórych pokarmów, czasem z rana to osłabienie i mdłości. Zadzwonię dziś do mojego lekarza, ale pomyślałam, że może któraś z was miała podobnie i trochę mnie pocieszy...

Wybaczcie jeśli zanudziłam i z góry dziękuję za jakieś opinie :-)
Pozdrawiam
 
witaj!po pierwsze nie powinnaś przerywać brania tabletek,dopóki nie skończy się opakowanie,możesz rozregulowac sobie cykle.a miałaś robione usg,żeby sprawdzić czy z jajnikami wszystko ok???ja bym radziła zrobic test ciążowy(albo betkę),a jak będzie negatywny,to idź na usg.w razie czego możesz iść jeszcze do innego ginka.życzę powodzenia;)
 
bibinko, dziękuję Ci za radę. Decyzją lekarza w 19 dniu przerwałam tabletki, bo branie ich nie miało najmniejszego sensu (wymiotowałam, nie nadawałam się do życia)... Też zastanawiałam się nad testem, ale czy możliwe jest bycie w moim przypadku w ciąży (kiedy ostatnią @ miałam w lutym)? USG miałam robione jakoś pod koniec marca czy na początku kwietnia, lekarz twierdzi że wszystko jest ok. Wtedy też byłam badana po raz ostatni.
 
współczuję,fatalnie Twój organizm zareagował na te tabsy.to może idź na konsultację do innego ginka,warto zapytać.tylko do takiego poleconego,żebyś na jakiegoś patałacha nie natrafiła,bo takich wielu niestety.sama wiem...niestety coraz więcej kobitek ma problemy z cyklami,takie życie.trzymam kciuki i daj znać,jak czegos się dowiesz;).
 
Hej dziewczyny... jestem tu nowa i od niedawnego czasu obserwuje wasze forum.Ja co m-ce mam problem z moim okresem choruje na PCO i mam strasznie nieregularny. 4mce temu byłam u gin i przepisał mi tabletki anty jak brałam było wszystko ok okres był punktualny i strasznie obfity wydaje mi sie ze to dobrze;) tylko teraz jak odstawilam przez 3 mce było dobrze pare dni mi sie spoznial ale był. A w tym mce niestety juz go nie bede miała ;( wydaje mi sie ze to przez PCO ale mam cichą nadzieje ze jest tam mała fasoleczka ;) z chłopakiem kochamy sie bezzabezpieczenia i bierzemy pod uwage dzidzusia (on bardzo by sie ucieszył ale ja chyba nie jestem jeszcze gotowa) za miesiąc znow ide na kontrole do gin tylko przed tym upewnie sie czy nie jestem w ciąży zeby mnie nie zaskoczył ;) zrobie sobie test w najblizszych dniach bo jak nie mam okresu to ciagle mi sie wydaje ze jestem w ciazy a czasem to nawet czuje obecnosc dzidzusia hehe.
 
Witajcie :-) Zadzwoniłam wczoraj do mojego lekarza, który mnie uspokoił i powiedział, że mam spokojnie poczekać na krwawienie. No a dziś z rana zobaczyłam maleńką plamkę na majtkach ;-) Nie wiem czy to już TO ale jestem dobrej myśli. Dziękuję zatem za porady :-)
Pozdrawiam gorąco!
 
Już sama nie wiem co myśleć... Rano była na majtkach ta plamka krwi, więc cała rozradowana założyłam podpaskę. I co? Zero krwawienia :confused: Dosłownie nic!

Co mogła oznaczać ta plamka?
 
Witam!
Mam problem ostatnia miesiączka spóźniała mi się. Czwartego dnia zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywny. A piątego dnia nagle zaczęłam krwawić tak jak przy normalnej miesiączce. Krwawienie trwał 6 dni. Dziś jest pierwszy dzień bez krwawienia. O czym może świadczyć to krwawienie? Czy którejś z was się coś takiego przytrafiło? Idę do lekarza, ale dopiero 1 lipca..... trochę się martwię. Bardzo zależy mi na ciąży staramy się od kilu miesięcy.
 
reklama
nie chce cie martwic ale moglo to byc poronienie samoistne...skoro test wyszedl pozytywny to znaczy, ze byla to ciaza...w moim przypadku bylo tak, ze tes pozytywny w 2 dni po terminie @ i drugi pozytywny w 5 dniu po terminie @ jednak rowno tydzien po zrobieniu pierwszego testu zaczelam krawic pojechalam od razu do lekarza no i... poronienie samoistne...mi lekarz powiedzial zeby nie robic testu wczesniej jak 2 tyg po terminie @ bo wczesniej sa to porinienia samoistne, o ktorych kobiety nawet nie wiedza...powinnas byla jechac od razu do lekarza...dlaczego tego nie zrobilas tylko czekalas z tym krwawieniem? Test moze sie mylic tylko w jedna strone,moze ciazy nie wykryc ale jesli ja pokaze to na pewno jest to ciaza...
 
Do góry