reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

starania się - watpliwości..

Hanka
Czesciowo dobrze gadasz. Tyle ze te pecherze wcale male byc nie musza. Jak ma pozniejsze owu, to sa ok...
Endo - jestes pewna ze jest zaleznosc slo i endo ? Nigdy nie slyszalam....

Ona ma to samo co ja.
Moim zdaniem w tym dniu są za male, tylko teraz sprawa jak będą przyrastać.
Dobrze i nie dobrze że nie pękają więc może przetrzymać owu i podać leki w dniu kiedy osiągną odpowiednią wielkość. Tylko konowaly nie dają jej leków na pękanie.

Clo upośledza endo, wiem od lekarza. Tylko ja biore clo od listopada zeszlego roku z malymi przerwami więc ja to już jestem przesiąknięta clo.
 
reklama
Pajka


Kobiety maja wykresy dwufazowe lub trojfazowe. Czyli wiraznie widac na przestrzeni 30 dni ze sa 2 lub 3 skoki tempek. Zawsze przy owu jest skok (w duzym uproszczeniu) i to jest jedyny skok zwykle. Wtedy masz doczynienia z dwufazowym wykresem

Zdarza sie jednak ze sa 2 skoki w cyklu - owu i po owu pare dni. Rzadziej ale sie tez zdarza ze zaraz po malpie masz niska tempke ktore sie z deka podnosi kilka dni przed owu a pozniej masz wyrazny skok przy owu. Jets wiec trojfazowka


Kobiety ktore nie maja 2- czy trojfazowego wykresu nie maja owu
 
teraz to jeszcze chyba nie :-D:-D poczekam jeszcze bo raczej przy 11 mm nie peknie :-D wale mysle, ze od piątku praca będzie :-Dno i chyba zakupie testy owulacyjne myślę, że się przydadzą.:-D

Jak nie pękają ci pęcherze to nie masz skoku LH więc testy owulacyjne na nic sie zdadzą. Chyba że lekarze ciut się mylą i pęcherze pękają
 
Ona ma to samo co ja.
Moim zdaniem w tym dniu są za male, tylko teraz sprawa jak będą przyrastać.
Dobrze i nie dobrze że nie pękają więc może przetrzymać owu i podać leki w dniu kiedy osiągną odpowiednią wielkość. Tylko konowaly nie dają jej leków na pękanie.

Clo upośledza endo, wiem od lekarza. Tylko ja biore clo od listopada zeszlego roku z malymi przerwami więc ja to już jestem przesiąknięta clo.

Hanka ja miałan nawet przy clo w 10 dc miałam tak, ze dwa pecherzyki miały po 11 mm a w 16 dc miałam jeden wielkosci 25 mm a drugi 19 mm.
Co do endo to u mnie własnie clo działa na nie. Zobaczymy czy bedzie czy nie owulka. Pewnie sie okarze za pare dni. I tak ostatnie dwa cykle mialam 16 dc owulke wiec teoretycznie jeszcze przez 3 dni pewnie troche podrosną
 
Hania


No clo jak kazdy lek troche zmienia sprawy. Ale sadzilam ze moze dzialac w 2 kierunkach - wplywac negatywnie a czasem pozytywnie. Stad wysnulam wniosek ze skoro na dwoje babka wrozyla - jednoznacznie nie mozna clo przypisac tego czy innego wplywa na endo. No ale sie moge mylic
 
Jak nie pękają ci pęcherze to nie masz skoku LH więc testy owulacyjne na nic sie zdadzą. Chyba że lekarze ciut się mylą i pęcherze pękają


Ogólnie przy clo miałam tak, ze pecherzyki miały 25 w jednym cyklu i 23 w drugim cyklu ( + w tym drugim miałam drugi pecherzyk i mial 33 mm w 29 dc pękł) i ogólnie wszystkie pękały. Nie pękają jak nie mam leków na stymulację. Wiec nie iem od czego o zależy.
 
Pajka


Kobiety maja wykresy dwufazowe lub trojfazowe. Czyli wiraznie widac na przestrzeni 30 dni ze sa 2 lub 3 skoki tempek. Zawsze przy owu jest skok (w duzym uproszczeniu) i to jest jedyny skok zwykle. Wtedy masz doczynienia z dwufazowym wykresem

Zdarza sie jednak ze sa 2 skoki w cyklu - owu i po owu pare dni. Rzadziej ale sie tez zdarza ze zaraz po malpie masz niska tempke ktore sie z deka podnosi kilka dni przed owu a pozniej masz wyrazny skok przy owu. Jets wiec trojfazowka


Kobiety ktore nie maja 2- czy trojfazowego wykresu nie maja owu

Dzięki za wyjaśienie. U mnie może być podwyższona tempka bo jestem przeziębiona więc możliwe, że ciut jest wyższa :-)
 
Hania
No clo jak kazdy lek troche zmienia sprawy. Ale sadzilam ze moze dzialac w 2 kierunkach - wplywac negatywnie a czasem pozytywnie. Stad wysnulam wniosek ze skoro na dwoje babka wrozyla - jednoznacznie nie mozna clo przypisac tego czy innego wplywa na endo. No ale sie moge mylic

Wiesz po między B a prawdą przy clo powinni podawać coś na zwiększenie endo.
Nie twierdze że wszystkie mamy tak reagować jak w ulotce jest napisane tylko jeżeli jest takie działanie, baba się stara o dziecko to moim zdaniem konowal powinien o tym poinformować.
Tylko mam cały czas wrażenie że u nas dalej jest przeświadczenie że spróbujemy bez leków a jak się nie będzie udawało to wtedy.

Ja bez clo nawet nie mam co liczyć na pęcherze, produkuje pęcherze jak porąbana ale już mi lekarz nie powiedział że do tylu pęcherzy potrzebne jest konkretne endo żeby doszło do zagnieżdzenia i w takim przypadku trzeba wspomagacze.
 
reklama
Do góry