reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

magdalena: o właśnie piszesz o kasie z ubezpieczenia, to jak ja jestem ubezpieczona i moj mąz to ja dostene od swojego ubezpieczyciela a mąz od swojego ?? czy tylko jedno z nas ? I tak szybko dostałaś pieniązki ?

wiecei co dzwoniłma do labolatorium i pytam o ten tes na glukoze kosztuje 20 zł ale mam przynieśskierowanie od lekarza, a właśnie nie wmam i dlatego chciałam robic prywatnie i co mam teraz zrobić ?

neciuszkaL ładne te biustonosze :tak:
 
reklama
Lamia my jesteśmy ubezpieczeni obydwoje w PZU i powinniśmy obydwoje dostać. Niestety dostałam tylko ja bo męża za późno ubezpieczyłam i nie zmieścił się w pełnych 9 miesiącach żeby wypłacili mu za urodzenie dzidziusia. To jest takie ich zabezpieczenie żeby ludzie nie ubezpieczali się jak już są w ciąży aby dostać tylko pieniądze. Jak ja zgłasza lam męża to nie byłam jeszcze de fakto w ciąży ale pierwsza składka wyszła dopiero miesiąc później i wtedy już była doopaa :baffled: także jeśli od dawna jesteście ubezpieczeni to dostaniecie pieniążki obydwoje. A czas oczekiwania od złożenia wniosku to były zaledwie 2 dni i kasa już była na koncie.

Pyscku aj przepraszam :zawstydzona/y: w każdym bądź razie cały czas trzymam kciuki :*

A ja zakupiłam sobie właśnie maść z masy perłowej. Kilka osób już mi ją poleciło na rozstępy, że bardzo ładnie rozjaśnia i wygładza.
 
Ostatnia edycja:
Lamia No mój taki że jak bym nie miała na sobie a z drugiej strony na tyle miękki że nie powinno być jakimś problemem karmienie chodząc w takim. Ale przetestuję i się zobaczy. Może być również tak że nie będę karmić. A jak by co to się kupi wszedzie teraz taki do karmienia.

A badanie dziwne bo jak płacisz to skierowanie nie potrzebne i tak jest w każdym laboratorium co można za kasę zrobić w Kielcach.

Co do ubezpieczenia dostajecie kasę z każdej polisy którą macie i w której warunkach masz że wypłata z tytułu urodzenia dzieciaczka.
 
Dzien dobry :)


Fifka - no to trzymam kciuki, zeby Konrad chcial do jutra posiedziec! Ten szpital w remoncie rzeczywiscie nie brzmi najlepiej...


hej
dziękuję za kciuki, niestety I grubaśna krecha :(:(:(:( kutwa nie wiem co się dzieję temp ładnie mi się utrzymuje, a testy nie wychodzą dziś 14 dzień a nie wyszło ... za wcześnie czy znów organizm se w kulki leci ?? :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Kochana strasznie mi przykro. Przytulam mocno i przesylam fluidki na nastepny cykl! Ponizej troche od siebie dodam...
Pamietaj, ze czas trwania I fazy cyklu (a ta sie u ciebie wydluzyla) nie jest tak wazny, moze sie co cykl roznic. Wazne, zeby faza lutealna zawsze byla taka sama.
Ja ci mowilam, zeby sie tempka nie sugerowala.. Jej wysokosc nie ma znaczenia - wazne czy rosnie czy spada, a czy jest 37 czy 36,4 to naprawde niewazne.
I teraz tak... Z twojego wykresu wynika, ze dzis jest 13 dpo (a nie 14) i temp Ci dzis juz troche spadla.
ja jak mierzylam temp, to nawet nie robilam testu jak widzialam lekki spadek. A w czasie fazy lut jak rosnie to jest prawidlowo przed @ tak ma byc i nie mozna z tego ciazy wyczytac kochana.
A takie dlugeie cykle to u Ciebie norma czy pierwszy taki?
i jeszcze jedno... Lekarzowi mow wszystko! Ja nawet z wykresami chodzilam i raz sie przydal :) (temp piekna a owu nie bylo i to wtedy znaczy ze lh uroslo ale nie wystarczajaco czy cos). Lekarz musi wiedziec wszystko, zeb prawidlowo postepowac.
sciskam Cie mocno!



Cześć Staraczki.Proszę Was weteranki i to już szcześliwe zafasolkowane o poradę.Staram sie juz ponad rok i bywałam tutaj.
Teraz mam taka sytuację.przedewszystkim zrobiła głupia test w 21 dniu cyklu, nie wiem po co , no ale ok był "negatywny".W 23 dc poszłam zrobić badania : prolaktyny , TSH i Progesteron no i jeszcze biocenoze pochwy.Wyników nie mam jeszcze,ale wczoraj w 25 dc dostałam @, zaczął mnie boleć brzuch no i przyszla,ale juz dzisiaj w 26 dc, wydaje misie ze jest bardzo skapa, jak na mnie.Temperatura mierzona dzisiaj spadła.O co kaman ?? :( Czy powtórzyc test, czy nie ma sensu.Mozę wyniki progesteronu cos mi powiedza jak będzie wysoki??

Moze to byc @ a moze tez byc implantacja. Jak dlugie masz cykle? Czy wiesz kiedy byla owulacja (i skad wiesz?). Jesli miesiaczka nie rozkreci sie na calego zrob test za 5 dni.
 
Fifka no my rogówkę też kupujemy alle za gotówkę bo dostaliśmy pieniążki z ubezpieczenia za urodzenie Bartusia i chcemy to na to przeznaczyć bo mamy pożyczoną sofę :-p tylko chcemy pojeździć pooglądać razem więc poczekamy aż Bartuś będzie mógł chodzić na spacery :-p-



No my chcemy te pieniążki które dostaniemy na urodzenie małego odłożyć na "czarną godzinę" Bo z dzieckiem to różnie bywa... a ja wole mieć swoje oszczędności niż pożyczać :baffled:








Dołuje mnie tylko to ze muszę dzisiaj siedzieć sama w domu :zawstydzona/y: wszyscy już mieli zaplanowany czas i niestety muszę zostać sama...
 
a to fajnie bo oboje jestes,my ubezpieczeni tez w pzu ale juz od dawna, to oprócz becikowego to i tu trochę będzie :-)

co kobiety gotujecie bo na dzisiaj mąz smażył wczoraj kotlety sojwe i zrobił pomidorową a na jutro musze mu pomysł jakiś dać :-)

neciuszka: no tak teraz mozna bez problemu kupić w każdej chwili, a wczoraj zrobilismy 2 ga liste zakupów i tak sobie myslę co by tu jeszcze mi sie przydało ,
a w biedronce mąz mi kupił 2 koszyczki plastkiowe za 1,99 zł na różne pierdułki w kolorze fiolet i zielen zeby nam do sypialni pasowało to będę miała na dzidziusowe rzeczy
 
Ostatnia edycja:
Dzien dobry :)

Moze to byc @ a moze tez byc implantacja. Jak dlugie masz cykle? Czy wiesz kiedy byla owulacja (i skad wiesz?). Jesli miesiaczka nie rozkreci sie na calego zrob test za 5 dni.

Cykle mam 27-28 dniowe.Z reguły owulację miałam 11 dc, stwierdzone na podstawie obserwacji i testów owulacyjnych.Teraz wydaje mi sie ,że była około 9 dnia.Tym razem nie robiłam testów owulacyjnych.Czekam wiec do środy i powtarzam test , no chyba że @ sie rozkręci,ale jak wczoraj brzuch bolał bardzo , tak dzisiaj ani troche.Do tego ten cykl był dziwny tez dlatego ,że (.)(.) zaczęły mocno bolec od 9 dnia i bolały tak do 20 dc, potem przestały.Zazwycaj najbardziej bolały mnie przed @ i przestawały bolec od pierwszego dnia @.
Nie wiem moze juz sobie zaczynam wmawiac coś czego nie ma.No ale jedyna rada to chyba czekać;-)
 
No ja mam troszkę zaoszczędzone dlatego tak postanowiliśmy zrobić. Becikowe chcemy przeznaczyć na chrzciny więc tu mogliśmy sobie pozwolić wreszcie na nową rogówkę.
 
reklama
Do góry