reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

starania się - watpliwości..

Hej to ja ;-)
Pajka temp ładnie odbiła nonon może się coś szykuje? :-)
Agniesiar jak szyjka sie uniosla to ok bo przed @ szyjka opada i mięknie

u mnie się ciutek sprawy pokomplikowały to i mniej mnie na forum coś mi się wydaje ze wpadnę kiedyś jak zobaczę II ...... męzu teraz w szpitalu szprycują go lekami .... itp itp nie bede smęcić

trzymam kciuki za wszystkie się starające! :sorry:

Hej Ewciu ;-) co to z Twoim mężem mam nadzieje, że nic złego . Tempka rosnie, ale ciekawe czy jest efekt :-)
 
reklama
tak tak czekaj cierpliwie.. pamietaj wkroczyl nowy czynnik czyli ziola wiec moglo sie przestawic.. spokojnie poczekaj i zobaczysz jutro jak nie przylezie to zrob test
 
tak tak czekaj cierpliwie.. pamietaj wkroczyl nowy czynnik czyli ziola wiec moglo sie przestawic.. spokojnie poczekaj i zobaczysz jutro jak nie przylezie to zrob test

No wlasnie nie wiem tylko jak ziola mogly zadziałac, ale stwierdzilam, ze jak do konca tygodnia nie przyjdzie a tempka bedzie sie utrzymywala to wtedy testa walne. Poczekam do terminu tego, co zawsze @ miałam czyli do ostatniego :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam:-)Byłam dzisiaj u gina i z dzidzią jest wszystko w porządku,rośnie jak na drożdzach ma 83mm,ale mam małą infekcje i mi zapisał globulki które musze brac w nocy przez 12dni:tak:Za miesiąc dowiem sie co juz bede miała,ale ciesze sie bo słyszałam serduszko jak głośno bije i widziałam jak ładnie sie ruszała,nawet buzką ruszała:-)
 
Do konfliktu między grupami krwi dochodzi w następujących przypadkach:

  • ciąża — jeżeli [ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/Matka"]matka[/ame]
    [ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/Matka"]
    wikipedia_icon.gif
    Matka[/ame]
    nie posiada pewnych antygenów, obecnych w krwi [ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziecko"]dziecka[/ame]
    [ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziecko"]
    wikipedia_icon.gif
    Dziecko[/ame]
    , może dojść do reakcji układu odpornościowego czyli [ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_hemolityczna_noworodka"]konfliktu serologicznego[/ame]
    [ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_hemolityczna_noworodka"]
    wikipedia_icon.gif
    Choroba_hemolityczna_noworodka[/ame]
    ,
0 - [ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/Allel"]allel[/ame]
[ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/Allel"]
wikipedia_icon.gif
Allel[/ame]
niemy

Najczęściej występuje konflikt w układzie grupowym Rh i ABO. Konflikt w układzie Kell występuje rzadko , ale ma równie silny przebieg jak w układzie Rh

Częstość występowania niezgodności serologicznej stwierdza się u około 20-25 % ciąż, natomiast do konfliktu serologicznego dochodzi w około 10% tych ciąż i dotyczy on głównie układu 0-A1 (matka - dziecko). Do konfliktu może dojść już w pierwszej ciąży.

Konflikt może doprowadzić do silnej niedokrwistości u płodu a w konsekwencji nawet do jego obumarcia. Konflikt serologiczny może dotyczyć nie tylko czynnika Rh, ale również grup głównych czy rzadkich grup krwi. Może pojawić się, gdy matka ma grupę krwi np. 0 a dziecko dziedziczy A lub B.

A więc ja mam 0 Rh+ M ma AB Rh+ a ewentualne grupy krwi dziecka to A(+,-) lub B (+,-) a ja w badaniach ma stwierdzone grupę 0 nieme czyli "jeżeli [ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/Matka"]matka[/ame]
[ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/Matka"]
wikipedia_icon.gif
Matka[/ame]
nie posiada pewnych antygenów, obecnych w krwi [ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziecko"]dziecka[/ame]
[ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziecko"]
wikipedia_icon.gif
Dziecko[/ame]
,"
W takiej sytuacji może po prostu dochodzic do wczesnych poronirń.
Nieciekawie:-(
 
reklama
Niunia a po co martwisz się na zapas???
Ja jestem drugi raz w ciąży ,mamy konflikt serologiczny i dlatego często mam robione badanie coombsa, ale nie myślę,że będzie źle. Problemy jeśli są - to raczej w drugiej ciąży. A poronić można z wielu powodów i gdybym o tym myślała wcześniej to darowałabym sobie rodzenie dzieci.
 
Do góry