reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

pietrucha do dzieci mamy ponad 130km w jedną stronę... więc jest trochę. I widujemy się w kratkę, nie ma ustalonych terminów, ustalane są na bieżąco. Dziwne to jest wszystko i strasznie mi się wlecze. Buuuu...

I naprawdę nie jestem silna! Gdybyście mnie widziały np. w sobotę jak wyłam w poduszkę... eh...

ewik wszystkiego najlepszego :-) - ja też miałam kilka dni temu urodziny, czyli obie jesteśmy spod znaku byka! Buziaki urodzinowe dla Ciebie, niech te dni nie będą dla Ciebie ciężarem, ale dadzą Ci wiele radości.

michalina nie martw się. Trzymam kciuki za badania krwi Wiki
 
reklama
HEJ DZIEWCZYNY . To jest mój pierwszy pełny cykl po poronieniu (15.03- 10 tc). dostałam od ginekologa luteine )1x dziennie pod jezyk) która zaczełam brac 3 dni po owulacji przez 10 dni. dzisiaj jest 6 dzien p.o. i byłąm na badaniu progesteronu

Dziewuszki odebrałam wyniki progesteron wynosi 20.60 ng/ml

i napisane mam na wyniku u prawidłowo miesiaczkującej kobiety
1) faza folikularka <0,1- 0,3
2) faza lutealna 1,2 - 15,9

i kobiety w ciazy

1) I trymestr 2.8 - 147,3
2) II trymestr 22.5 - 95.3
3) III trymestr 27,9 - 242,5

co to oznacza? prosze odpowiedzcie...
przypomne ze jestem w 23 dniu cyklu a w 16/17 dniu cyklu mialam owulacje (robilam testu owulacyjne i tak tez ovu wyznaczył)
 
"Normy poziomu progesteronu

Prawidłowe stężenie hormonu w surowicy krwi u kobiet wynosi:

- po owulacji 1 - 28 ng/ml;
- do 12. tygodnia ciąży 9 - 47 ng/ml;
- 12.-28. tydzień ciąży 17 - 146 ng/ml;
- powyżej 28. tygodnia ciąży 55 - 200 ng/ ml.

Cykl menstruacyjny kobiety ma dwie fazy: pierwsza przypada na czas owulacji, druga – po owulacji. W tej pierwszej fazie stężenie progesteronu jest stosunkowo niskie. Jego wzrost można zauważyć na około półtora doby przed jajeczkowaniem. Potem z każdym kolejnym dniem stężenie progesteronu wzrasta (wytwarza się ciałko żółte). Najwyższy poziom hormonu obserwuje się w 7. i 8. dniu po uwolnieniu komórki jajowej. Od momentu zapłodnienia progesteron produkowany jest nadal przez ciałko żółte, a potem przez łożysko. A jeśli nie doszło do ciąży – poziom hormonu stopniowo opada."

Ało takie cuś znalazłam... wynika z tąd, że normy są nieco inaczej ujęte...:nerd:... chciałabym pomóc ale niestety nie potrafię.... mam jednak nadzieję, że któraś z naszych dziewcząt coś podpowie...:-)
 
Witajcie Dziewczyny. Dzisiaj stracilam swojego Aniołka w 8.5 tc.jutro juz wychodze ze szpitala po tygodniowym pobycie.Nie zgodziłam sie na wykonanie lyzeczkowania i prawie zmusilam lekarza do podania najpierw leków a nie robienia zabiegu . oczywiście na straszył mnie, ze dostane zakażenie, ze sie macica sama nie oczyści. A jednak zabieg był zbędny bo wszystko samo zeszło. Najwiekszemu wrogowi nie życzę tego co dzisiaj przeżyłam w toalecie gdy moje wyczekane dziecko wpadlo do środka! Powiedzcie mi ile czasu dochodzi się do siebie (fizycznie) po takim poronieniu wywołanym farmakologicznie? Bo psychika siada nawet najtwardszym kobietom w takiej sytuacji. ...
 
Witajcie Dziewczyny. Dzisiaj stracilam swojego Aniołka w 8.5 tc.jutro juz wychodze ze szpitala po tygodniowym pobycie.Nie zgodziłam sie na wykonanie lyzeczkowania i prawie zmusilam lekarza do podania najpierw leków a nie robienia zabiegu . oczywiście na straszył mnie, ze dostane zakażenie, ze sie macica sama nie oczyści. A jednak zabieg był zbędny bo wszystko samo zeszło. Najwiekszemu wrogowi nie życzę tego co dzisiaj przeżyłam w toalecie gdy moje wyczekane dziecko wpadlo do środka! Powiedzcie mi ile czasu dochodzi się do siebie (fizycznie) po takim poronieniu wywołanym farmakologicznie? Bo psychika siada nawet najtwardszym kobietom w takiej sytuacji. ...

Majka bardzo współczuje. Wiem co przezywasz bo straciłam swojego Skarba w 10 tc.. ja dostałam zielone swiatło po miesiaczce byłam na usg okazało się ze macica nie ma zrostów jest wszytsko ładnie pogojone i macina jak to lekarz okreslił nie pamieta aby była jakakolwiek ciąza.

trzymaj sie kochana...
 
witaj majka.... bardzo mi przykro z powodu Twojej straty..... (*)... z mojego doświadczenia ...ja urodziłam w 23 tc połóg trwał ok 3 tyg... po kolejnych 3 zaczęło się plamienie a tydzień później okres... następne @ mam regularne... tzn teraz czekam na 3 miesiączkę.. powinna już się pojawić... objawy mam ale @ brak więc czekam. Ja dostałam zielone światło po 4 cyklach ale czuje się już gotowa więc nie wiem czy nie zacznę starań już w tym cyklu.... pozdrawiam... teraz trudne chwile przed tobą... ściskam
 
Ostatnia edycja:
reklama
majka,kasia witajcie (*)(*) dla Waszych Aniołków..........przykro mi że musicie tez przez to przechodzić...ja zawsze pierwszą @ dostawałam po ok. 28 dniach tzn. dzień straty to jakby pierwszy dzień cyklu......majka
ja raz czekałam 2,5 tygodnia aż sama się oczyszczę i wszystko było ok.....tylko skontroluj jeszcze po pierwszej @.

Trzymajcie się Dziewczyny....jakby co to piszcie...


michalinko nareszcie sie odezwałaś,wszystko bedzie dobrze z Wiki,porobisz badania i wszystko sie wyjaśni tak to juz jest z Maluszkami....jak nie biegunka to zatwardzenie......pewnie jakaś niegroźna bakteria...albo po prostu jelitka jeszcze bardzo wrazliwe.....trzymam kciuki &&&&&&& żeby walka z rzadką kupką szybko sie skończyła.......buziaki dla Was

celta wierzę,że nie jedną noc już nie przespałaś bo takie zmiany w życiu są naprawdę bardzo emocjonalne,bitwa myśli strach,radość.obawa.lęk.......wszystko pewnie sie w głowie kotłuje....ale jak juz dzieciaki będziesz miała w domu to na pewno nie będziesz juz miała czasu na myślenie ale na działanie....czas juz wtedy będzie zasuwał a Ty juz nie będziesz umiała wyobrazic sobie życia bez Nich:happy:.....dasz radę:tak:

madziorek ale ten Twój suwak zasuwa:-D buziaki
 
Do góry