reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

reklama
Cześć dziewczyny,

od jakiegoś czasu czytam Wasze posty i postanowiłam do Was dołączyć...:)
Z mężem staramy się o nasze pierwsze dziecko od ponad roku...po 7 miesiącach się udało ale niestety poroniłam dość wcześnie bo w 6 tyg :( przy okazji dowiedziałam się, że mam podejrzenie macicy dwurożnej...od tego czasu dalej nic...dlatego postanowiłam zrobić badania hormonalne i wyniki nie są zadowalające :/

TSH 1,610 zakres 0,270-4,200
badanie zrobione w 3 d.c:
FSH 5,16 mlU/ml zakres 3,5-12,5
LH 2,82 mlU/ml zakres 2,4-12,6
Estradiol 35,54 pg/ml zakres 12,4-233
Prolaktyna 26,09 ng/ml zakres 4,79-23,30
Androstendion 4,31 ng/ml 0,30-3,30

Tesosteron 33,70 ng/dl 8,40-48,10

Martwi mnie podwyższona prolaktyna i Androstendion....oraz stosunek LH do FSH podobno powinien wynosić około 1 ...u mnie jest 0,55 za niskie...czy to może być PCOS???

Czy któraś z Was miała podobnie i może podpowiedzieć co mam robić dalej? :(
 
Cześć dziewczyny,

od jakiegoś czasu czytam Wasze posty i postanowiłam do Was dołączyć...:)
Z mężem staramy się o nasze pierwsze dziecko od ponad roku...po 7 miesiącach się udało ale niestety poroniłam dość wcześnie bo w 6 tyg :( przy okazji dowiedziałam się, że mam podejrzenie macicy dwurożnej...od tego czasu dalej nic...dlatego postanowiłam zrobić badania hormonalne i wyniki nie są zadowalające :/

TSH 1,610 zakres 0,270-4,200
badanie zrobione w 3 d.c:
FSH 5,16 mlU/ml zakres 3,5-12,5
LH 2,82 mlU/ml zakres 2,4-12,6
Estradiol 35,54 pg/ml zakres 12,4-233
Prolaktyna 26,09 ng/ml zakres 4,79-23,30
Androstendion 4,31 ng/ml 0,30-3,30

Tesosteron 33,70 ng/dl 8,40-48,10

Martwi mnie podwyższona prolaktyna i Androstendion....oraz stosunek LH do FSH podobno powinien wynosić około 1 ...u mnie jest 0,55 za niskie...czy to może być PCOS???

Czy któraś z Was miała podobnie i może podpowiedzieć co mam robić dalej? :(
Ja miałam niski stosunek Lh do fsh wynosił też 0,5 do tego bardzo wysoka prolaktyne i tsh w granicach 3 i udało się zajść.U Ciebie problemem może być ta macica musisz to zdiagnozować.Co do PCOS się nie wypowiem ,bo nie znam tematu.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Pisałam ostatnio,że poziom bhcg mi spadł z 11mlU/ml na 10mlU/ml.Po 4 dniach zrobiłam i wzrosło do 12mlU/ml.Chyba oszaleje do tego @ nie dostałam.Przez tego torbiela może mi skakać ten poziom bhcg.W środę powtórzę a w czwartek idę chyba do lekarza,bo już nie wiem co myśleć
 
@Jula_90 witaj. Przykro mi z powodu poronienia. Ja mam za soba 2.na podobnym etapie.
Twoj prolaktyna nie jest wysoka. Delikatnie ponad norme. Pamietaj ze na prolaktyne wplywa wszystko. Dzien przed badaniem nie mozna wspolzyc ciezko pracowac wyspac sie przedewszystkim. A macica podobno z taka tez idzie urodzic.

☆ Walczyć o marzenia ☆
 
Pisałam ostatnio,że poziom bhcg mi spadł z 11mlU/ml na 10mlU/ml.Po 4 dniach zrobiłam i wzrosło do 12mlU/ml.Chyba oszaleje do tego @ nie dostałam.Przez tego torbiela może mi skakać ten poziom bhcg.W środę powtórzę a w czwartek idę chyba do lekarza,bo już nie wiem co myśleć
Co tu jest grane? Moze ciaza chce sie utrzymac ale nie moze? Za niskie jest bhcg :/

☆ Walczyć o marzenia ☆
 
reklama
Do góry