reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

reklama
pytalam tez na innym wątku jesli w ANA1 nic nie wyszlo to nalezy robic dalej ANA2 i ANA3?



Przykro mi, ja tez jestem po zabiegu juz 2 miesiące. Ja robiłam:
*zespół antyfosfilipidowy
*białko S, C
*antykoagulant tocznia
*trombofilia wrodzona
*homocysteina, kwas foliowy, wit D
*przeciwciała ANA1
*przeciwciała przeciwantygenom łożyska
*wszelkie toxoplazmozy, chlamydie itp miałam robione przed ciążą
*tarczyca (Tsh, ft3, ft4 przeciwciała TG i anty TPO)
*cytomegalia, różyczka


warto też zrobic hormony jeśli nie były robione

Tyle pamiętam można jeszcze robić komórnki nk i kariotypy rodziców. Jest wątek ciążą po poronieniu i poronienia nawykowe gdzie jest bardzo dużo badań, które dziewczyny wykonywały.

@eveline00
 
Robiłaś odrazu po poronieniu czy musiałaś odczekać jakiś czas? Lekarz zlecił Ci te badania czy na własną rękę?

Wszystko na własną rękę i za kasę.
Niektóre z nich trzeba zrobić do 6 tygodni po poronieniu bo tylko wtedy coś wyjdzie jakieś przeciwciała, które się uaktywniaja w ciąży.

To są spore koszty na początku radziłabym trombofilie bo prawie każda z nas tutaj ma jakąś mutacje i zespół antyfosfolipidowy to trzeba do 6 tyg.
 
reklama
Do góry