reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

reklama
zgadzam sie z madzia sliczna jestes:-) a mi moj ukochany wlasnie oznajmil ze bedzie pozniej w domku bo do kolegi nachwile jedzie :dry: ale wiecej czasu mam dla siebie:-D przynajmniej zdarze sobie nozki ogolic bo jakos dzis caly dzien sie za to zabieram
 
czy pok jest na posterunku :-) bo mam pytanie ;-)

ja u swojego w mieszkaniu jestem.. jakoś tak pusto bez niego.. :-(

ojej. bylam na forum caly czas tylko gdzie indziej czytalam - pw zawsze jakby co :)
slucham pytania :)

Hej BIG Mam pytanie. Powiedz mi kochana w którym tygodniu ( licząc od pierwszego dnia ostatniej @) lekarz potwierdził ciążę

lekarz moze potwierdzic ciaze od 6 tygodnia.
 
Oj tam, :zawstydzona/y: dziewczyny... :) łądnie mnie pomalowano :) zazwyczaj mam cienie pod oczami i mi fajnie to ukryli :) zaraz oglądam fotki Sim :)
U mnie prąd jest, ale cos net się ociąga... może znowu go nie będzie.

Wow, ty to dopiero hipnotyzujesz wzrokiem :)
 
Ostatnia edycja:
Kwiatuszek, u mnie wczoraj tak wiało, reklamy pozrywało, ale prąd jest, zresztą, u mnie rzadko nie ma...

Maaadzia.. Z tego co ja wiem, to 6 tygodni, może one wcześniej były? Albo na jakimś czułym sprzęcie?
 
A kurde moje znajome twierdza że im lekarz wcześniej wykrył ciążę i teraz nie miem kogo słuchac i na kiedy się umawiać. U mnie 19ego bedzie 6 tygodni, więc pójdę pewnie po świętach

ale o jakie potwierdzenie ciazy Ci chodzi? ja mowie o potwierdzeniu za pomoca usg (wczesniej niewiele widac) i potwierdzeniu bijacego serducha (co czasem moze nastapic jeszcze pozniej). Lekarz moze tez potwierdzic ciaze na podstawie badania bHCG zrobionego dwa razu z jednym dniem odstepu (zrobisz w poniedzialek jedno, to drugie w srode) - w ten sposob sprawdza sie czy prawidlowo rosnie poziom hormonu = czy prawidlowo rozwija sie ciaza.

Wczesniej lekarz moze Ci tylko powiedziec, ze masz powiekszona i twarda macice. W szwajcarii polityka lekarzy jest taka, ze przed 6 tygodniem mowia "Prosze sie na razie nie cieszyc. To moze byc ciaza ale moze tez nie byc ciaza. Prosze na siebie uważać i przyjsc za 2 tygodnie".
 
POK chodzi mi o USG, bo za pomocą bHCG to dla mnie rzadne potwierdzenie... Więc ide po świętach a w poniedziałek i w środę zrobię betę i morfologię, bo mam troche problemy z anemią :(
 
reklama
bHCG to na tym etapie bardzo wazne potwierdzenie.
usg tak jak napisalam - od 6 tygodnia. Z tego co rozumiem leci Ci teraz 5 tydzien, wiec (jesli dobrze licze na tydzien miedzy 18 a 22 kwietnia mozesz sie umowic. Na po swietach lepeiej nie czekac, chyba ze masz nerwy ze stali :)
 
Do góry