reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

Atanku kochany :) myślę,że bedziesz wiedzieć jak już się zacznie :) Tak jak fifka mówiłą..nie da się tego nie zauważyć :-p. Póki malutka się nie rodzi to wysypiaj się ile wlezie..bo czeka Cię potem parę nieprzespanych tygodni..porób sobie obiadki (pomroź), pójdź na manicure, do fryzjera ..
Z tego co słyszałam to wody w cale nie muszą lecieć żeby zaczął się poród (lekarze zaczami sami przekuwają worek owodniowy).
Co do czopa to nie wiem..
 
reklama
Atanku kochany :) myślę,że bedziesz wiedzieć jak już się zacznie :) Tak jak fifka mówiłą..nie da się tego nie zauważyć :-p. Póki malutka się nie rodzi to wysypiaj się ile wlezie..bo czeka Cię potem parę nieprzespanych tygodni..porób sobie obiadki (pomroź), pójdź na manicure, do fryzjera ..
Z tego co słyszałam to wody w cale nie muszą lecieć żeby zaczął się poród (lekarze zaczami sami przekuwają worek owodniowy).
Co do czopa to nie wiem..
Zgadzam się. U mnie nawet szyjka się nie skróciła a zaczęłam rodzić. Oj odpoczywaj ile mozesz... jak ja zaluje ze zamiast odpoczywać przed przed porodem jeszcze wczesnie wstawałam by cos porobic i denerwowałam się bo mała nie chciała przyjsc na swiat.
 
Atanku, to jest racja, korzystaj na spanie póki możesz! Ja dzisiaj jestem ledwo ciepła i marzę o drzemce...


Anno a ja jestem zła ze tak mało zrobiłam przed porodem... bo teraz nie mam na nic czasu...

Martocha
zgadza się, nie muszą, poza tym często też lecące wody nie oznaczają porodu... Czasem też jest tak ze wody odchodzą a kacji nie ma i nie ma... i potrzebna jest kroplówka na wywołanie... heh bez kitu... poszłabym sobie do fryzjera... odrosty mam jak nie wiem...

Dzisiaj straciłam po raz pierwszy cierpliwość do Konrada... pół nocy mi nie spał... wołał na jeść, ale był najedzony... ekał i akał... wiedziałam ze ma czysto ale wzięłam go do przewijania (a nóż moze coś tam się pojawiło) i tylko zdjełam pieluszkę a on?????????? Obiskał wszytko... mnie siebie i ostatni pokrowiec na przebijak... (resztę też zasikał i nie zdążyły wyschnąć...) potulnie przebrałam go i przytuliłam, ale w środku czułam ze się we mnie gotuję... :zawstydzona/y:


A teraz też woła na jeść....
 
Fifka, dlatego na przewijak daję tylko pieluchy, już nie ubieram. A jak nie chce spać, to zgaś światło, otul mocno kocykiem, rożkiem, połóż sobie na brzuchu i nic nie mów. Powinno pomóc.
A dzieci wołają jeść, jak je brzuch boli, być może ma kolkę, masuj, połóż ciepłą pieluchę na brzuszek, albo suszarką lekko ogrzej.
 
Sil i ja chyba też zacznę pieluchy podkładać... choć mam 5 pokrowców więc byłam święcie przekonana ze wystarczy... :no: Ale to urok syna... jak siusia to już wszytko wokół jest mokre... (razem ze mną, jak nie zdążę zakryć ręką siusiaka)

Ja wiem ze ból brzuszka wywołuję u dziecka odruch głodu... Konrad za dużo powietrza łyka i się biedaczek gazuję... Masuję mu ten brzuszek... najczęściej kładąc go brzuchem na swój brzuch i głaszczę okrężnymi ruchami jego pupkę i plecki (wtedy brzuszkiem trze o mój brzuch i puszcza bąki) Suszarki jeszcze nie próbowałam ale chyba będę musiała zacząć bo te problemy z brzuszkiem są coraz częstsze...
 
Suszarki jeszcze nie próbowałam ale chyba będę musiała zacząć bo te problemy z brzuszkiem są coraz częstsze...
Fifka, a nie stosujesz tych kropelek wszelakich na kolki?
Ja planuje iść do fryca teraz 20 lutego i później pod koniec kwietnia przed porodem.
Muszę też sobie w kwietniu przygotować jakieś potrawy w słoikach i zamrozić kilka pojemników, żeby jakoś maj przetrwać.

Cześć tak w ogóle :-)
Czy ja dobrze widzę, że u mnie od poniedziałku 3 trymestr się zacznie?
Cisza jak makiem zasiał, to idę na spacer
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
 
Ostatnia edycja:
Netka śliczny komplecik :-D


Fasolka jeszcze jest za wcześnie na większość tych kropelek jak i na same kolki. U mojego małego to nie są kolki a powietrze zbierające się w brzuszku podczas jedzenia. Jak się wypie*dzi to mu jest o wiele lepiej.

A co robienia "mrożonek". Ja tego nie robiłam i sobie jakoś tego nie wyobrażam... bo nie ciepie odgrzewanego jedzenia...


No i GRATULUJĘ 3 TRYMESTRU!! To już z górki teraz :-D


A ja właśnie robię obiad, schabowe z ziemniaczkami i z buraczkami. A maż sobie kopytka robi bo ma smaka! (też bym zjadła ale nie mogę jeść skwarek... a tak same z wody są fe...)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Neciuszka śliczny komplecik!!!
Fifka suszarka działa cuda ;-) już sam dźwięk uspokaja malucha :-) a co do cierpliwości to się nie przejmuj! Ja już miałam 2 takie załamania i też się podle z tym czułam :-( mały widziwiał w nocy, że niby chce jeść a jak mu dawałam cyca to się denerwował i wyrywał mi z rąk, we mnie się gotowało i siedziałam z nim na rękach i płakałam z bezsilności! Jesteśmy matkami ale przede wszystkim tylko ludźmi :-)

Fasolka na kropelki wszelakie dla konradka jeszcze za wcześnie! Wszystko jest po 1 miesiącu życia, jedynie bobotic od 28 dnia ale można już po 3 tygodniu spokojnie stosować


A ja się zamierzam z zakupem leżaczka i nie mogę się zdecydować!!! doradźcie mi! mam dwa na oku Fisher Price W2201 Uspakający Leżaczek SKLEP WAWA (2098683416) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. lub LEŻACZEK FISHER PRICE ZIELONA ŁĄKA NOWY SUPER CENA (2091142762) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (ten drugi niby ma jeszcze melodyjkę ale w sumie tylko jak dziecko pociągnie za tą środkową zabawkę)
 
Do góry