reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

Asiol wlasnie przeczytalam, ze bedzies miala robione HSG. Wiesz moja dr tez mi to zlecila, ale strasznie panikuje, bo slyszalam, ze jest to dosyc nieprzyjemne dla kobiety badanie(wstrzykniecie roztworu solnego do jamy macicy). Ale moze sie przelame i zrobie to. Nie wiem dlaczego,ale mam obawy... Fiona goroco witam na forum i owocnych i szybkich staran :)

ej! ale to jest roztwor soli fizjologicznej, nie roztworu soli :-D
sam roztwor nic nie robi nieprzyjemnego - po prostu ladnie wychodzi na zdjeciach rtg, ktore robia w trakcie badania, zeby sprawdzic czy roztwor przechodzi przez jajowody czy nie, przy okazji widac budowe macicy, bo tez sie cala wypelnia plynem, wiec pieknie widac kstzalt. Ja na badaniu na biezaco razem z lekarzem ogladalam rtg i mi wszystko po kolei tlumaczyl. To co boli, to ten pstryczek, ktorym mysza do szyjki macicy rurke przymocowac, zeby ladnie sie wszystko wlewalo ale nie jest to bol nie do wytrzymania. Generalnie bol przy tym badaniu jest sprawa indywidualna, mi lekarz mowil od poczatku, ze bez bolu sie nie obedzie, co podobno mialo miec zwiazki z moim "ksiazkowym" tylozgieciem macicy.
Tu w CH jest to standardowe badanie, ciachu machu i po sprawie. Jedyne co to caly dzien mialam tak uporczywa suchosc w ustach po leku zwiotczajacym, ze wariowalam - nic nie pomaga, ani picie, ani smarowanie ust, po prostu trzeba przecierpiec. Ale czego sie dla dzidzi nie robi?
Jak zapytalam gina o bol w czasie badania, to mnie zapytal lagodnymi slowy i mrugajac okiem, ze jak sie chce miec dziecko to lepiej sie do bolu przyzwyczaic, bo potem kiedys przychodzi porod i to jest dopiero bol :)
 
reklama
Pok masz racje, musze sie przelamac i sie przetestowac. Chce umowic sobie wyzyte u ginekologa na sobote i poprosic o skierowanie na badanie prolaktyny. Zobaczymy co wyjdzie. Poki co mierze temperaturke, wczoraj w 10dc spadla na 36.3 ale to chyba za wczesnie na owulacje??? Dzis znowu w gore 36.5. To moj pierwszy miesiac mierzenia jeszcze nie kumam tego za bardzo :zawstydzona/y:.
 
IWASEK no ja robię tu u siebie w klinice, ale ja się tu leczę więc to u mnie wiadoma sprawa. Ale generalnie polecam tą klinikę, są rzeczywiście godni zaufania i profesjonalnie podchodzą do rzeczy,tylko cholera skąd brać kasę na to wszystko(to jest jej jedyna wada-wszystko kosztuje:baffled:)
 
Zostawić Was na chwilę, człowiek spokojnie do pracy iść nie może, bo tyle napisałyście...
Magenta, strasznie się ciesze, ale rozmawiaj, nie można tego tak zostawić.
Kwaituszek, ja bym siknęła ;) A moze to zagnieżdżenie?
Nie wiem już, która z Was pytała o piersi.... Zaczęł boleć w dzień @, znaczy w terminie, ale nic nie ściemniało, brodawki właśnie bolą najbardziej, nawet teraz. szybko "stają" i są twarde. Białego śluzu brak. Jedynie w środku jestem... miękka. Zawsze czułam normalną cienką błonę śluzową, a teraz mam tam jakby poduszki. Oprócz tego plamienia to jedyne objawy. I pasta do zębów powoduje odruchy wymiotne ;)
A teraz się zastanawiam, czy lekarz jutro coś potwierdzi
 
mnie też piersi zaczęły boleć tak na 3-4 dni przed terminem. Ale to był taki inny ból niż normalny przed @. No i strasznie sutki swędziały co mi się też pierwszy raz zdarzyło. A jeśli chodzi i o brodawki to zawsze miałam duże więc nie zauważyłam żeby jeszcze dodatkowo mi się powiększyły. Nie ściemniały ani nic.
 
witam... może do was dolączyc? :) zaczynamy starania- oczywiście o pierwszego aniołka :)... narazie to 7 miesiąc starań... Czekam na nowy cykl i do dzieła... :) Tylko powiedźcie... dlaczego tak jest że okres sie spóźnia ja bardzo chce się miec już nowy cykl bo ten sie nie udał....????? buuuuu
 
hej basati witam cie w srod nas a ilu dniowe masz cykle?? jakies badania wspomagacze czy tylko narazie spontan?? prowadzisz jakie samoobserwacje??

a i bym zapomniala czuj sie jak u siebie my bardzo chetnie witamy nowe staraczki milo ze pojawia sie nas coraz wiecej
 
Hej ja jakoś dziwnie mam dobry humor jakoś czuję że fasolka się zbliża i niedługo będę mamą :D Nie nastawiam się negatywnie tak jak wcześniej ;p
Witam Basati wśród nas :)
 
reklama
gochaa i tak trzymać

witaj Basati

Silm ja tez mam bolące piersi,szczególnie brodawki przy dotyku i nabrzmiałe. A brodawki tez narazie nie zciemniały. Na poczatku bolały bez dotykania ale teraz już tylko podczas dotyku. A sluzu mam mało i jest lekko mleczny. troche mam kłucia w brzuchu
 
Ostatnia edycja:
Do góry